07.01.2023, 11:04 | czytano: 3567

Rozpoczął się noworoczny Winter Classic

NOWY TARG. Tak to już dziś - noworoczny Winter Classic właśnie się rozpoczął. Na nowotarskim basenie do wody wskoczył Mateusz Cyrwus, który będzie pływał przez 10 godzin.
Ile pokona w tym czasie długości basenu? 500, 750 a może 1000? Zobaczymy. Każdy pokonany basen to zasilenie konta zbiórki Winter Classic, w tym roku prowadzonej dla Martynki, cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości.


Każdy kto wskoczy do basenu razem z Mateuszem i spróbuje się z nim zmierzyć ma szanse wygrać roczny karnet na basen w Nowym Targu, a każdy pokonany przez niego basen również zasili konto zbiórki.

To dopiero początek zaplanowanych na dziś atrakcji i wydarzeń, których ukoronowaniem będzie tradycyjny mecz KH Tauron Podhale vs. Winter Classic. Mecz rozegrają też dzieciaki z Podhala, będzie też pokaz umiejętności hokeistek.

Na zgromadzonych gości czeka szalona Voucheriada - do wylosowania: wycieczka do ciepłych krajów, kiermasz gadżetów - do kupienia nasze pamiątki i setki cudownych prezentów od naszych darczyńców oraz coś do zjedzenia na ciepło.

Jak co roku wszystko to działo się będzie przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Tu na małej sali gimnastycznej odbędzie się turniej dartaa a na dużej Spotkanie z Kulturą Japonii.

Na dziedzińcu szkoły zaplanowano pokaz rzeźby piłą łańcuchową realizowany przez wicemistrza Europy, a na zakończenie organizatorzy zaproszą na koncert i pokaz sztucznych ogni.
Dla tych którzy nie będą mogli być na imprezie Winter Classic przygotuje transmisje online. Zdalnie można też pomóc! Na stronie aukcje.podhale24.pl trwają licytacje - można wybierać z pośród kilkudziesięciu ciekawych propozycji. Można też wesprzeć Martynkę kupując cegiełkę Winter Classic na jej rzecz na www.jarmarkpodhalanski.pl/winter-classic - wszystkie zebrane w ten sposób środki trafią na konto Winter Classic.

Licytacje trwały będą do godziny 20:30.

wo/

Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec z Rynku08.01.2023, 07:52
Wspaniała akcja szkoda ze nie była wcześniej rozpropagowana, bo sam chciałbym brać w tym udział. Dowiedziałem się o tym już po fakcie. a szkoda, bo to jest super. Tak trzymac
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl