10.01.2023, 21:14 | czytano: 5462

Sto tysięcy zł dla Martynki! Winter Classic ponownie obudził w ludziach to co najlepsze

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Sobotnia akcja Winter Classic znów okazała się sukcesem. Dla Martynki, która była i bohaterką, i źródłem inspiracji - a także dla wszystkich uczestników kilkugodzinnej imprezy. Bawiono się i walczono, licytowano i kibicowano, by pomóc małej dziewczynce i jej rodzinie.
Charytatywny Mecz Noworoczny zorganizowany został po raz 9. Głównym elementem dnia były mecze hokeja ulicznego. Finałowy pojedynek z I drużyną Podhala zakończył się wygraną zawodników ekstraklasy 6-4. Winter Classic zrewanżowało się w rzutach karnych wygrywając 2-1.
Innym sportowym akcentem był maraton pływacki. Na wyzwanie Mateusza Cyrwusa odpowiedziało 98 osób. Przepłynięto 9703 długości basenu, co daje
243 km.

- Dołożyłem do tego wyniku moje skromne 15 km. Liczyłem na troszkę więcej, ale jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ nie mój wynik sportowy był w tym dniu najważniejszy. Najważniejsza była pomoc Martynce, liczna frekwencja na pływalni, chęć pomocy, zaangażowanie i pozytywny odbiór całego przedsięwzięcia . Do udziału w charytatywnym maratonie na pływalni stawili dzieci, dorośli, sportowcy, amatorzy, kobiety, mężczyźni, starsi, młodsi. Kilka osób ustanowiło w ten dzień swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla Was - tak trzymać! - komentuje Mateusz Cyrwus.

Było też sporo innych atrakcji, przygotowano pokazy, konkursy, rozegrano turniej darta, a Marcin Lichosyt wyczarował kolejną fantastyczną rzeźbę z drewna. Wieczór zakończył się mocnym akcentem. W koncercie pełnym energetycznego przekazu wystąpił Boski Roman, raper znany również że swojej prospołecznej działalności.

- Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim. Każdy dołożył cegiełkę do tego wspólnego celu. Wspólnie udało się zebrać sto tysięcy dla Martynki. Myślę że ta kwota umożliwi wykonanie zaplanowanych operacji i rehabilitację, która - mamy takie marzenie - pozwoli Martynce zagranie kiedyś z nami podczas Meczu Noworocznego. Już dzisiaj zapraszam za rok wszystkich na 10, jubileuszowa edycję Meczu Noworocznego Winter Classic - podsumowuje w imieniu organizatorów Maciej Leski.
s/

Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Dawid11.01.2023, 14:33
A to zawsze tak jest że Ci co robią to o nich najmniej się mówi.
żal serce ściska, ale to prawda, szczera prawda11.01.2023, 10:40
Super ! Problem jedynie w tym ,że ci co najwięcej na fotkach się prezentują i gardłują , to najmniej wkładu własnej pracy w ten szczytny cel wnoszą . Do medali wielu , a do ciężkiej pracy nie ma tak wielu .
POLAK11.01.2023, 09:23
DLA POLSKICH DZIECI KASY NIE MA !!!
Wladimir10.01.2023, 23:53
Na ukraińców zebraliby ponad milion
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl