09.03.2023, 15:07 | czytano: 4359

Karetka z Nowego Targu już w Charkowie

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Ambulans przekazany Fundacji Moc Przyszłości przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu właśnie dojechał do Szpitala w Charkowie.
W ub. tygodniu spłonęła jedna z karetek, które miały pojechać w takim konwoju. Tego typu pomoc już po raz kolejny zorganizowała Fundacja Moc Przyszłości. W rozwiązanie problemu zaangażował się wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który zwrócił się do dyrektora Marka Wierzby z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu o przekazanie karetki. Szpital odpowiedział natychmiast na ten apel. Do konwoju została wskazana w pełni sprawna karetka transportowa, która dodatkowo przeszła wszelkie przeglądy techniczne. Dopełnione zostały wymagane formalności i ambulans wyruszył w kolejnym konwoju.
– Przekazanie takiego ambulansu nie będzie stanowiło dla nas żadnego uszczerbku ani żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa pacjentów – podkreśla Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego. – Sprawa została przedstawiona Zarządowi Powiatu Nowotarskiego i oczywiście, bez żadnych uwag, ta decyzja została zaakceptowana – dodaje.

- Jestem dumny z tego, że udało się sfinalizować tę pomoc i że Małopolska dała tak dobry przykład. Wiem od Pani Prezes Diany Dembickiej-Mączki, że konwój przebiegał w szczególnych warunkach, bo rano na Ukrainę wystrzelono 80 rakiet, a 2 z nich spadły kilka kilometrów od konwoju. To pokazuje, jak wiele odwagi i determinacji wymaga ten proces. Dziękuję za te starania. Zdecydowałem, że wystąpię o odznaczenie państwowe dla Pani Prezes. We wtorek chciałbym osobiście przekazać jej podziękowania za tak złożone i wymagające działania logistyczne, które wiążą się każdorazowo z organizacją konwojów – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Źródło: MUW, PSzS r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
77712.03.2023, 02:39
Zobaczcie nekrologi i to tylko w naszym regionie nam potrzebne karawany...po szprycach się dzieje
Wyrocznia10.03.2023, 23:15
Kiedyś pewien Ukrainiec powiedział mi, że Polacy to dziwny naród - dla obcych dobrzy, dla swoich wrodzy.
kulawy koń10.03.2023, 07:47
'Nie oglądajmy się na wszystkie strony.Nie chciejmy żywić całego świata,nie chciejmy ratować wszystkich (...). Chciejmy pomagać naszym braciom,żywić polskie dzieci,służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie - aby nie ulec pokusie 'zbawiania świata' kosztem własnej Ojczyzny'. Kardynał Stefan Wyszyński
hit09.03.2023, 21:16
do A masz racje tyle jadu ale nie zapominajmy co oni robili z naszymi na Ukrainie .... ciekawe czym będą naszych do szpitala wozić??? pewno konno..
Nie tylko oni tak uważają09.03.2023, 21:15
@ Exc
Oligarchowie ukraińscy balują. Afery z malwersacją pieniędzy jedna za drugą. A ty wypisujesz androny, że to my mamy wszystkiego w nadmiarze. Nie tak dawno kilka gmin dofinansowywało kupno jednej karetki. A teraz proszę, spaliła się jedna już jest druga. Będą kiedyś twoje dzieci waliły głową w ścianę nad głupotą swoich rodziców.

Chyba, że ty jesteś tym uchodźcą który "ledwie uszedł" z życiem i nie ma zamiaru ginąć za "samostijnu Ukrainu".
I najlepiej żeby ginęli za nią Polacy.
A.09.03.2023, 20:34
Ludzie ile w Was jadu!!! Żebyśmy nie musieli przechodzić tego co Ci biedni ludzie w Ukrainie a Was boli oddanie jednej karetki która jest mini kropla w morzu potrzeb tego kraju. Ogarnijcie się!!!
Smok09.03.2023, 20:30
To tylko kwestia czasu jak w tej sprawie pójdzie donos do prokuratury.
Exc09.03.2023, 19:12
Januk Stanley znajdźcie w domu pustą ścianę i walnijcie głową na opamietanie, żyjecie w wolnym kraju, możecie wszystko co tylko byście chcieli aby ino chęci były z waszej strony, przejmujecie się karetką która i tak by została zezłomowana wcześniej czy później, widzę karetki na drodze często to nie złomy jak pisze jeden z Was, dziekuj Bogu że nie musisz leżeć w krwi i czekać na śmierć...jak na Ukrainie..
Osiol09.03.2023, 17:19
Ence pence do kogo nie przyjedzie na tego benc!
Taka wyliczanka z dzieciństwa no więc do kogo nie przyjedzie na tego benc!
Januk09.03.2023, 16:00
Karetki w NT szpitalu zostały tylko te zerdzewiane nowe albo w bdb stanie jada na Ukrainę
Stanley09.03.2023, 15:50
Podczas pandemii brakowało karetek, to teraz mamy ich aż nadto żeby wysyłać za granicę państwa.
Nie dość że sam wpłacałem pieniądze na zakup karetek dla szpitali podczas pandemii, to teraz co ? ktoś mi zwróci te pieniądze ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl