23.12.2022, 13:56 | czytano: 4765

Zatrzymano cztery osoby za przestępstwa narkotykowe

zdj. KPP w Nowym Targu
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali czterech nowotarżan za posiadanie narkotyków. Łącznie zabezpieczono ponad 1,2 kilograma marihuany oraz ponad pół kilograma środków psychoaktywnych. Cała czwórka odpowie za posiadanie środków odurzających. Dwóch z zatrzymanych dodatkowo odpowie za handel narkotykami. Wobec 34-latka sąd na wniosek prokuratura zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
- Nowotarscy policjanci od pewnego czasu rozpracowywali trop prowadzący do kilku osób zajmujących się przestępczością narkotykową na terenie miasta. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania we wtorek tj. 20 grudnia br. czterech osób w wieku od 14 do 34-lat. Najstarszy z nich był poszukiwany przez sąd do odbycia 1,5 roku kary pozbawienia wolności. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 1,2 kilograma marihuany oraz ponad pół kilograma środków psychoaktywnych. Narkotyki zapakowane były w mniejsze i większe foliowe worki oraz plastikowe słoiki. Część środków była poporcjowana i zapakowana w małe woreczki strunowe - informuje podkom. Dorota Garbacz z kPP w Nowym Targu.

Dwaj najmłodsi odpowiedzą przed sądem rodzinnym za posiadanie środków odurzających. Pozostali dwaj odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Prokurator wobec jednego z nich zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju i dozoru Policji, natomiast wobec 34-latka na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Policja oraz prokuratura nadal prowadzą czynności w tej sprawie.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
prz3m028.12.2022, 09:25
Niebieskie słodziaki napiszcie całą prawdę choć raz, bo rzeczniczka policji kłamie prawie tak ślicznie jak premier ;) 20 grudnia chłopak klepał zdrowaśki , policja go zglebowała na maskę radiowozu. Przeszukaliście mu kieszenie znaleźliście różaniec zamiast oczekiwanej trawy i poszedł dalej. Może napiszecie też o tym chłopaku który pracował za granicą, po miesiącach wrócił, kupił sobie w PL auto, a wy mu chwilkę potem rwaliście tapicerkę czy pod nia nie schował narkotyków. Nie robicie żadnego ,,śledztwa i czynności,, tylko łapankę na ślepo i ktoś zawsze wpadnie a o tych co ich przetrzymaliscie przypadkiem za nic to już słowem nie powiecie. ;)
Anatolij Kurczatow28.12.2022, 09:06
Pani /.../ Garbacz, jeśli koledzy z mienia od "pewnego czasu rozpracowywali trop", to znaczy że jedyny trop jaki mieli, to był jakiś psychotrop który ich wydatnie spowolnił...

Chcecie złapać kolejnych czterech dresów z ziołem? To się robi szybko, najwyżej w godzinę! Bierze się jednego policjanta (ale nie takiego co ma 50 lat i zna go całe miasto, bo potem wszyscy z Was leją), tylko takiego nowego zaraz po Szczytnie. Ubieracie go w bluzę HW...cośtam, stawiacie na Rynku wieczorem, niech do ludzi podbija z tekstem: "yyy, mefedron masz?".

Co weekend pół Rynku chodzi na haju, a wy robicie w policji fetę (w sensie imprezę, a nie ten narkotyk), bo po iluś miesiącach złapaliście czterech... Czym następnym się pochwalicie? Że radiowozem wyprzedziliście jakąś staruszkę na wózku inwalidzkim?
Góralka25.12.2022, 17:43
Kiedyś (nie tak dawno-zresztą) też była afera (miejscowość obok), też groziło (posiadanie i handel) i cooo? Jajco! Ma się dobrze (szybko wyszedł, po 3 m-cach), dalej w tym samym miejscu. Więc się 5ak nie chwalcie!
Osiol23.12.2022, 17:10
Chociaż akcyzy na tym niema więc lżej.... ale czy nie obnizy to,,jakosci''sylwestra
pytam23.12.2022, 14:44
przecież to są płotki a kiedy wreszcie wezmą się za samego Duce???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl