24.02.2023, 15:41 | czytano: 3278

W Zakopanem upamiętniono pierwszą rocznicę napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Flagi Ukrainy, Unii Europejskiej i Polski towarzyszyły osobom, które obok oczka wodnego na Krupówkach przyszły przypomnieć w pierwszą rocznicę o wojnie w Ukrainie.
Kilkanaście osób z flagami zgromadziło się na Krupówkach aby przypomnieć, że cały czas trwa zbrojna napaść Rosji na Ukrainę.
Wśród zgromadzonych osób byli zarówno Polacy, jak i Ukraińcy. Zatrzymywali się także turyści. - To jest straszna rzecz i musimy pomagać - mówił przechodzący turysta z Warszawy.

- Jestem z Chersonia. Jak zaczęła się wojna uciekłam do Polski. Przyjęli mnie w Zakopanem z mamą, siostrzenicą i dwoma kotami. Bardzo dziękuję za pomoc. Nie spodziewaliśmy się aż takiej pomocy - mówiła Ludmiła, która od niemal roku mieszka w Zakopanem.

Pojawiły się także ci, którzy przypomnieli o historycznych zajściach. - Trzeba pomagać, ale nie możemy zapomnieć o tym co zrobili nam Banderowcy – mówił jeden z przybyłych mężczyzn.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
kulawy koń27.02.2023, 17:25
Grażynko,plujesz lewackim jadem i próbujesz wynosić na piedestał ludzi pokroju Michnika czy Kuronia.Fuj,jakie to niesmaczne.
Osiol26.02.2023, 12:57
Pani Grażyno tabletek pani zapomniała.
Nie ma znaku między KOR a kod to naciągane jak były BOR a opowieści i legendy insynuowanie do dzisiejszej nazwy SOP a w tle AK kedyw.....
Mam też wątpliwości co do dzieci i ich uczestnictwa to jak witano gierka działaczy partyjnych,tak i dzisiaj dzieci jako narzędzie i przymusowe spędy bo przyjeżdża ktoś wazny??? By ocieplić wizerunek?? Bez dzieci to pojedyncze osobniki obydwu miejscach
Trzeba przyjąć że jest się mniejszością, i z tym żyć w małej grupie się poklepującej i pocieszającej ze przyjdą jeszcze lepsze czasy. Małe (grupa) jest piekne
nie przywołuj złego bo przyjdzie26.02.2023, 12:52
Więc ostrożnie - bo może się stać.

Dzisiaj już wiemy czym był KOR i "dmuchamy na zimne".
Nie chcemy więcej takiego dobrodziejstwa. "gotowania zupy" dla bezrobotnych Polaków. Tego ich "oświecenia"!
Reszty komentować nie ma sensu.
Grazyna Mikołajska26.02.2023, 10:05
@ kulawy koń.Durniów na Podhalu nie brakuje. Krew mnie zalewa, jak czytam te obraźliwe komentarze pod adresem ludzi z KOD, takiego ciemnogrodu i tumaństwa jaki wielu z was sobą reprezentuje. To dzięki takim ludziom nie mamy dziś PRLu w Polsce. Kiedyś ci Ludzie w swojej młodości należeli do KORu i zawsze przyświecała im idea państwa praworządnego, demokratycznego, wyzwolonego spod komunistycznej okupacji Kremla. Wierni swoim ideałom organizowali zaplecze do obalenia PRLowskiej władzy we Polsce. Gó...rzeria się odezwała, która wszystko ma dziś podane na talerzu, może jeździć na zachód , tam kształcić się i pracować legalnie, bez paszportów może zwiedzać Europę.Tacy jak wy powinni żyć tam po wschodniej stronie w putinowskim albo łukaszenkowskim reżimie do czasu, aż się wam kawa w d... zagotuje, abyście docenili wartość wolności, prwaorządności, szacunku dla drugiego człowieka . Tym ludziom , których obrażacie należy się szacunek. Dziś wielu z nich ma po 80 i wiecej lat. Jak którys z Was nie wie co to był KOR i czym jest dzisiaj jego spuścizna KOD to niech sobie poczyta w sieci. Nie robią tego dla żadnych osobistych korzyści. Nie mają willi plus, milionowych dotacji z państwowych funduszy, nie okradają państwa z majątku, działają z serca dla dobrzej przyszłości młodych pokoleń a wy ich obrażacie. Hańba. Kim byli wasi rodzice, że wam nie przekazali tych wartości, które im przyświecają , które przyświecają każdemu przyzwoitemu człowiekowi? KOD - - Komitet Obrony Demokracji- wyjaśniam dla matołków.Znam Panią Helenkę dziś już ponad 80 letnią kobietę , należała kiedyś do KOR, dziś wspiera KOD, która owdowiała w czasach głębokiego PRLu. Została z dwójką małych dzieci. Żyła skromnie, biednie, ale zawsze stała po właściwej stronie. Z maki,z której mogła robić kluski dzieciom, robiła klej do rozlepiania . Bibuły- jak nie wiecie co to było to też poczytajcie. Ryzykowała więzienem , ale roznosiła bibułę w trudnych latach, gdy byliśmy pod sowieckim butem i o zgrozo- dziś bibułę tez trzeba kolportować, żeby uświadamiać społeczeństwo do którego dociera wyłącznie pisowska propaganda. Jesteś durniofilem kulawy koniu. Nie dorastasz do pięt tym ludziom ani inteligencją, ani wykształceniem jak przypuszczam na podstawie tego co napisałeś.
Zula25.02.2023, 16:27
Same zakazane mordy i psy.
Sikiera25.02.2023, 09:52
Kieby nie tacy jak ci kodziorze co tam byli to wojna by nie wybuchła a tak to skroś takik ?europejcyków? budzi siy Europa z rynkom w nocniku
propaganda24.02.2023, 21:58
Wołyń-pamietamy
kulawy koń24.02.2023, 20:51
Ci sami smutni KOD-ofile.Zawsze przeciwko normalności i polskości.
Ano to24.02.2023, 18:54
@ ?do3
"A Katyń Co?" To "pępek" zbrodni?

Prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn w roku 1993 na cmentarzu Powązkowskim pod krzyżem katyńskim ze wzruszeniem wypowiedział znamienne
słowo - PRZEBACZCIE.
Przekazał L.Wałęsie kopie najważniejszych dokumentów dotyczących tej zbrodni.

Cmentarz w Katyniu jest uporządkowany, ma godny wygląd, na kamiennych tablicach są umieszczone nazwiska wszystkich zamordowanych.

Porównaj sobie teraz miejsca na Ukrainie gdzie zakopano zamordowanych Polaków. nie są oznaczone nawet kołkiem. A z obecnymi potomkami tamtych zbrodniarzy nie można się dogadać by wstawić krzyż tam gdzie nie ma nawet tego kołka.
Polak24.02.2023, 17:27
Co opłakują jak zabili 2.000.000 dzieci nie narodzonych to wojna pikuś do wyrównania krzywdy jeszcze daleka droga męki.
Osiol24.02.2023, 16:19
A ktoś gdzieś obchodzi smutną rocznicę ostrzału w którym brały udział armaty czołgi i samoloty to ostrzał Doniecka ukraincy powinni z dumą obchodzić ten dzień(14tys grobów)cywili i początek tej wojny.
Proboje się ludziom wyrzucić z pamieci(propaganda) tamte wydarzenia by zapomnieli i do tego nie wracali i codziennie podaje się że rok i pierwszy rok i to już rok a to już osiem.
? do 324.02.2023, 16:07
A Katyń Co ?
Skała24.02.2023, 15:56
Norymberga dla UPA ! Nie ma pojednania z Ukrainą bez pokajania się za straszliwe zbrodnie ukraińskich zbrodniarzy na Polakach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl