06.01.2023, 11:27 | czytano: 2696

Zatrzymano złodzieja, który okradł kościelną szopkę bożonarodzeniową

zdj. KPP w Zakopanem
Złodziej-recydywista okradł bożonarodzeniową szopkę w sanktuarium na zakopiańskiej Olczy. W pościg za złodziejem ruszył ksiądz i policjant po służbie. Okazało się, że 34-latek z woj. pomorskiego ma na koncie jeszcze inne przestępstwa. Usłyszał pięć zarzutów i na wniosek prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące.
Tatrzańscy policjanci tuż przed końcem roku podejmowali różne interwencje w związku z kradzieżami i kradzieżami z włamaniem. Ustalono wizerunek domniemanego sprawcy.
- W poniedziałek 2 stycznia br. zakopiański policjant będąc po służbie zobaczył idącego w jego kierunku młodego mężczyznę, który w ręce niósł ciupagę i góralski serdak. Policjant przypomniał sobie, że osoba o bardzo podobnych rysach twarzy i ubiorze podejrzewana jest o kradzież na terenie miasta Zakopane. Bardzo szybko okazało się, że policjant miał rację, młodego mężczyznę poszukiwał również ksiądz z pobliskiego sanktuarium. Okazało się, że ten mężczyzna przed chwilą wszedł do kościoła, a następnie z szopki bożonarodzeniowej zabrał ciupagę i serdak góralski, będące jej rekwizytami. Przez nikogo nie zatrzymywany właśnie kierował się w stronę miasta. Policjant zatrzymał złodzieja, a po chwili na miejscu była już załoga interwencyjna - relacjonuje st. asp. Roman Wieczorek.

Śledczy, którzy sprawdzali „dokonania” zatrzymanego 34-latka ustalili, że najprawdopodobniej odpowie za pięć przestępstw, których miał dokonać na terenie Zakopanego. Oprócz kradzieży zarzuca mu się kradzież z włamaniem, uszkodzenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych.

- 34-latek z województwa pomorskiego usłyszał zarzuty, a Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie również za inne przestępstwa, których miał się dopuścić wcześniej, a kary ich wykonania zawieszono. Policjantem jest się całą dobę, co udowodnił nasz kolega zatrzymując złodzieja, którego wizerunek zapamiętał podczas poprzednich interwencji - dodaje rzecznik KPP w Zakopanem.

To kolejny w tych dniach przypadek kradzieży w miejscu kultu. Zakopiańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, mieszkańców Krakowa w wieku 38 i 46 lat, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do skarbonki w klasztorze o. Dominikanów w Małem Cichem.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zpodhalanskiej07.01.2023, 08:58
To ten gorolski dryg do złodziejstwa i oszukiwania ceprow . Nawet jak cepry jada na odpoczynek to kusi goroli cos ukrasc ceprowi albo go oszukac
Donalt06.01.2023, 20:04
W pomorskim jest więcej takich przekonałem się o tym na własnej skórze
Donalt06.01.2023, 20:04
W pomorskim jest więcej takich przekonałem się o tym na własnej skórze
Wyrocznia06.01.2023, 15:54
To ten ceperski dryg do złodziejstwa. Nawet jak jadą na odpoczynek, to ich kusi coś ukraść.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl