13.03.2023, 09:41 | czytano: 2714

Budowa nowej sceny

Fot. UMWM
Przy Teatrze im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem powstaje - przy udziale środków unijnych - Scena Atelier. Umożliwi przeprowadzenie oferty kulturalnej polegającej na warsztatach dla dzieci i młodzieży.
Marszałek województwa Witold Kozłowski wizytował teren budowy. Remontowane i modernizowane są pomieszczenia obok zakopiańskiego Teatru Witkacego. Pomieszczenia zostaną dostosowane pod względem akustycznym oraz wyposażone w oświetlenie i mechanikę sceniczną. Całość będzie dostępna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.
- Będzie to miejsce spotkań z teatrem dla dzieci i młodzieży. Rozmawiałem dziś z dyrektorem teatru i bardzo podobają mi się jego oraz zespołu artystycznego "Witkacego" pomysły na to miejsce. Cieszę się, że młodzi ludzie chętnie uczestniczą w teatralnych spektaklach. Teraz będą mieli miejsce, gdzie sami będą mogli stanąć na scenie - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Wartość projektu to ponad 14,5 mln złotych, z czego ponad 10 mln to środki unijne.

Projekt Sceny „Atelier” przy Teatrze im. St. I. Witkiewicza adresowany jest zarówno do młodych ludzi z Małopolski w tym z Podhala, jak i do młodzieży przyjeżdżającej na wypoczynek pod Tatrami. W otwartej Scenie „Atelier” będą odbywać się warsztaty z teatru, muzyki, plastyki, ruchu, ale także spotkania z filozofami, podróżnikami, artystami, psychologami czy socjologami.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na drugą połowę 2023 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
aktor amator14.03.2023, 10:14
Bogaty ten marszałek. Ciekawe po co siedzi w polityce?
spec14.03.2023, 08:23
Od roku poszły od Marszałka w Zakopanem dotację na: Teatr, odrestaurowanie siedziby Muzeum Tatrzańskiego, wykup budynku pod nową filię tego muzeum poświęconą historii narciarstwa. Szkoła Mistrzostwa Sportowego dostała nowoczesne busy do przewozu uczniów, zakopiański budynek Sokoła się remontuje, powstaje koncepcja obwodnicy północnej miasta itd..
aktor amator13.03.2023, 12:03
Teatr może liczyć na wsparcie gdyż dołączył do elitarnego grona segregującego swoich widzów. Kasa się należy. Tak jak wielofunkcyjny plac do wyłącznej dyspozycji.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl