14.02.2023, 10:32 | czytano: 3094

Powiat poszukuje nowego dyrektora "Tatrogrodu"

Fot. Marcin Szkodziński
Po zwolnieniu dyrektor Anny Chrobak-Popławskiej zarząd powiatu tatrzańskiego ogłosił konkurs na nowego dyrektora. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu pełniącym obowiązki dyrektora będzie Ewa Chlipała.
Podczas sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego starosta poinformował o zwolnieniu dotychczasowej dyrektor placówki opiekuńczo - wychowawczej typu socjalizacyjnego „Tatrogród”. Na stronie internetowej powiatu pojawiło się już ogłoszenie o konkursie na to stanowisko. Nabór ma trwać do końca lutego.
W ogłoszeniu konkursowym wymieniono szereg niezbędnych warunków, które musi spełnić osoba zatrudniona na stanowisku kierownika. Są wśród nich m.in. co najmniej 3 – letni staż pracy w instytucji zajmującej się pracą z dziećmi lub rodziną albo udokumentowane doświadczenie pracy z dziećmi lub rodziną, oraz odpowiednie wykształcenie na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo - wychowawczą, albo na dowolnym kierunku, uzupełnionym studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji.

W trakcie sprawozdania z pracy starosty, Piotr Bąk poinformował o tym iż dyrektor Anna Chrobak-Popławska została zwolniona z dniem 12 stycznia. 18 stycznia zarząd powiatu na to miejsce tymczasowo powołał Ewę Chlipałę.

Starosta apelował do radnych o wstrzemięźliwość w wypowiedziach w tym temacie. - Zakopane to małe miasto. Taka placówka jest tylko jedna i jest w niej jedynie 14-tu podopiecznych. W momencie opowiadania na forum publicznym szczegółów dotyczących tych podopiecznych identyfikacja dziecka oraz rodziny nie jest żadnym problemem. Skutki dla rodziny i dziecka są bardzo nieprzyjemne - mówił Piotr Bąk.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
żal serce ściska14.02.2023, 20:47
Skoro jest pełniąca obowiązki , to tak jakby był na stałe. Po co szukać lepszego kandydata? Po co ? Po to by się nazywało ,że odbył siĘ kolejny konkurs , a i tak zostanie ta osoba , która już dostała kredyt zaufania . Zawsze to lipa, wszyscy to wiedza , ale władze nadal robią tą fikcje . POLACY LUBIĄ ŻYĆ W FIKCJI!
PDDZ14.02.2023, 13:04
Co taka nagła zmiana coś się złego u dyrekcji za uszami wykluło?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl