22.02.2023, 22:03 | czytano: 2038

Witold Skupień odznaczony Krzyżem Małopolskim

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Witold Skupień, mistrz i wicemistrz świata w paranarciarstwie biegowym został nagrodzony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego Krzyżem Małopolskim z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego.
Złoty medal Skupienia w tegorocznych mistrzostwa świata w paranarciarstwie biegowym, rozegranych w szwedzkim Ostersund, jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze 34-latka, urodzonego w Nowym Targu.
Biegacz narciarski Zoma Team Obidowiec-Obidowa rozpoczął mistrzostwa od swojej koronnej konkurencji – biegu długiego na 18 km techniką klasyczną. Walka o końcowy triumf toczyła się między nim a Japończykiem Taiki Kawayoke. Od połowy dystansu Małopolanin wyszedł na prowadzenie i sukcesywnie powiększał swoją przewagę, ostatecznie wygrywając z mistrzem paraolimpijskim o 47 sekund. – Jestem bardzo wzruszony. Cieszę się, bo 11 lat pracowałem na taki sukces. Kilka razy byłem blisko, ale nawet świetna forma nie pomoże, gdy „narty nie jadą”. Sukces sportowy zależy od tak wielu osób, w klubie między innymi od mojej trenerki Zofii Faron, która jest tu dziś ze mną. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze wywalczyć medal na kolejnych igrzyskach – wyznał szczęśliwy mistrz świata.

- To jest bardzo miłe wydarzenie i zgodne z zasadami samorządu województwa, który nagradza każdy znaczący sukces. Bo wynik sportowy promuje także Małopolskę. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia. Mam osobiste doświadczenia jak ciężko pracuje się w sporcie. Dlatego tak ważne jest, by ktoś zauważył, pochwalił i docenił osiągnięcia sportowca - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Witold Skupień wywalczył w Szwecji dodatkowo srebro w biegu na 10 km techniką dowolną. W popularnej "łyżwie" nasz reprezentant przegrał tylko z Kanadyjczykiem Markiem Arendzem. O drugie miejsce zawodnik klubu z Obidowej stoczył wyrównany pojedynek z Francuzem Benjaminem Davietem, ostatecznie wyprzedzając go na mecie o zaledwie dwie sekundy.

Skupień jest trzykrotnym uczestnikiem igrzysk paraolimpijskich, w Soczi, Pjongczangu i Pekinie. Najlepszy wynik – czwarte miejsce – osiągnął w Korei Południowej w 2018 roku, w sprincie stylem klasycznym. Życiowe motto Skupnia brzmi „Musisz pracować ciężej i ciężej, aby stać się lepszym i lepszym”.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ewa22.02.2023, 22:46
Brawo
Ewa22.02.2023, 22:46
Brawo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl