23.01.2023, 12:08 | czytano: 4414

Kierowca autobusu ukarany

1500 zł i 10 punktów karnych - to kara dla kierowcy autobusu z województwa pomorskiego, który w czasie ataku zimy w Czarnej Górze wpadł w poślizg na zakręcie, zderzył się z busem zaparkowanym na poboczu i staranował ogrodzenie.
Do zdarzenia doszło w środę 18 stycznia, a autobusem jechały dzieci.
- W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dzieci podstawionymi busami pojechały na dalszą część wycieczki. Kierowca autokaru był trzeźwy, a za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 pkt. karnymi - informuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
na kredyt chyba24.01.2023, 07:15
A właściciel drogi , za to ,że nie była odśnieżona i nie posypana to dostał chyba 3x taki mandat?
Raff200823.01.2023, 20:11
Do Anka.
Z Twojej wypowiedzi wynika że pędził na złamanie karku. A może jechał 10km/h i próbował się zatrzymać, koła stały w miejscu, a autobus się zsuwał? Zarządca drogi nie zapewnił nawet szansy na minimalna przyczepność. Twoim tropem myślenia kierowca zawodowy powinien odmówić jazdy nawet przy minimalnie złych warunkach bo dostanie mandat, starci prawko i nie będzie miał kto jeździc.
Anka23.01.2023, 17:56
Kierowca ma dostosować prędkość(i nie tylko) do warunków na drodze, a nie próbować zwalać winę na gminę, czy kogokolwiek innego...Dobrze, że dostał mandat, szkoda, że taki mały.
dykta23.01.2023, 17:04
Również popieram skarżenie zarządcy drogi. Inaczej zawsze będzie maniana.

Poszukajcie sobie o wypadku z McLarenem
innpoland.pl - 15 stycznia 2023, 09:47
"Czy zwykła dziura w asfalcie może zagrozić finansom gminy, która jest właścicielem drogi? Okazuje się, że tak ? o ile w tę dziurę wjedzie piekielnie drogi samochód i uszkodzi sobie podwozie. Gmina w ciągu zaledwie jednego dnia wykorzystała całą sumę gwarancyjną z ubezpieczenia."
gienek23.01.2023, 15:39
Po pierwsze s środę był 18 nasty a nie 19 nasty ( jak to słusznie zauważono 2 artykuły dalej), po drugie "Kierowca autokaru pochodzący ???? był trzeżwy " co autor miał na myśli?, czy ktoś to czyta co pisze?!
X-men23.01.2023, 15:07
Mam nadzieje że nie przyjął mandatu
Renata23.01.2023, 14:58
..nie przyjmować mandatu, odwoływać sie, skarżyć gmine
rzucający jajami23.01.2023, 14:31
cytuję: kierowca autokaru pochodzący był trzeźwy ......koniec cytatu. Pytanie brzmi : a piszący ten artykuł ?
Zbyszek23.01.2023, 13:25
Polska. Nie odpowiada zarządca drogi tylko kierowca. Ale jakby kierował jakiś ważny urzędas to reakcja była by inna.
Oderwany od pługa23.01.2023, 13:08
Teraz kierowca powinien skarżyć gminę, że droga nie była należycie utrzymana
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl