05.01.2023, 08:55 | czytano: 3695

Mieszkańcy Łapsz Wyżnych dopięli swego

Kadr z nagrania sesji
260 mieszkańców Łapsz Wyżnych podpisało się pod petycją w sprawie zakupu działki w rejonie szkoły podstawowej i rozpoczęcia przygotowań do budowy amfiteatru na boisku sportowym.
Pismo w tej sprawie z petycją i podpisami mieszkańców trafiło do Rady Gminy Łapsze Niżne. Było ono wynikiem ustaleń, jakie zapadły na zebraniu wiejskim. Mieszkańcy zdecydowali na nim, żeby wystąpić do gminy o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie i zakup działki przy szkole na poprawienie dojazdu na przyszkolny plac zabaw i siłownię oraz pod konieczne inwestycje. Mieszkańcy zwrócili się do gminy również z wnioskiem o przygotowanie projektu budowy amfiteatru na boisku sportowym przy ul. Widokowej w Łapszach Wyżnych. Mieszkańcy zgromadzili już potrzebne na budowę drzewo. Pod pismem w tej sprawie podpisał się sołtys, rada sołecka i 260 mieszkańców wsi.
W podjętej uchwale Rada Gminy Łapsze Niżne uznała petycję za zasadną i zadeklarowała rozpoczęcie przygotowań do zakupu działki i zlecenia projektu amfiteatru.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
czy ktoś to rozumie !30.03.2023, 13:27
Wszyscy tylko apelują żeby radni wzięli się do pracy. No to jednym z podstawowych obowiązków radnych jest kontrola wójta jako kierownika gminy. Z drugiej strony gdyby ujawniła kontrola rewizyjna przykładowo.... chaos w dokumentach czy nie daj Boże fałszowanie czegokolwiek itp. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę co może wynikać z takich niejasności! Radni nie zgłaszając sprawy narażają się na odpowiedzialność karną i biorą udział w przestępstwie. Tak trudno to zrozumieć że nie są jednak bezkarni wszyscy są odpowiedzialni za funkcjonowanie gminy!
obserwator29.03.2023, 14:00
Wójt tak walczył w w gminie z zatrudnianiem kolesiów że doprowadził do hiperkolesiostwa! Wziął sobie chłop wszystko na łeb a burdelu narobił co najmniej za dwóch jego poprzedników oczywiście że nie sam rzecz jasna. Ale może po kolei komisje rewizyjną dopasował już na początku w taki sposób że nie wsadzą Go na minę! Reszta tej można powiedzieć bezrady jest pokropiona wodą święconą i głosują za każdą głupotą jaka się pojawi na sesji gminy. Jednak żadna krytyka do nich nie dociera pisz ta se wyborco co tylko chcesz my to i tak mamy gdzieś wybraliście nas to rządzimy! A do wyborów jednak jeszcze daleko wiele jeszcze możemy spartolić!
obcy26.03.2023, 08:29
Oszołomów jak widać w tej gminie nie brakuje! Zgadza się świat patrzy i ma ubaw po pachy! Jednocześnie przeciera oczy ze zdumienia gdzie się taki ciemnogród jeszcze uchował? Spisz to jednak ciekawy ludek.
ja nie mogę !08.02.2023, 10:54
Jak się patrzy na zdjęcie sesji to co przede wszystkim rzuca się w oczy! Kilu radnych siedzi, kilku stoi, jedna radna czegoś szuka na podłodze, inny radny chyba się modli? Jeszcze inny błogosławi to towarzystwo! To ma być sesja rady? Do czego to wszystko prowadzi? A na to wszystko jednak patrzy Świat ludzie ogarnijcie się to trwa już prawie 9 lat tej niemocy!
obserwator20.01.2023, 11:16
Też się długo zastanawiałem czy warto było użerać się z tą bandą przez tyle lat? Czy radna nie powinna machnąć ręką na to wszystko! Skoro kilku tych nieuków nie była w stanie nauczyć w szkole to teraz tym bardziej ich już niczego nie nauczy! Czy warto się tak poświęcać skoro każdy łże jak pies w obecnej sytuacji? Z drugiej zaś strony gdyby odpuściła i machnęła ręką byłby to dramatyczny błąd z jej strony! Jest rok wyborczy i trzeba to wykorzystać i to stanowczo! Myślę że pani jest dalej radną i na sesje wróci wyborco skąd takie obawy?
Olek19.01.2023, 10:56
Też oglądam sesje i w moim odczuciu to festyn obłudy kłamstwa manipulacji że to wszystko przetrwało już prawie 9 lat i to bez żadnych konsekwencji ze strony instytucji kontrolnych? Wypada tylko pogratulować władzy gminy tej ciemnoty!
a co!16.01.2023, 14:01
Wójt gminy Czorsztyn chce budować amfiteatr a wójt Łapszański co ma być gorszy? Łapsze to ogromnie bogata gmina właśnie z podatków sołectw wpływają ogromne sumy do kasy gminy! Skarbnik nie jest nawet w stanie rozdysponować takiej dużej kasy. Jeśli trzeba coś wybudować w Niedzicy to ta banda dostaje nagłego zwarcia zwieracza!
wyborca14.01.2023, 14:51
Coś jednak się w tej radzie zmienia stanowczej radnej z Niedzicy już nie widać na sesji nie wiadomo czemu? Czy jest jeszcze radną? Po negatywnej ocenie społecznej przewodniczącego rady radę błogosławi już wice..... przewodniczący z Frydmana coś jednak drgnęło w tym towarzystwie wzajemnej adoracji. Widać że jest coś na rzeczy chyba wybory blisko i czas się obudzić bo Wasze notowania jako władzy gminy mizerne! A czas na rozliczenia wójta rady coraz bliżej!
NTa.14.01.2023, 10:55
Rada uprawia uprawia jakieś fiksum dyrdum można się tym zgodzić ale co z tego wynika? Wygląda na to że co drugi w tym towarzystwie to pożyteczny idiota. No bo jak to inaczej rozumieć? Czy prasa powinna brać udział w sesjach i pisać na tematy gminy? Myślę że tak to jedyny bat na to bardzo już rozpasane bractwo! No cóż jaki przewodniczący to taka rada też widać tkwiąca w niemocy! Wyborco co wybrałeś to masz i tu nie ma zmiłuj się Panie Boże!
z terenu12.01.2023, 11:02
Hm... W minionej kadencji na sesjach udział brała radca prawny, redaktor Tygodnika Podhale 24 i wszystko można było przeczytać w prasie co dzieje się w gminie! A jak jest obecnie.... prasa nie obecna, radca prawny nie potrzebny, wójt wciska swoje urojone brednie, rada całkowicie oderwana od rzeczywistości uprawia jakieś fiksum dyrdum. Przewodniczący jak widać nic nie może i mamy pełny obraz gminy! No co tu ująć czy dodać wszystko jasne!
obserwator11.01.2023, 10:13
miejscowy @ Oświeć mnie bo ja tu czegoś nie rozumie! Jeśli taki radny Majerczak, który przez 8 lat nie głosuje za swoją miejscowością to jaki musi być ciemnogród w tej miejscowości żeby głosować na takiego człowieka! Prawdopodobnie wójt też pochodzi z Niedzicy a jest ewidentnym ba zagorzałym wrogiem Niedzicy! Czy jest ktoś w stanie mnie oświecić? Nie polecam głosować na takie osoby ale głos decydujący ma wyborca czy będzie świadomy za kim głosuje to czas pokaże!
xyz10.01.2023, 17:34
Zapowiada się gorący rok przed nowymi wyborami w tej gminie! U ha inwestycje duże a roszczenia, pretensje jeszcze większe. No no zanosi się na duży konflikt pomiędzy i tak już skłóconą radom! Kto na tym wygra a kto może stracić trudno powiedzieć. Nic na siłę tu 260 mieszkańców i sukces w innej miejscowości 200 tys. wyborców i porażka! Pozazdrościć radni takiej sytuacji!
miejscowy10.01.2023, 11:44
Na ostatniej sesji pod koniec przewodniczący zwraca się do rady z apelem by radni nie poruszali spraw niewygodnych bo słucha to społeczeństwo no brawo!!!!! Kolejny strzał rady w kolano! Trzeba w końcu by w tej gminie wkroczyło nie tylko odrodzenie ale przede wszystkim oświecenie! Czy to jest możliwe raczej nie... dlaczego? Już tłumaczę przewodniczący to były członek byłej już PZPR i tkwi dalej w czasach PRL-u czy to jest dostatecznie jasne? Jednak ten beton w radzie pozostanie betonem w rozwoju tej gminy!
wkurzony wyborca09.01.2023, 18:43
Mam k**** już dość tego skomlenia, biadolenia, jęczenia tego p********* kotka w bambus w moim odczuciu to jedna wieka banda nieudaczników! Mieszkańcy Niedzicy też gdyby mieli odwagę to powinni wywieść takiego wójta czy nawet całą radę na taczkach z tej gminy! Cały czas nie ma pieniędzy na inwestycje ale tylko w Niedzicy! Ale nikt z tych pajacy z komisji rewizyjnej nie zapyta ile kosztuje utrzymanie z kieszeni wiadomo podatnika, stanowiska wójta, skarbnika, sekretarza i tak ogólnie całej gminy! To nikogo nie interesuje dawać bo nom sie to nalezy! A wiecie co Wam sie nalezy wiecie! Szkoda nerwów to i tak nic nie pomoże, pisać jednak trzeba by społeczeństwo się obudziło i zobaczyło kto tu kogo w konia robi delikatnie mówiąc!
wk...........08.01.2023, 15:00
Do Osioł...Ale masz poczucie humoru / wybrano najwybitniejszy przekrój społeczeństwa i to do rządzenia/ to chyba żart ! Toć to najbardziej nie udana rada w dziejach tej gminy ! No bez jaj gościu gdzie Oni powinni rządzić to pozostawiam bez komentarza ! A co od nich wymagać też bez komentarza !
a co!06.01.2023, 18:51
A po co im szkoła i tak może być do likwidacji poprzez MEN oczywiście przy takiej reformie szkolnictwa to tylko kwestia czasu. A jakaś wiata-amfiteatr zostanie i bawić się jednak będzie można! Radni to jednak geniusze wiadomo. Pod kierownictwem wójta wiele mogą i nie tylko... no no pozazdrościć takiej wiedzy! Apetyty na inwestycje rosną i to bardzo szybko wiadomo wybory już blisko.
Mykos06.01.2023, 15:46
Łotworzom amfiteatr a zamknom skołe????
Osiol06.01.2023, 14:14
Do bez sił
Wybrano najwybitniejszy przekrój społeczeństwa do rządzenia, placi się im itd.. Więc wymagać! macie do tego prawo
A kto rezygnuje z swoich praw niema ich wcale(sentencja stara)
patrząc obiektywnie !06.01.2023, 12:25
No teraz widzisz Osioł jak bolesna jest prawda na Spiszu? Co te gminne popaprańce w gminie robią! Człowieku nie proponuj nie sugeruj żadnego toru wyścigowego dla koni czy kolejki wąskotorowej bo te błazny na kolejnej sesji będą głosować za takimi inwestycjami! Bo im się to należy! Widzisz tok rozumowania Magdy walczyli i wywalczyli i się nie po****i razem wójtem! Ale kto jest w stanie zrozumieć ten ciemnogród pytam! Ciekawe co przyniosą wybory dalszy ciąg tego cyrku?
Bez sił06.01.2023, 12:19
Do osioł a co z twojego portfela idą pieniądze na tą inwestycję widzę że jesteś mądry ale tylko narzekasz i nic w życiu dobrego nie robisz wybory nie długo proszę startować i wykazać się jaki problem zobaczymy jak będziesz inwestował mądrze czekamy
Osiol05.01.2023, 22:34
Łoj Łoj cóż za poloniści w tej miejscowości nawet mowa potoczna im obca.... A jak argumentów i sposobu wielokrotnego wykorzystania amfiteatru w ciągu roku brak to literówki się czepiają.
Konkrety na stół ile razy w ciągu roku inwestycja będzie,, pracowac'' a może się zwróci i jakiś dochód przyniesie??? jakiś biznesplan jest wykorzystania obiektu???
Rozumiem że wykonawca z rodziną się oburza
Ech!05.01.2023, 18:04
Jaka gmina takie pomysły jaki wójt takie inwestycje panie Osioł! Gondola już będzie w Kacwinie! Kolejka też będzie w Łapszach oczywiście jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
Bez sił05.01.2023, 17:07
Do osioł pierwsze to może pisz bez błędów i jak chcesz coś napisać to pisz mądrze zadaszyc co to w ogóle znaczy??? Hahahahahah i ja proponuję słownik dla Ciebie
Magda.05.01.2023, 09:54
Warto dodać, że dużą pracę wykonali w tym temacie radni wsi. Obserwuję ich starania, a nieraz walkę o interesy Łapsz Wyżnych. Cieszy fakt, że władze wsi, radni jak i mieszkańcy wspólnie działają. Widać efekty!
Osiol05.01.2023, 09:39
Się sylwester marzeń marzy??? A gmina kasę na koncerty i gwiazdy ma?? Czy to kolejna,, buda''używana że 4 razy w roku bo i widownie też trzeba zadaszyć? Ja proponuję w gminie tor wyścigowy dla koni jedyny w okolicy, kolejkę wąskotorową, bo też brak, i basen w polach
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl