25.01.2023, 15:52 | czytano: 2795

Ogromne korki w Zakopanem. Powodem zamknięta jedna z ulic (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Ul. Szkolna w Zakopanem została zamknięta ze względu na prowadzone prace ziemne związane z siecią gazową. Kierowcy oburzeni terminem jaki wybrano na prowadzenie prac.
Ulica Szkolna stanowiła alternatywną drogę dla ul. Nowotarskiej, która w sezonie bardzo często się korkuje. Z objazdu korzystali głównie miejscowi, którzy znają przejazdy bocznymi drogami. Teraz przejazd skrótem jest niemożliwy ze względu na prace ziemne prowadzone przez spółkę gazową.
To jest jakiś absurd - oburza się kierowca z Zakopanego. - Żeby wybrać najwyższy sezon na ta takie prace? - pyta.

Kierowcy, aby skrócić czas wjazdu do Zakopanego bardzo często przejeżdżają ul. Tatary i dalej ul. Szkolną, aby uniknąć stania w korkach. Przez zamknięcie jednej z ulic, kierowcy próbują wydostać się na ul. Nowotarską przez ul. Kamieniec i Michała Małaszyńskiego, które stanęły w korkach.

Kierowcy oburzeni są nie tylko terminem prowadzonych prac, ale także brakiem wcześniejszych informacji o zamknięciu ulicy dla ruchu.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
turysta26.01.2023, 08:28
Tyle wszyscy narzekają na to całe Zakopane jak to drogo, ile to w korkach trzeba stać, paragony grozy które nie są straszne przen jedzeniem ale po zjedzeniu posiłku mrożą krew w żyłach klientów bo jednak za drogo, czego następstwem jest skorzystanie z płatnej toalety tak bardzo drogiej jednak tańszej niż nad morzem. Ludzie zastanówcie sie czego chcecie.
sen26.01.2023, 08:05
Tatary i Szkolna są za wąskie na obwodnicę. 20 km/h to zupełna fikcja. Piesi muszą wskakiwać w zaspy żeby ich samochód nie potrącił choć to strefa zamieszkania. Jeden dzień spokoju na Szkolnej, proponuję częściej zamykać.
Osiol25.01.2023, 17:30
Brak toalet parkingów, wody, straż czychajaca na mandat tymczasowe dworce, hmmm czym tu jeszcze utrudnić i obrzydzic to miejsce, może parę darmowych porad
Ja proponuję dać podwyżki komu się da i zadłużyć miasto na trzy pokolenia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl