29.12.2022, 18:00 | czytano: 5596

Sylwester na Podhalu. Co robić? Gdzie iść?

W ankiecie, jaką od kilku tygodni prowadzimy na podhale24.pl pytaliśmy, jak zmierzacie spędzić sylwestrową noc. Okazuje się, że ponad połowa osób nie ma jeszcze planów, więc może nasz przegląd sylwestrowej oferty na Podhalu pomoże wybrać coś dla siebie.
Największa impreza pod gołym niebem będzie mieć miejsce w Zakopanem. Na Dolnej Równi Krupowej po raz kolejny odbędzie się Sylwester Marzeń z TVP2. Podobnie jak w latach poprzednich spodziewać się tam można wielotysięcznego tłumu pod sceną i w całym centrum Zakopanego, i kolejnych kilku milionów śledzących transmisję koncertu w telewizji. Można jednak znaleźć plenerowe imprezy w bardziej kameralnej atmosferze.
W Rabce-Zdroju w Amfiteatrze podczas powitania Nowego Roku wystąpi półfinalista programu Voice of Poland Bogdan Świerczek. Czekają też zabawy, konkursy z nagrodami i noworoczny toast wzniesiony przez gospodarze miasta Leszka Świdra.

Krościenko nad Dunajcem zaprasza na niedawno zrewitalizowany Rynek gdzie o godzinie 21-szej rozpocznie się impreza przy muzyce. O północy czeka na zebranych pokaz sztucznych ogni i życzenia noworoczne.

Po sąsiedzku, w Szczawnicy, sylwestrowa impreza tradycyjnie odbędzie się na placu Pod Kolejką. Zebranych bawić będzie dj Krzysztof Matera i zespół TonyS.


Choć ponad 1/4 ankietowanych zamierza powitać Nowy Rok podczas prywatnych spotkań w gronie znajomych, to na tych którzy jednak chcieliby wybrać się w tę noc do klubu lub restauracji czeka wiele propozycji. Szalona impreza odbędzie się w Klubie Bania w Białce Tatrzańskiej. W Nowym Targu sylwester organizuje Góralska Strawa oraz Skalny Dworek, a w mniej zobowiązującej atmosferze zabawić będzie się można w klubie ADHD na Rynku. W Zakopanem pod hasłem „W jedną noc dookoła świata” odbędzie się bal w Hotelu Grand Nosalowy Dwór a w popularnej karczmie Watra sylwestrową noc umili gościom zespół Pectus. Wśród zakopiańskich propozycji warto rozważyć uroczysta kolację w restauracji Góralska Tradycja albo wieczór spędzony w legendarnej kawiarni Europejska na Krupówkach. W Maniowach przy muzyce lubianego podhalańskiego dj'a Piotra Chrobaka bawić się będzie można w Zajeździe Czorsztyńskim.

Skalny Dworek - 350 zł za osobę
Klub Bania - 249 zł za osobę
Watra - cena zależna wybranego miejsca i wielkości grupy
Góralska Tradycja - 400 zł od osoby do wykorzystania a'la carte
Kawiarnia Europejska - od 100 zł za osobę
Klub ADHD - 60 zł od osoby
Zajazd Czorsztyński - 320 zł od osoby

Jeśli chcielibyście spędzić tę wyjątkową noc aktywnie, czekają na was kąpieliska termalne, wcześniej można wybrać się na narty, lodowisko lub kulig z pochodniami.


Sylwestrowe kąpiele proponują wszystkie kompleksy termalne na Podhalu. Nieco inne podejście mają w Termach Szaflary gdzie sylwestra zaczną już o 15:00 a impreza potrwa do godziny 22, tak by Nowy Rok powitać już „na sucho” na imprezie wśród znajomych.

Gorący Potok - 229 zł za osobę
Terma Bania - od 199 zł za osobę
Termy Chochołowskie - 299 zł za osobę
Termy Bukovina - 239 zł za osobę

W sylwestra nie skorzystamy niestety w plenerowych lodowisk - ze względu na ryzykowne połączenie łyżwiarstwa z sylwestrową zabawą większość takich obiektów zakończy 31 grudnia pracę nawet wczesniej niż zazwyczaj. Z podobnych przyczyn sylwestrów nie organizują w większości stacje narciarskie, choć w Spytkowicach w Kompleksie Beskid wyciąg czynny będzie do godziny 21 a potem wybrać się można na sylwestrową kolację. Podobną formułę proponuje Rusin-Ski gdzie po nartach można udać się na sylwestrową biesadę do karczmy na stoku.
Kolacja Sylwestrowa w Kompleksie Beskid - 269 zł od osoby
Biesiada Sylwestrowa na Rusińskim - 280 zł od osoby

Jeśli ktoś chciałby poczuć prawdziwy klimat gór, to - choć pogoda nie całkiem sprzyja - wybrać się może na kulig z pochodniami. W Zakopanem i okolicach nie trudno znaleźć firmy, które organizują takie atrakcje, ale w innych miejscach przy odrobinie szczęścia także uda się to zorganizować.

Firma Janosik Travel oferuje kulig z pochodniami połączony z biesiadą i góralską muzyką w cenie około 200 zł od osoby. W cenie jest transport na miejsce kuligi i z powrotem. Na stronie kuligi.pl znaleźliśmy ofertę opisaną jako najlepszą góralską imprezę sylwestrową w Dolinie Chochołowskiej z kuligiem, tańcami i dobrą zabawą. Pewnie taka będzie bo koszt od osoby to 899 zł!

Piękne widoki i ciekawe miejsca czekają też na tych, który wybiorą się na kulig w Nowym Targu i okolicach. Tu ceny samej przejażdżki z ogniskiem zaczynają się od 50 zł od osoby.

Janosik Travel - tel.: 533 900 866
Kulig Nowy Targ - tel.: 664 735 874
kuligi.pl - tel: 501 590 590

Jeśli chcielibyście ostatni dzień roku zacząć aktywnie to o 9:00 startuje Zakopiański Bieg Sylwestrowy - marsz nordic walking. Start i metą zlokalizowane są przy willi Swoboda przy ulicy Podhalańskiej 70. Zapisy prowadzone są online na stronie zakopiańskiego MOSiRu. Trasa liczy 5 kilometrów.


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

red/
Może Cię zainteresować
komentarze
do ograniczeń ....01.01.2023, 10:25
Zakazać petardy -ogłuchłem przez to
Licho31.12.2022, 08:07
Jak to gdzie iść na sylwestra ? Do mnie mnie i to za darmo tylko z flaszką i zagrychą pod pachą popitka jest w kranie Co robić ? będziemy tańczyć- Adapter Bambino- oraz płyty winylowe z muzyką już czekają tylko włączyć będzie udana zabawa do białego rana
domownik30.12.2022, 12:27
zostań w domu - powinno być hasłem tegorocznego sylwestra :) inaczej nie zahamujemy tej inflancji :)
Ciekawy29.12.2022, 07:01
Nie sprzedały się bilety wstępu?
grzanka29.12.2022, 02:46
A ja spędzę Sylwestra w Miami :)
MISFITS28.12.2022, 19:22
A ja bede ogladal wdzieki mojej ukochanej...przy punkowej muzyce.
najbezpieczniej i najtaniej28.12.2022, 16:00
A ja zostaję w domu , wśród najbliższych , to jest na pewno najbezpieczniejsze i najtańsze i namawiam innych do tego samego.
Wyrocznia28.12.2022, 15:32
W ankiecie zabrakło "będę grał w grę...".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl