09.03.2023, 11:39 | czytano: 2763

Maria Dudek nowym członkiem Zarządu Powiatu Tatrzańskiego (zdjęcia)

Maria Dudek. Fot. Marcin Szkodziński
Powiatowi radni wybrali nowego członka zarządu w miejsce zmarłego Zbigniewa Proszowskiego. Została nim radna Maria Dudek.
Starosta Tatrzański podał jedną kandydaturę na członka zarządu w miejsce zmarłego Zbigniewa Proszowskiego.
- Kwestię rozważałem długo. Skład radnych tej kadencji jest na bardzo wysokim poziomie i wiele osób by poradziło sobie z tą pracą, a także do niej wniosło. Chciałem zaproponować kandydata Marię Dudek. Jest pierwszą kadencję radną powiatu, czyli pełni ją 4 lata. Jest przewodniczącą komisji skarg, wniosków i petycji. Ma wielkie doświadczenie w pracy społecznej i pracy z ludźmi. Prowadzi dwa zespoły regionalne: Zawaternik i Ślebodni oraz kieruje zawodowo Wiejskim Domem Kultury w Leśnicy - przedstawił kandydaturę Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Po przeliczeniu głosów okazało się, że radna Maria Dudek została jednogłośnie, 16 głosami za wybrana na członka zarządu.

- Bardzo serdecznie dziękuję, za wybór. Jest to dla mnie wielki zaszczyt - mówiła wzruszona Maria Dudek.

Radni dokonali także wyboru nowego przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w miejsce Marii Dudek. Nową przewodniczącą, 15-głosami za przy jednym głosie wstrzymującym została Krystyna Gąsienica-Wawrytko.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
pieszy09.03.2023, 14:48
Ciekawe czy Pani dostanie platynową kartę wielofunkcyjną pozwalającą na wjazd na plac wielofunkcyjny? Ciekawe jaką jeszcze tajemniczą funkcję pełni plac wielofunkcyjny oprócz parkingowej? Czyżby nieformalne użyczenie mienia publicznego prywatnej firmie? Dlaczego z mienia publicznego mogą korzystać jedynie zaszczepieni wielbiciele kultury "wysokiej"? Dlaczego miłośnicy cyrku lub kina zostali wykluczeni z możliwości korzystania z placu na który się zrzucają w podatkach? Dlaczego mimo braku miejsc parkingowych zabrania się mieszkańcom korzystania z placu wyremontowanego z ich podatków? A jeśli już starosta grozi odholowaniem, to co trzeba zrobić by zechciał odholować nieprawidłowo zaparkowane samochody spod szpitala powiatowego lub starostwa? Nieustanne zgłoszenia na straż miejską, mapę zagrożeń i tym podobne nie robią na staroście wrażenia. Reaguje jedynie na zgłoszenia dyrektora Ziobrowskiego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl