24.01.2023, 15:00 | czytano: 4965

Była przekonana, że pomaga swojemu ojcu...

Arch. Podhale24.pl
Mieszkanka powiatu nowotarskiego była przekonana, że pomaga swojemu ojcu. Oszukana metodą na BLIK-a, straciła prawie tysiąc złotych.
Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się mieszkanka powiatu nowotarskiego, która została oszukana metodą na BLIK-a. Kobieta była pewna, że otrzymała wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego ojca. Bez potwierdzenia, czy to faktycznie rodzic potrzebował pieniędzy przesłała kod BLIK. Kiedy zorientowała się, że to oszustwo niestety było już za późno. W ten sposób mieszkanka powiatu nowotarskiego straciła blisko tysiąc złotych.
Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę! Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Radek25.01.2023, 13:30
Jak już 30 latka dała się nabrać to co się dziwicie seniorom
Kizio24.01.2023, 19:42
Nie rozumiem jeśli ktoś z bliskich potrzebowałby mojej pomocy to wcześniej zadzwoniłbym do niego a nie w takich sprawach porozumiewać się przez FB czy inna aplikację. Nie do wiary jak ludzie są naiwni.
fbb124.01.2023, 17:36
Dziurawy messenger jest główną przyczyną do tego, że ktoś podszywa się za osobę ze znajomych na FB.

Ogólnie...policja zamiast na stokach, pod sklepami, na przystankach - powinna przegrupować siły i uderzyć w przestępczość internetową, a sądy winny ładować wyroki takim złodziejom surowe i solidne. A opuszczający zakład karny powinien mieć jedną myśl " JA TU NIE CHCĘ WIĘCEJ TRAFIĆ".
A jak jest - to wystarczy poczytać wspomnienia więźniów, którzy mówili, jak jest za kratkami - np. wspomnienia Grzegorza Czerwickiego - nawróconego więźnia w książce "Nie jesteś skazany".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl