29.12.2022, 08:53 | czytano: 22586

Wypadek karetki w Waksmundzie (dwie galerie)

Fot. Krzysztof Garbacz
Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku karetki pogotowia na granicy Nowego Targu i Waksmunda.
Doszło do niego ok. 5 rano. Jak ustaliła policja, karetka pogotowia zderzyła się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym mazda. - Kierowca karetki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia - mówi o pierwszych ustaleniach podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - W chwili, gdy doszło do wypadku, karetka nie była pojazdem uprzywilejowanym. Nie emitowała sygnałów świetlnych i dźwiękowych i nie przewoziła pacjenta. Dopiero jechała do pacjenta - dodaje.
W wyniku wypadku do szpitala zostały zabrane cztery osoby, dwie z karetki i dwie z mazdy.

r/ zdj. Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
komentarze
Nowotarzanin02.01.2023, 14:46
Do pacjent: Zapomniałeś wspomnieć o statystykach w pogotowiu na 24h chłopaki robią po kilkanaście wyjazdów szczególnie w tym okresie gdy mają wezwania do gorączki i infekcji od tygodnia straż jednak dużo mnie kto ma szansę być bardziej wypoczęty? Kolejna rzecz nie oceniaj bo widzę że to Ci przychodzi najłatwiej jak reszcie komentatorów... ludzie są fascynujący świat jest tak podzielony ze potrafimy tylko wytykać palcami błędy a Ty nigdy nie popełniłeś błędu? Jesteś idealny? Zapewne jesteś fanem OSP/PSP skoro ich tak chwalisz jednak bez pogotowia żadna straż nie poradziłaby sobie tak jak pogotowie różnica wiedzy jak i wyposażenia i w drugą stronę, dlatego przestań dzielić służby! A pogotowie to co jak nie służba ratownicza kanalizacyjna ? Poza tym naprawdę jest to nie istotne czy pojechala OSP Kowaniec czy Waksmund... ważne że ludzie żyją reszta się sama ułoży. Zdrowia dla poszkodowanych.
Pacjent01.01.2023, 08:38
Tylko kierowcy Strażacy ze służb ratowniczych są najlepsi , z karetek najgorsi....
Nowotarski Ochotnik31.12.2022, 16:43
Ja mam jedno pytanie do wszystkich? czy naprawdę ma znaczenie która jednostka była i pomagała ? Czy w chwili alarmowania ktoś ze strażaków sie zastanawia gdzie jedzie i czy aby nie do sąsiedniej wsi? Czy gdybyście Wy byli na miejscu potrzebujących, zastanawialibyście sie czy ratuje Was PSP, czy OSP KOWANIEC,
Czy OSP WAKSMUND, Szaflary czy ktokolwiek inny? Czy liczyłoby sie bardziej to ze KTOŚ WAM POMAGA! Równie dobrze na wypadek mogła najechać jednostka z poza powiatu! I co ? Wtedy byście mieli także problem
Ze OSP waksmund nie przyjechał? Weźcie sie ogarnijcie. Niejednokrotnie Waksmund prowadził działania na terenie Nowego Targu w których np. Kowaniec nie był dysponowany. Świat sie zawalił? NIE! Bo robimy tą samą robotę, szkolimy sie tak samo, wzywają nas kiedy komuś dzieje sie krzywda! Idzie nowy rok! Wiec rok sie zmienia, niech ludzie tez sie zmienią na dobre !!!!!! Szczęśliwego nowego roku i zdrowia dla poszkodowanych!
Gmina NT31.12.2022, 12:21
Dzjowaniii, naprawdę skończ się kompromitować. Nie chcę mi się z tobą przegadywac bo nie ma z kim. Jeśli nie masz co robić tylko wypisywać bzdury, to wejdź na profil jednostki, stronę www albo najlepiej odwiedź ich odwiedz. Wtedy możesz sie wypowiadać
Dżjowaniiii31.12.2022, 11:17
Otwieracz do konserw! Hahah No właśnie widzę ze należysz do osób ?nie wiem, ale się wypowiem? jestem bardzo dobrze zorientowany co OSP waksUnd ma na samochodzie i wybacz, ale torba R1 to nie sprzęt do ratownictwa technicznego :-) pozdrawiam.
Dżjowaniiii31.12.2022, 01:06
Do waksmundzianka! A co OSP waksUnd by tam pomógł? Czym chcieliby wyciąć osobę poszkodowaną z wraku pojazdu? Otwieraczem do konserw? Na super
Nowym aucie mają widły i 20 metrów węża? faktycznie potrzebni? chyba do zdjęć.
Otwieracz do konserw30.12.2022, 20:37
Do Dżjowani. Z tego co mi wiadomo OSP Waksmund jest dosyć dobrze wyposażone i posiada zestaw do ratownictwa drogowego, więc jeśli nie masz wiedzy na ten temat to się nie wypowiadaj. A złośliwości zostaw dla siebie. Pozdrawiam ;)
Dżjowani30.12.2022, 19:41
Do Waksmundzianka! A czym OSP waksmund chciało wyciąć poszkodowane osoby z wraku samochodu? Otwieraczem do konserw? Jedyne co to mogły tam tylko przeszkadzać?
Dżjowani30.12.2022, 19:41
Do Waksmundzianka! A czym OSP waksmund chciało wyciąć poszkodowane osoby z wraku samochodu? Otwieraczem do konserw? Jedyne co to mogły tam tylko przeszkadzać?
Kornelia30.12.2022, 11:31
Ile żyć chłopaki uratowali ,ile razy pokazali oddanie zawodowi i ludzią w trudnych sytuacjach... a Wy macie czelność gów...komentarze pisać obraźliwe. Chyba z Wami ludzie jest coś nie tak...wypadki się zdarzają nawet najlepszym...to tak nie lińczujecie pijaków jeżdżących i nikomu nic dobrego nie przynoszących...
Ja30.12.2022, 09:53
Ludzie są niesamowici. Jak była pandemia, to ratownikom rozwijali czerwone dywany, dowozili posiłki do szpitala, na SM pełno akcji, jacy to dumni są z odważnych służ ratowniczych. Och i ach. Ale już kilka miesiecy później po wzniosłych akcjach ani widu, ani słychu. Nagle to chamy drogowe, bo nie potrafią jeździć, a policjanci blokują drogę, świnie jedne.
Dramat, poziom chamstwa, prostactwa i bylejakości w społeczeństwie osiąga wyżyny.
KAŻDEMU może zdarzyć się chwila nieuwagi, wszyscy jesteśmy ludźmi. Można być zmęczonym, zagapić się, zamyślić, pojechać na pamięć. I zazwyczaj nie niesie to za sobą konsekwencji. Czasami jednak dzieje się inaczej. To nie powód, żeby odsądzać człowieka od czci i wiary. Sprawca będzie miał wyrzuty sumienia jeszcze długo, hejt w internecie jest tylko kopaniem leżącego. Ciekawe, ile z Was, idealni kierowcy, rzuciłoby tymi obelgami prosto w twarz, bo w sieci, to jakoś łatwo idzie, nie?
luka30.12.2022, 07:48
@krokodyl
Za starych'' doświadczonych ''kierowców PR pamiętam dwa śmiertelne wypadki .To tyle w temacie.
krokodyl29.12.2022, 18:37
@luka
Jak ktoś jest "kominiarzem",niech się lepiej nie wypowiada...
Rys29.12.2022, 18:13
Teraz powinien kierowca z własnej kieszeni zaplacic za remont karetki. Tak jeżdżą. Myślą że zawsze mają pierwszeństwo...
Anatolij Kurczatow29.12.2022, 18:09
Po głębszym zastanowieniu, to jest fakenews! Ta Mazda nie mogła jechać tą drogą - przecież na zdjęciach widać, że ona nie ma ani maski, ani silnika! Ktoś musiał ją tam celowo przywieźć. Zapewne Putin albo Tusk, bo ostatnio wszystko ich wina!
Anatolij Kurczatow29.12.2022, 18:04
Mały dowcip sytuacyjny. Jak zapewnić zajęcie nudzącym się pracownikom pogotowia? Jedną karetkę rozbić, wszystkie pozostałe wysłać na pomoc - i nawet w martwym sezonie coś się dzieje!
Anatolij Kurczatow29.12.2022, 17:56
Dlaczego osły z Policji i Straży blokują całe skrzyżowanie? Jak wypadek jest na drodze z jednym pasem, to się mieszczą bez trudu na jednym. A jak na drodze z dwoma pasami - to trzeba zająć oba i to najlepiej w obu kierunkach! Niech ludzie widzą, że się "akcja toczy", niechaj podziwiają lokalnych Avengersów ratujących ludzkość, stojąc w korku...
Waksmundzianka29.12.2022, 16:20
A co to w Waksmundzie nie ma straży że Kowaniec przyjeżdża? Co to za chore rządy co dyskryminują miejscowych a ci z miasta mają pierwszeństwo nawet jak dziesięć razy dalej muszą jechać. Trzeba to nagłośnić bo to jakieś kumoterstwo i chamstwo. Ludzie mogą ginąć i liczą się minuty a tu takie idiotyczne gierki.
luka29.12.2022, 15:54
Na forum sami ..miszczowie ''kierownicy i.. snafcy'' tematu. Dla poszkodowanych dużo zdrowia .
Dominik29.12.2022, 14:36
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419
Maciek29.12.2022, 12:23
Wow. Nie dziwi mnie że kierowca ambulansu jechał jakby cała droga była jego BEZ sygnalizacji. Ile to razy spotkałem się z ich chamstwem jadąc do/ze szpitala w NT. Barany.
Mieszkaniec29.12.2022, 09:54
Dlaczego miejscowa jednostka która ma zaledwie 500m nie została zadysponowana do zdarzenia.
krokodyl29.12.2022, 09:33
Tak to jest gdy karetki prowadzą kierowcy z łapanki i bez doświadczenia...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl