12.02.2023, 12:51 | czytano: 3277

Miasto musi się pochwalić wynikami

arch. Podhale24
NOWY TARG. Na budynku magistratu pojawić się ma tablica LEC, na której wyświetlana będzie informacja dotycząca pomiarów jakości powietrza oraz ilości złożonych wniosków i kwocie dofinansowania w ramach programu "Czyste Powietrze".
Podpisana została już umowa na dostawę tablicy oraz jej montaż na budynku Urzędu Miasta. Koszt to ok. 10 tys. zł, a środki pochodzić będą z projektu LIFE IP MALOPOLSKA.
Jak wyjaśnia samorząd "obowiązek posiadania tablicy wynika z podpisanego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dotyczącego realizacji Programu Rządowego "Czyste Powietrze".

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec starego miasta13.02.2023, 10:49
Dziwny zbieg okoliczności, że po przeniesieniu stacji z centrum pod halę Gorce, zlikwidowano wszystkie aplikacje Airly w rynku. Przypadek potwierdzający regułę? Jakoś nie wierzę w przypadki. Jako mieszkaniec domagam się żeby ta nowa tablica na UM nie była tylko propagandą sukcesu, ale podawała faktyczny wynik zanieczyszczenia w centrum czyli miała czujnik Airly. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy będą mogli śledzić wyniki w internecie. Może któryś z radnych pociągnie ten temat?
.12.02.2023, 20:43
Do niedawna była stacja Airly w rynku sponsorowana przez Avivę, niestety wyłączyli ją. Sponsor prywatny, to miał prawo wyłączyć. Ale dlaczego wyłączono stację Arly w NTVK? Czyżby za blisko kotłowni była? Montuje się, jak na szkole nr2 stacje monitorujące, które nie podpięte do internetu dla większości mieszkańców są bezużyteczne.
Wawrzek12.02.2023, 14:56
Dopóki będą zaporowe ceny na ekologiczne ogrzewanie min. termy, pellet, gaz, prąd itp. to niewiele się zmieni, a wszystkie wymyślane projekty, tablice, to zwykły kamuflaż, źe władza dba o swoich obywateli.
Osiol12.02.2023, 14:36
Nooo już po przesunięciu pomiarów(Gorce) wynik jest lepszy gdyby przenieść pomiary na lotnisko lotnisko dało by to jeszcze lepszy wynik.
Co mogło by się skończyć nagrodą w odpłatnym konkursie np pod tytułem,, logika ustawienia punktów pomiarowych w mieście a rzetelność pomiarów w kontekście lepszego samopoczucia mieszkańców odczytujących rzetelne informacje na budynku urzędu miasta''
No i po premii by się za wynik należało może jakiś order(tylko te za którymi idzie kasa się licza a są takie) , więc poprawmy wynik pomiary w najdalszym zakątku lotniska.
OSTATNI BORIANIN12.02.2023, 13:49
Teraz wyjdzie na jaw jakie swieze powietrze jest w centrum miasta...a jak wiemy Nowy Targ jest na podium najbardziej zanieczyszonych miast w Polsce!Wycinajcie jeszcze wiecej drzew to tej wladzy w miescie wychodzi najlepiej...
Edek z krainy kredek12.02.2023, 13:26
A te pomiary zanieczyszczenia powietrza nie będą z centrum tylko spod hali Gorce. Czyli wynik zafałszowany. Czekamy na stację Airly na budynku Urzędu Miasta tak żeby mieszkańcy wiedzieli jaki syf mamy w centrum miasta. Do roboty panie Watycha
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl