17.03.2023, 09:20 | czytano: 11513

Suche i Harenda łączą się. Na sezon zimowy 2024/25 powstanie na Podhalu nowy wyciąg narciarski

Andrzej Zając. Fot. Marcin Szkodziński
Kolej krzesełkowa ma połączyć stacje narciarskie Harenda i Suche. Powstanie też nowa trasa narciarska licząca 900 m.
Niebawem mają rozpocząć się prace związane z budową nowego wyciągu narciarskiego oraz trasy narciarskiej. -Mamy już pozwolenie na budowę i pozwolenia środowiskowe - zaznacza Andrzej Zając kierownik Stacji Narciarskiej Suche.
Nowa inwestycja ma połączyć dwie stacje narciarskie. O połączeniu Harendy ze stacją narciarską Suche mówiło się od kilku lat, jednak pandemia pokrzyżowała plany inwestorów.

- Kolej będzie niemal identyczna jak ta, która jest na Stacji Narciarskiej Suche. Będzie to Doppelmayr. Dolna stacja będzie vis a vis naszej trzeciej podpory i po skosie przez łagodny, taki rodzinny teren narciarski w kierunku górnej stacji Harendy - mówi o nowej inwestycji Andrzej Zając.

Inwestycja warta kilkadziesiąt milionów złotych ma być gotowa na sezon zimowy 2024/25, a prace budowlane rozpoczną się niebawem aby zdążyć na czas. Inwestorzy liczą, że połączenie dwóch stacji narciarskich oraz rodzinny charakter trasy przyciągną większą ilość narciarzy, co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec17.03.2023, 11:16
ciekawe który bezradny podepnie się pod ten sukces?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl