16.01.2023, 08:13 | czytano: 2011

Policja: zawody na Wielkiej Krokwi przebiegły w spokojnej atmosferze

Fot. KPP Zakopane
- Nie odnotowano znaczących incydentów w związku z imprezą masową. Poza terenem skoczni było głośno, ale bezpiecznie - informuje zakopiańska policja po trzydniowych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.
- Praca policjantów skupiała się również na tonowaniu nastrojów osób, które przesadziły z napojami rozgrzewającymi i zbyt ekspresyjnie wyrażały swoje emocje po zawodach sportowych. Zdarzyły się różne interwencje w powiecie, jednak biorąc pod uwagę skalę tych wydarzeń należy uznać ostatnie dni za spokojne - podkreśla rzecznik KPP w Zakopanem asp. szt. Roman Wieczorek.


W dniach 13 - 15 stycznia 2023 roku na zakopiańskiej skoczni im. Stanisława Marusarza odbyły się konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Prestiżowe zawody rozgrywane pod Giewontem od lat przyciągają najlepszych skoczków świata, ale również wielu sympatyków skoków narciarskich. Nie inaczej było i teraz.Zarówno zawody drużynowe jak i zmagania indywidualne na skoczni oglądał niemal komplet, czyli 15 tysięcy kibiców, natomiast w rejonie przyległym do Wielkiej Krokwi zgromadziło się dodatkowo ok. 10 tysięcy osób.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl