11.02.2023, 16:46 | czytano: 13154

Znamy zwycięzców Biegu Podhalańskiego. Triumf Justyny Kowalczyk-Tekieli! (zdjęcia)

Fot. Maciej Gębacz
Ponad 640 uczestników zgromadził XII Bieg Podhalański, który został rozegramy w rejonie lotniska w Nowym Targu. Wśród uczestników byli amatorzy i zawodowcy.
Najbardziej znanym uczestnikiem była mistrzyni olimpijska i świata, Justyna Kowalczyk-Tekieli, która wygrała na koronnym dystansie wyścigu 30 kilometrów wśród kobiet. W rywalizacji mężczyzn najlepszy Jakub Twardowski z Nowego Targu.
Zawodnicy rywalizowali na dystansach 30, 15 lub 6 km wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem. Na 15 km zwyciężyli Andżelika Szyszka z Ustrzyk Dolnych i Marcin Węgrzyn z Nowego Targu, a na 6 km - Ewa Marszałek Rzeszowa i Piotr Michałek z Jaworzynki.

Pełne wyniki: TUTAJ

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Walerian13.02.2023, 21:47
A jak jest w maratonach biegowych gdzie biegnie 30 biegaczy z Kenii plus 2-3 Polaków i walczą o nagrody. A za nikj 4- 5 tysięcy amatorów. Jakoś nikt nie narzeka, że nie wygra tysięcy. Tylko cieszy się, że może poruszać się. Wam hejterzy zawsze coś nie gra.
Startująca Mama13.02.2023, 21:43
Adam nie siej kłamstw. Dzieci płaciły 20 zł przy online rejestracji i 30 zł w biurze zawodów
biegacz po 60tce13.02.2023, 20:39
Super impreza tylko jedno pytanie czy zamiast nagradzać pierwszych 6 zawodników każdego dystansu.może pierwszą trójkę nagrodzić jak to normalnie jest w zawodach. a przynajmniej choć pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych byłoby to wielkie wyróżnienie dla starszych i młodszych biegaczy amatorów.Wiadomo że np 60 latkowie nie mają szans z panią JK Olimpijką.a taka nagroda 'mały' proporczyk dał by dużo satysfakcji i radości.
Adam13.02.2023, 13:24
Dołoże oliwy do ognia, cena 60 zł za start dziecka, to jest promowanie tego sportu, żenada i tyle.
agrestchoinkowy13.02.2023, 10:15
narciorz gigant - a co to za honor wywalczyć zwycięstwo z amatorem ? jakby Barcelona przyjechała i wygrała ze Skalnymi Zaskale to też by byli dumni z wywalczonego zwycięstwa ?
pewnie by wygrali, pewnie w statystykach byłoby odnotowane że jedni to zawodowcy a drudzy amatorzy. No i co z tego ? powód dumy bo wywalczyli a nie odebrali ?
Jeżeli zawodowiec cieszy się ze zwycięstwa ( wywalczonego) nad amatorem, to coś z nim jest nie tak.
A jeszcze bardziej nie tak jest z organizatorem zawodów gdzie dopuszcza się starcie amatorów z zawodowcami, i przyznaje nagrody na jednakowych zasadach
amator biegania13.02.2023, 10:07
Fajnie że pani Justyna wzięła udział, ale wynik był do przewidzenia. Naprawdę nie mozna było ufundować specjalnej nagrody honorowej dla niej, i nie klasyfikować razem z innymi ?
Dopuszczenie do startu czynnych zawodników razem z amatorami, to jakieś nieporozumienie.
Nie startują na równych prawach, i mają raczej inne motywacje i cele.
Zawodnicy powinni startować w oddzielnym biegu. Jaki jest sens porównywania wyników zawodowca, który codziennie trenuje, często startuje, ma zapewne trenera i rozpisany cykl treningowy, żyje z tego sportu - z amatorem który może pobiegać czasem po pracy.
Co z tego że gdzieś w statystykach będzie odnotowane że ktoś był zawodnikiem klubowym. Na trasie tego nie widać. Najwyżej można usłyszeć. Kiedyś (nie w tym roku) wystartowałem jako amator, po amatorsku biegłem i słyszałem zawodowców "spier... z trasy" , zrób miejsce itd. Nie było to fajne doświadczenie i odechciało mi się kolejny raz startować. Ja rozumiem że zawodnik biegnie po wynik i pieniądze z nagrody, może z tego żyje. No to niech się porównuje na trasie z innymi zawodowcami, a nie przepędza z trasy tych co mu zawadzają. Amator będzie chciał się sprawdzić, to sobie porówna swój czas. Ale większość nie startuje po to żeby bić rekordy, porównywać czasy itd.
Biegacze amatorzy są tylko po to żeby robić tłum, a urząd mógł się pochwalić że ileś tam setek ludzi wzięło udział.
Zojka12.02.2023, 19:46
Dokładnie tak, biegaj, trenuj i wygrywaj z Justyną Kowalczyk. Miło było, że była z nami, zresztą nie pierwszy raz już trenowała na nowotarskiej płycie lotniska. Justyno, wszystkiego dobrego i do zobaczenia.
Uczestnik12.02.2023, 18:34
Jestem szczęśliwy że jako amator miałem zaszczyt startować z Justyną K.Jednak mnie męczy pytanie czy nagroda zostanie przekazana na dobre cale czy 'waciki' dla pani Justyny.Propagowanie biegów nie tak sobie wyobrażałem przez panią Justynę. Wielki szacunek dla naszej mistrzyni pozdrawiam
Bruce Lee12.02.2023, 08:23
Wlasnie wcinam sniadanko i ide na kochane biegówki do lasu na lotnisku.Milej niedzieli kochani!!!
narciorz gigant11.02.2023, 23:58
Nikt nikomu niczego nie zabrał tylko wywalczył. Poza tym w szczegółowych statystykach będzie informacja kto jest zawodnikiem zawodowym (klubowym) a kto amatorem. Startuje w tym biegu wielu czynnych zawodników więc oni też zabrali miejsca innym?
nowotarżanka11.02.2023, 22:34
Jasne że był oczywisty ! Bardzo dobrze że Justyna biegła ! Atrakcją jest samo spotkanie z naszą Mistrzynią ! Do ?biegam ?: zrób sobie taką formę to ją za rok przegonisz ????
Biegacz11.02.2023, 19:46
Jak się ma zawodowiec do amatora. Wynik oczywisty. Gratulacje dla uczestników.
też biegam11.02.2023, 19:37
Do "Biegam" - mylisz się. Możliwość startu w JK w jednych zawodach to przywilej i wielkie dzięki za to, że Ona wystartowała. To było świetne doświadczenie.
Biegam11.02.2023, 19:16
Nie wstyd zabierać pierwszego miejsca?Wynik był chyba oczywisty
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl