10.02.2023, 14:55 | czytano: 2180

Policyjne patrole narciarskie na Kasprowym Wierchu

zdj. KPP w Zakopanem
Od początku ferii zimowych na tatrzańskich stokach narciarskich obecne są policyjne patrole narciarskie. Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób aktywnie odpoczywających na stokach, ale i zwracają uwagę na osoby, które zbyt agresywnie i pod wpływem alkoholu szusują na stokach.
Dzisiaj na Kasprowym Wierchu służbę pełnią policjanci w patrolu narciarskim. Zwracają szczególną uwagę i wyciągają konsekwencje wobec osób nietrzeźwych lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ stwarzają one realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Policjanci sprawdzają również czy narciarze i snowboardziści przestrzegają regulaminu stoku, a dzieci i młodzież do 16-go roku życia korzystają z obowiązkowych kasków ochronnych.

W rejon stoków narciarskich zostali skierowani również policjanci prewencji, których zadaniem jest m.in. zapobieganie bójkom, uszkodzeniu mienia czy kradzieżom sprzętu narciarskiego.


Policjanci patrolują dzisiaj rejon Doliny Gąsienicowej i Doliny Kondratowej oraz nartostradę prowadzącą do Kuźnic. Podczas służby pouczyli z Katalogu FIS kilka osób, udzielili asysty ratownikom TOPR, którzy zabezpieczali poszkodowanego narciarza oraz zawrócili kilka osób, które wyszły poza wyznaczone trasy narciarskie. Policjanci będą obecni w rejonie do zachodu słońca.


opr. s/ zdj. KPP w Zakopanem
Może Cię zainteresować
komentarze
Acc13.02.2023, 19:18
Panie narciarz nie czepiaj się Pan. Policjanci też ludzie, też chcą trochę się rozerwać poza tym lepiej żeby za nasze i ich pieniądze cały dzień jeździli sobie na nartach niż przydupiali się do uczciwych współobywateli.
narciarz13.02.2023, 15:01
Nigdy nie słyszałem aby na Kasprowym Wierchu doszło do jakiegoś wykroczenia, po co więc tam Policja?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl