25.01.2023, 08:22 | czytano: 1164

Statuetka "Osobowość Rabki-Zdroju" wręczona

Fot. Piotr Kuczaj
Rzeźbiarz Piotr Bies odebrał przyznaną mu w zeszłym roku statuetkę „Osobowość Rabki-Zdroju” w dziedzinie Kultura. Uroczystość miała miejsce podczas Spotkania Noworocznego w Teatrze Lalek „Rabcio”.
Piotr Bies to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem (1981), dyplom w Pracowni Rzeźby ASP Kraków (1986), dodatkowe studia w Pracowni Tkaniny Artystycznej, doktorat w szczecińskiej Akademii Sztuki na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów (2018). Pracuje w ZSP im. A. Kenara w Zakopanem jako nauczyciel rzeźby. Poeta, autor sztuk teatralnych. Odznaczony medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”.
„Osobowość Rabki-Zdroju” to nagroda, o przyznanie której według regulaminu konkursu, może wystąpić każdy zgłaszając swojego kandydata. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę za wybitne osiągnięcia w dziedzinach: społecznej, zdrowia, oświaty, kultury, sportu, turystyki i przedsiębiorczości. Wraz z tytułem „Osobowość Rabki-Zdroju”, osobie nominowanej zostanie wręczona statuetka zaprojektowana przez Stanisława Mlekodaja oraz legitymacja potwierdzająca nadanie tytułu.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Adam25.01.2023, 09:04
Piotrze, tym krótkim wpisem, pragnę wyrazić szczere, koleżeńskie Gratulacje, za zdobycie tytułu - " Osobowość Rabki Zdroju ". Na takie wyróżnienie zasługujesz w pełni, gdyż Jesteś człowiekiem o wyjątkowej osobowości, wrażliwości, nagrodzony wielkim talentem w sferze sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl