18.03.2023, 11:41 | czytano: 22900

Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II idzie ulicami Nowego Targu (zdjęcia i video)

Fot. Szymon Pyzowski
Z Rynku w kierunku sanktuarium św. Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej ruszył marsz w obronie dobrego imienia Papieża-Polaka oraz wartości, które głosił. Idą w nim mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.
Wśród uczestników są m.in. wiceminister Edward Siarka, są strażacy, członkowie Związku Podhalan, Solidarności, są liczne poczty sztandarowe i przedstawiciele władz samorządowych, miasta czy powiatu.W południe w kościele na Równi Szaflarskiej odprawiona zostanie msza święta.Marsz to jedna z wielu form protestu przeciwko nagonce na osobę Jana Pawła II. Dyskusja rozgorzała po emisji reportażu w telewizji TVN24 pt. "Franciszkańska 3", w którym przedstawiono dowody, iż kardynał Karol Wojtyła rzekomo miał tuszować sprawy molestowania dzieci przez księży i być pobłażliwym wobec księży pedofilów.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
WioKary21.03.2023, 21:07
Drużyna Rydzyka.
WioKary21.03.2023, 21:07
Drużyna Rydzyka.
PlanBe21.03.2023, 07:45
Sama młodzież...
Rany20.03.2023, 20:46
Relikwie św Jana Pawła II w procesji w obronie św Jana Pawła II ?. Toż to chore jest. Tak właśnie kościół szanuje świętego Jana Pawła II. Wstyd proboszczu parafii św Jana Pawła II, wstyd !!!
Rany20.03.2023, 20:46
Relikwie św Jana Pawła II w procesji w obronie św Jana Pawła II ?. Toż to chore jest. Tak właśnie kościół szanuje świętego Jana Pawła II. Wstyd proboszczu parafii św Jana Pawła II, wstyd !!!
ciekawski20.03.2023, 07:19
Przeraża mnie, jak łatwo ludźmi można manipulować, jak ludzie dają się zmanipulować, jakże wiele można im wmówić i że oni jeszcze w to wierzą.
krzok19.03.2023, 22:58
"górale, górale co się z wami stało. Ciała macie dużo ale duszy mało"
moim_zdaniem_poezja_popełniona19.03.2023, 22:07
do @Urlich von Pipke

Ty Urlich nazad von w Pipke
Koryntu córy
skąd ty żeś wylazł, typie ponury.

Lewacki bełkot w twoim słabym rymie
chwali bełkot odomętów co są nużane w dymie:
"Postępowości"
"Zachodnich wartości"
"Przymusowej tolerancji dla dziwolągów i wszelkiej inności"
Lewactwo... co za nic ma historię kraju własnego,
pluje na kraj swój w imię dobra obcego!!

Bóg, Honor, Ojczyzna
nic znaczą dla ciebie.
Twoja gadka taka
jakby diabeł gadał o Niebie!

Z kąd takie kompleksy
u prawdziwego Polaka ?!
Chyba... żeś ty nie Polak
a podrabiana pokraka.
Osiol19.03.2023, 21:51
Wektor ależ ci z lgb..... modlą się byś przestał być hetero i się nawrócił (czy odwrócił) no cóż każdy się modli o to co chce.
A szacunek komuś komu się już nicki mylą i swojej nieomylności jest tak zadufany ze sam się poklepuje komentując raz pod jednym a później wychwala sam siebie pod drugim(że super pogląd) to za które ten szacunek, obyś miał tylko dwa a nie z piec bo pół wpisów może być twoje jesteś,, człowiek orkiestra''szacun.
Życie19.03.2023, 20:42
Dobrze napisane moralność mają za nic - związki homoseksualne, pedofilia i nawet papież Franciszek czyli głowa tej organizacji na jakimś marszu z tęczowym krzyżem z drugim biskupem. Wiara w Boga owszem, ale nie w takiego jak go przedstawiają. Nierozerwalne małżeństwa za kasę można rozerwać. Seks czy przed ślubem czy po ślubie jest grzechem, ale o tym się nie mówi. Narządy rodne służą do przekazywania życia, a nie do rozrywki,do jakiej w tej demonicznej instytucji namawiają, a potem zdziwienie że choroby, bezpłodność lub chore dzieci, ale żeby o tym wiedzieć to trzeba znać prawa życia. Pedofilia jest przestępstwem i każdy kto o tym się dowiedział ma moralny obowiązek zawiadomić organy ścigania, a kto ten fakt ukrywa lub tuszuje jest współwinny przestępstwa.
Lezbijka bardzo piękna19.03.2023, 20:07
Wektor nie wiem co miałeś na myśli pisać pedały :)
Jezus otaczał się dwunastoma fasetami .To nie trójkąt tylko koło
Złoty a skromny19.03.2023, 19:58
@ wektor
Nie będę się rozpisywał tak jak Ty powiem krutko byli legioniści hrystusa są legioniści jp2
Kościół był jest i będzie zboczony
xzy19.03.2023, 19:41
panie boze zabier ze jaskowi dejze mnie wojkowi a jak nie to zeby go ślak trafił to jest dla tych pseudo katolików wszyscy żli my dobrzy ci tak broniący wiary pytanie cos uczynił ostatnio dla swego bilzniego
Boze widzis i nie grzmis19.03.2023, 18:59
A syn synatora to sie pcho. Cosik bedzie kcioł. Byle nie na burmistrza. Uchowoj Ponie Boze Scownice.
Wektor19.03.2023, 18:46
Dlaczego lewactwo jest tak poirytowane ???:).

Dla lewactwa wiara jest nieistotna, bo chcą żyć bez ograniczeń moralnych. Moralność mają za nic. Powstaje pytanie,
jeżeli nie wiara w Boga, to co w zamian? SEKTA CZERWONEGO ODKUPIENIA...???:) O tuż, oni nie potrafią nic dać w
zamian. Wolność, tolerancja, równouprawnienie, to słowa wytrychy, które mają nam namieszać w głowie, aby łyknąć
ideologię LGBT+@. Ludzie, którzy przeżyli tę ideologię na własnej skórze w Polsce, nie dadzą się ściemnić ponownie.
Chodzi o młodzież, która jest podatna na takie nowalijki, jak LEWACTWO.

Banda lewacka jak zwykle ma dużo do powiedzenia, niech się pomodlą do Lampartmać. To taka nowa faszystowsko-lewacka
tolerancja i demokracja:). Taka tolerancja jakby ktoś chciał nasrać w gabinecie Trzaskowskiego z zaznaczeniem,
że jest INNY i musi to tolerować, bo nie można DYSKRYMINOWAĆ czyiś racji. Dewiantów i lewactwo je promujące
należy zwalczać tak samo, jak terroryzm i zorganizowaną przestępczość!

No cóż ataki na Jana Pawła II wychodzą ze środowiska które stanowiło 99% kierowniczego aparatu UB. To ci zwyrodnialcy
szkalowali, katowali skazywali na śmierć nasze podziemnie niepodległościowe. Po śmierci Stalina część wyjechała
na zachód część została tutaj. Dzisiaj mamy nowy rozdział niszczenia Polski. Przedtem służyli komunistom dzisiaj
hybrydzie komunistycznej, czyli, Europejskiej parti LUDOWEJ w której skład wchodzi LPO.

I na koniec jeszcze raz:
Dożyliśmy czasów, kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i patriotyzmu, aktywiści LGBT tolerancji,
ateiści wiary, a stacja TVN obiektywnego myślenia. A żeby było śmieszniej, to żyjemy w czasach, w których pedały
rowerowe nakręcają (nakreślają) nam nową trasę ideologiczną, w którą mamy uwierzyć. Śmiech na sali:).

Tak na marginesie, należy mi się szacunek, że mam inne zdanie:).
już nie młody19.03.2023, 18:07
Historia kołem się toczy 13:25, 19 marca 2023
"A mnie intryguje czy młodzi wyjdą jak będą im likwidować gotówkę."

Mogę Ci od razu powiedzieć że nie. Jeszcze będą starszych od czubków wyzywać. Młodzi są zafascynowani technologią i podatni na nowinki technologiczne i technologiczne gadżety. Są najbardziej responsywną grupą podatną na reklamę, lokowanie produktu i inne marketingowe sztuczki. Są również niezmiernie leniwi, nieprzewidujący, żyją bieżącą chwilą, nie chcą sobie zawracać głowy koniecznością posiadania określonej ilości gotówki przy sobie, szukaniem bankomatów czy noszeniem portfela. Myślę że częściowo są również wtórnymi analfabetami nie potrafiącymi w myślach wyliczyć ile reszty powinni dostać lub wydać. Widzę to płacąc gotówką niektórym młodym kasjerom. Powiedzmy że rachunek wyniósł 28,58 zł, daję kasjerowi banknot 50 zł i 3,60 drobnymi (bo akurat tyle mam). Krótka konsternacja, uśmieszek, grzecznie oddaje mi 3,60 i dorzuca do tego 21,42. Mi to nie przeszkadza ale zdanie mam wyrobione. Młodzi nie przeżyli również żadnego epizodu pozbawiającego ich dostępu do "ich" pieniędzy na koncie, nie mają problemu ochroną prywatności, rozdają swoje dane na prawo i lewo, nie myślą o konsekwencjach swojej beztroski. to idealni "obywatele" cyfrowej idiokracji.
James19.03.2023, 17:00
@Bond 15:54, 19 marca 2023
"Lewactwo i SBecja kwiczy. Ale co przy ołtarzu robi TW "Turysta"? Hańba. SBecja przy ołtarzu?"

Dla SB najłatwiejszym do zwerbowania i najcenniejszym agentem był ksiądz pedofil. Na współpracy ksiądz zyskiwał dodatkową ochronę i źródło materialnych korzyści (stanowiska, zlecenia, wycieczki, pieniądze). SB miała pełny wgląd w nastroje polityczne owieczek, wpływ na pewne działania kleru i możliwość przemycania swoich ludzi. Dlatego środowiska kleru i SB są tak sobą wzajemnie przesiąknięte. Wtedy i teraz mają dużo wspólnych interesów, których po prostu muszą pilnować i wspierać się wzajemnie. Rozumiem że kiedyś "wierni" tego nie dostrzegali bo był utrudniony dostęp do informacji i trzeba było się w to bagno zanurzyć by poznać jak funkcjonuje. Ale teraz, po tylu latach w miarę swobodnego dostępu do informacji, ludzi otwarcie mówiących o tych układach, opracowaniach i dostępie do archiwów...???
Ludzie to jednak barany, znaczy się owieczki.
Szarak19.03.2023, 16:57
@Bond, "Lewactwo i SBecja kwiczy.." za to wy szlachetni chrześcijanie wolicie jak "kwiczą" dzieci .... Szkoda pisać ile to jadu z waszych fałszywych oblicz bije, jak pokazujecie jak tolerancyjnymi i kochającymi chrześcijanami jesteście, jak to liczycie się ze słowem Bożym, czy nawet to jak liczycie się ze słowem samego Jana Pawła 2. Nie dopuszczacie innego "scenariusza" tej sprawy jak tego który sami w sobie w fanatycznej wierze macie, choćby wam przedstawiono 100% fakty to wolicie zlinczować pokrzywdzonych, a kata wynieść na piedestały (tylko temu że jest księdzem). Jak pokrzywioną trzeba mieć psychikę żeby być tak zaślepionym w swojej nienawiści, nie potrafiąc logicznie przedstawić argumentów, na pytanie odpowiadając "tak, bo tak" lub nieśmiertelne "wina Tuska" zapewne w aferze Bostońskiej też to sam Tusk pojechał tam i nagabywał, w Irlandii też to Tusk doprowadził to takiej sytuacji jaka jest, wszyscy winni tylko nie kościół, sam kościół nie potrafi uderzyć się w pierś i zrobić w swoich szeregach porządek. Tylko jak zawsze próbuje wszystko zatuszować i wybielić się żeby być nieskazitelnym w oczach fanatycznych wyznawców księży bo na pewno nie Boga. Tylko w kościele dochodzi do sytuacja takiej, że jak już nie ma wyjścia i że jest już oskarżony pod samym murem to wtedy jest sprawa i wyrok, ale jak tylko można to załatwić po cichu to tak się robi, czego o przedstawicielach innych zawodów/grup nie można powiedzieć, tam nie ma czegoś takiego jak załatwianie po cichu.
Wektor19.03.2023, 16:14
To się już zdarza drugi raz.
Andrzejx4819.03.2023, 16:08
marsz zatwardziałych ludzi ciemnogrodu protestujących w obronie pedofilii wśród Polskiego kleru mającego w głębokim poważaniu tak pedofilię jak również nakazy Ojca Świętego Franciszka Polska sekta i tyle w tym temacie każdy myślący i rozumny człowiek wie iż należy wyjaśnić całą przeszłość i to nie jest żaden atak na Jana Pawła II no ale ciemnota wie swoje n
Bond19.03.2023, 15:54
Lewactwo i SBecja kwiczy. Ale co przy ołtarzu robi TW "Turysta"? Hańba. SBecja przy ołtarzu?
Osiol19.03.2023, 15:06
Wektor ty stary,, wariacie''sam ze sobą???
No lubisz też mówić sam do siebie??? Bo to by była rozmowa z,, inteligentnym'' czlowiekiem
Weź tabletki wpadnij do mnie na szpital na trzecie piętro dzwoń klamek niema, wpuszcza Cię no to czekam stawiam wodę na kawę zbieraj się!!!!
@ wektor19.03.2023, 14:14
Wektor jak to jest pisać sam do siebie? '

Nic dziwnego że tylu twoich autorytetów jest na marszu w obronie maskowania pedofili w kościele
Historia kołem się toczy19.03.2023, 13:25
A mnie intryguje czy młodzi wyjdą jak będą im likwidować gotówkę. Trzeba się uczyć od starszyzny że jak mi się coś nie podoba demonstrują to ... ano tak oni musieli zmierzyć się z komuna ...a obecne pokolenie młode ani się pracować niechce ani się uczyć nie chcą... oczywiście nie wszyscy ale duza większość
Smok19.03.2023, 13:25
Ty, Wariat, ale papież nie żyje już dobre 10 lat, a nie od wczoraj, haha.
Baca19.03.2023, 12:35
Jak dobrze pamiętam to Solidarność miała sztandar Jankowskiego u stóp JPII
Wektor19.03.2023, 12:24
Do Wektor. Jak zwykle w punkt.

Wszystkie ruskie i targowickie trole mają teraz, o czym pisać, wiec ten marsz nie mógł być taki bez znaczenia,
kiedy wszyscy teraz macie za zadanie go opluwać:).
postronny19.03.2023, 12:19
Ze zdjęć:
- frekwencja imponująca jak na obecne czasy, choć większość zapewne wydelegowana przez organizacje
- ludzie 60+ uśmiechnięci i zadowoleni - pogoda dopisała
- młodzieży i dzieci 25 sztuk przytargane przez dziadków i babcie
- właściwie brak księży, sióstr - symboliczne kilka sztuk w przemarszu
- szkoda że w większości flagi obcego państwa zamiast polskich, choć i tak lepiej niż na konferencji pod skocznią
- chorągiewka polityczna
- skompromitowany chrust
- szkoda że nikt nie przeprowadził sondy ale wydaje się że w marszu uczestniczył tylko elektorat pis
- ciekawe czy dopełniono wszelkich formalności w związku z przemarszem
- pokojowo, kolorowo, regionalnie - mogłoby trafić do kalendarza folkloru podhalańskiego
wed19.03.2023, 12:11
Związek Podhalan to ten związek co kolaborował z hitlerowcami? Też ich bronili w w strojach ludowych manifestowali.
Miejscowy19.03.2023, 12:01
Dziwi mnie gdzie byli wszyscy przeciwnicy Papieża jak był proces kanonizacyjny? gdzie byli jak odwiedzał Naszą Ojczyznę jako Papież? Teraz chcą manipulować jak nie żyje? Ja myślę iż żadna partia nie powinna używać dobrego imienia Papieża do polityki i wyborów, szukają tacy politycy tematów zastępczych by zakryć nieudolność swoich rządów. Dobre imię Papieża samo się obroni i nie mieszajcie go do kampanii wyborczej, to bardzo nieuczciwe. Problem trzeba rozwiązać powołując komisje niezależne od polityków, trzeba wysłuchać wszystkie strony. Każdy ma jednak prawo do takiego marszu "nie politycznego", a jeśli tam są politycy niech nie zabierają głosu szanując dobre imię Papieża bo skutek będzie odwrotny po modlitwie aktorsko-politycznej. Gospodarka, inflacja, problemy ludzi miejscowych to zadanie posłów,starostów i wójtów, a jak już się modlą to niech występują jako prywatni katolicy o ile umieją oddzielić co należy do Boga a co do ich służby na rzecz ludzi i dobra wszystkich. Już nie trzeba cytować słów ks.Jóżefa Tischnera co pisał o religii i politykach. Czas może uderzyć się w piersi bo dużo błędów widzieliśmy na parafiach i widzimy jakie jest zachowanie niektórych księży, czy reagowaliśmy w porę i czy reagujemy dziś? No chyba nie, udajemy iż to nie Nasz problem, a Kościół to My? , więc wina jest trochę i Nasza. A jak wybieramy ludzi do polityki kierujmy się rozumem a nie fotkami z życia gry teatralnej bo tak to dziś się robi na każdym szczeblu od gminy po Sejm
wed19.03.2023, 12:01
A ile płacili dutków tym łóbróńcom?
Anna19.03.2023, 11:53
Jan PawełII jest świętym i nikt ani nic tego nie zmieni,był i jest dla nas autorytetem,ale jeżeli ktoś próbuje się na promować to jest żenujące,co też wyraźnie zaznaczyli w dzisiejszym liście do wiernych Biskupi
jest nadzieja19.03.2023, 11:18
@Szarak 19:11, 18 marca 2023
Oby więcej ludzików z takim podejściem.
Pozdrawiam :-)
myślenie nie boli :)19.03.2023, 11:15
@co to dobre imię :) 18:16, 18 marca 2023

Dziękuję za komentarz. W pełni się zgadzam i popieram. Tylko mądrzy i myślący samodzielnie nie dadzą się manipulować. A kościół i władza uwielbia głupi, ciemny lud. Widać to po systematycznym obniżaniu poziomu nauki w Polsce i wzroście finansowania kościoła przez państwo.
Gorszy sort19.03.2023, 11:05
Do Rych
Ty jesteś beztronny śmiech na sali!!
Dobrze wiesz że wszystkie poglądy, protesty inne od rządzących , kleru są traktowane jak napaść na suwerenności i uczucia religijne
To wszystko co się teraz dzieje to wina dzieci i kobiet które dają w szyję .
ciekawski19.03.2023, 10:56
"Jan Paweł II został tematem zastępczym,
aby Polacy nie rozmawiali o cenach
żywności przed Wielkanocą"
znalezione w sieci ;)
Licho19.03.2023, 10:29
Ps. Wszyscy ci ludzie na tych zdjęciach Nic nie rozumieją nie mają najmniejszego zielonego pojęcia o co tu chodzi w prostym Pytaniu Pewno też popierają pedofilie księży i ukrywanie tego przez biskupów kardynała oraz ukrywanie i tuszowanie wcześniej przez biskupa Krakowskiego Karola Wojtyłę późniejszego kardynała Cały czas o to chodzi Nikt św Janowi Pawłowi!! świętości nie odbiera !!!
Pytanie jest takie Czy papież Jan Paweł !! Wiedział o pedofili w kościele czy nie jeśli Wiedział Dlaczego nie skierował sprawy do Prokuratury do wyjaśnienia tego świństwa Tylko tuszował ukrywał i przenosił takich księży na inne parafie Trzeba dokładnie wyjaśnić w Sądzie ukarać winnych a nie urządzać jakieś marsze ku zadowoleniu i radości kościelnych Pedofilców To jest moje osobiste Zdanie bez tego wyjaśnienia mojego zdania nie zmienię
zoom19.03.2023, 10:27
Ks. Józef Tischner: Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać.
Osiol19.03.2023, 10:25
No tak,, politycy urzednicy'' mający posady z klucza politycznego nie uwikłani w afery aferki układy układziki są godni tego by iść w pierwszym szeregu(i swoją uczciwą życiową postawą dają świadectwo prawdzie)

Maja w społeczeństwie autorytet szacunek(żyją w godności i prawdzie) i oni powinni stanąć w obronie....
Ich wysoka moralność daje wiarę w uczciwe wyjaśnienie zagadnienia

Nadto,, pierwsze slysze''swoją obecnością zaszczycił idących szedł razem z nimi ramię w ramię on zna prawdę i się stawił by ją głosić razem z ludem(fotograf akutat nie wyłapał)
wysocy rangą purpuraci staneli ręka w rękę w obronie dobrego imienia przerwali liczenie tytułów orderów majatkow, stawili sie by dać świadectwo prawdzie,Franciszek poparł działania mające oczyścić dobre imię popr
zednika i nakazał otworzyć odtajnić, dać świadectwo prawdzie....
Ma tam w tyle widzę ciemność to zapewne setki księży ze wszystkich okolicznych parafi z hasłem,, pozwólcie im przyjść do mnie'' .... O nie to pomyłka to asfalt księża akurat pracują i nie mają czasu.
Rych19.03.2023, 10:04
No i znowu rozpętuje się gow...burza. Komentujacych sporo. Wielu w formie. Zarówno z jednej jak i drugiej strony. Będąc postronnym co można wyczuć u komentujących ? Dla mnie przede wszystkim hipokryzję. Z jednej strony krzyk, że zabiera się nam demokrację, że zabiera się nam wolność,a z drugiej : jak wolni ludzie postanowią wyrazić swoje zdanie, zbierają się w swoim wolnym czasie i maszerują to są wyzywani od baranów itp. To samo było gdy np ludzie związani z KOD Podhale zebrali się w Zakopanem czy Nowym Targu by zamanifestować swoje poglądy. Też ich obrażano. Po co? Jedna różnica to ilość uczestników obu wydarzeń bo jednak trzeba uczciwie oddać że obrońców JP2 zdecydowanie większa ilość co też i odzwierciedla poglądy górali. Ale nie tylko : niedawny sondaż z pytaniem "czy JP2 pozostaje dla Ciebie autorytetem " ukazał, że dla 70% badanych były papież nadal jest autorytetem. Nie jest nim dla 19%. I trzeba uszanować zarówno jednych jak i drugich, a nie obrażać-ocztwisvie najlepiej anonimowo to robić na necie. Idący Szaflarską ludzie nie niszczyli niczyjej własności, jak niektóre osoby z marszów kobiet, które to oblewały farba kościoły, niszczyły pomniki, wykrzykiwały wulgarne hasła (że uszy puchły),atakowały policję(a gdy kibole chcieli ich bić, to się za tą policja chowali... Żałosne). Ważne jest żeby swoje poglądy manifestować pokojowo i zgodnie z prawem. Bo cóż że w USA osoby związane z ruchem BLM postanowily bronić zabitego czarnoskórego chłopaka ? Skoro ta obrona polegała na zamieszkach, plądrowaniu sklepów, podpalaniu aut itp. Cóż że w USA postanowiono bronić demokracji po wyborach jeżeli miało to oznaczać przemoc, zamieszki i łamanie prawa ? Tacy przybysze z krajów Afryki, którzy zamieszkują kraje zachodnie podczas niedawnego mundialu też chcieli manifestować swoje poglądy : jak ich drużyna wygrywała to robili burdy na mieście ciesząc się ze zwycięstwa, a jak ich drużyna przegrywała to robili burdy z frustracji o przegraną. Ekolodzy broniąc klimatu nie chcą węgla i psikaja sprayem po murach zabytków jak ostatnio miało to miejsce we Włoszech - tak jakby te mury były winne. Jednocześnie dodam że jestem wielkim zwolennikiem odejścia od węgla, aut diesel, ograniczeniem użycia plastiku, zakazem stosowania go w większości produktów itp. Ale niszcząc mury nie pomogę klimatowi !!! Wracając do samego pochodu to jedyne co mi się nie podobało to to że całe miasto musiało stanąć, policja musiała blokować drogi, aby Ci ludzie mogli przejść. Bo to że przeszli z klasą to sam widziałem bo się przyglądałem. Ale wystarczyło się zgromadzić na Rynku - nie utrudniło by to życia kierowcom. Podsumowując : mniej nienawisci niektórym życzę. Wczoraj była sobota, dziś jest niedziela : jeżeli was to boli to zorganizujcie choćby dziś swoje zgromadzenie pod tytułem : w obronie skrzywdzonych przez księży dzieci ". Zamiast tylko płakać po forach internetowych. Ale dziś taki naród nam się robi...wirtualny. Pozdrawiam
Licho19.03.2023, 09:20
Kiedy będzie marsz w obronie Dobrego imienia ; Dzieci i Młodzieży popełniających Samobójstwo skrzywdzonych Przez księży biskupów oraz kardynała tuszując i ukrywając księży pedofili przenosząc ich w inne miejsce nawet poza granice naszego Kraju ??? Pytam się kiedy ci obecni Organizatorzy zrobią Drugi następny w najbliższym terminie Marsz poparcia w Obronie nieżyjących Dzieci skrzywdzonych przez księży Pedofilii ? Według mnie Nigdy nie zrobią po prostu boją się trzęsą obsranymi Gaciami przed księżmi biskupami i kardynałem z Małopolski
xxxxxx19.03.2023, 09:13
w przyszłą sobotę 25 marca organizują tikie marsze parafie w Rabce...napewno strażacy ochotnicy z okolicy dostaną służbowe ''zaproszenia'' do wzięcia udziału w mundurach galowych i z całymi rodzinami od posła Siarki...przypomnę tylko, że kilka lat temu tenże poseł wnioskował ibardzo aktywnie walczył o podniesienie Funduszu Kościelnego...taka jego działalność
Wielbiciel pisu19.03.2023, 08:52
Wojtyle trzeba przyznać że był dobrym ale aktorem
pomyśl zanim coś chlapniesz19.03.2023, 08:07
Tak zastanawiam się w przypadku do wielu komentujących / bo nie wszystkich/ , gdzie i kto to wychowywał tych ludzi, bo to jeszcze ludzie , do końca jeszcze nie zdziczeli , a gdyby ich rodzice dziś stali z grobu , to chyba by ponownie do niego wpadli , gdyby zobaczyli jakich potworów wychowali . To się w głowie nie mieści ? Tu faktycznie i szybko trzeba dokonać niesamowitej ewangelizacji tego społeczeństwa podhalańskiego ? A jeszcze nie tak dawno wielu z nich przychodziło na pielgrzymki z Janem Pawłem II i uważało się za Jego społeczeństwo.
bez komentarza19.03.2023, 07:22
@ CBG
"Reformacja" już była i dzisiejsze ataki na Św. Jana Pawła II są jej kontynuacją (to właśnie to źródło + "starsi bracia").
Tak to Ja19.03.2023, 07:21
Powtarzajmy: Ks. Jozef Tischner: Jest taka polskość która mówi wiele i głośno. Ale im głośniej krzyczy, tym bardziej jawna staje się jej głupota.
Maryś19.03.2023, 01:36
Wstyd będzie przyznać się do Nowego Targu!
Urlich von Pipke19.03.2023, 01:04
Jest w Europie kraj dobrze znany
Gdzie lud potulny jest jak barany
Gdzie czas nie płynie czas w miejscu stoi
Używać mózgów ów lud się boi
Ten kraj to Polska skansen Europy
Gdzie pańszczyźniane wciąż żyją chłopy
Gdzie moherowe krążą zastępy
Gdzie purpurowe żerują sępy
Gdzie zwykły poseł władzę sprawuje
Gdzie ministrami są wredne szuje
Gdzie jest premierem kłamca nadęty
Gdzie facet w kiecce to człowiek święty
Gdzie lud mentalnie tkwi w średniowieczu
Cały czas z tyłu wciąż na zapleczu
Bo jest na sorty dwa podzielony
Słucha wytycznych tylko z ambony
Wektor19.03.2023, 00:54
Dlaczego lewactwo jest tak poirytowane ???:).

Długo czekali na tę chwilę, dusili się w dymie kadzideł, nudzili na kościelnych ceremoniach, symulowali modlitwy
i robiąc mnóstwo rzeczy złych i podłych, wstrzymywali się przed zaatakowaniem świętości. Po prostu bali się.
A odwaga nie była ich najsilniejszą stroną. Walka z papieżem z Polski Ludowej, Słowianinem, męczennikiem, pogromcą
komunizmu i genialnym showmanem panującym nad tłumami nawet niewierzących, przekraczała ich możliwości.
Póki Jan Paweł II żył, nie mieli szans. Ale doczekali się. Nagonka ruszyła. Oczywiście jak zawsze pod fałszywą flagą.

Nikt wprost nie atakuje wiary Kościoła, chodzi tylko o to, żeby pomóc chronić najsłabszych i tym podobne dyrdymały.
To, że demoralizuje się setki milionów młodych ludzi za pomocą mediów, seks edukatorów i sieci klubów dla kochających
inaczej, to żaden problem. Metody są stare jak świat. Dobrze sformułowane oskarżenie, wobec którego trudno udowodnić
własną niewinność. Przykładem udanej operacji są dzieje Piusa XII, który dla ratowania Żydów zrobił więcej niż wybitni
przywódcy Wolnego Świata, a nie może pozbyć się epitetu "papieża Hitlera". Atak zaczął się po jego śmierci, a kluczową
rolę odegrała w nim sztuka "Namiestnik" Rolfa Hochhutha.

Po pół wieku okazało się, że jej autor był zadaniowany do napisania tej sztuki przez wieloletniego pracownika
radzieckich służb specjalnych, gen. Iwana Iwanowicza Agajanca, specjalisty od dezinformacji. W roku 1963, w ramach
operacji KGB pod nazwą Seat-12, dostarczył on Hochhuthowi materiały obciążające papieża, sfabrykowane m.in. przy
pomocy Securitate. Reklama lewicowych, i nie tylko, mediów dała sztuce ogólnoświatowy rozgłos. I choć naukowcy
zdemaskowali kłamstwa, wizja papieża błogosławiącego hitlerowców i wysyłającego Żydów do gazu przetrwała. Czy uda
się zrobić z Karola Wojtyły patrona pedofilów? Trwa wielka próba. A wraz z nią chęć zabrania Polakom ostatniej rzeczy,
która ich jeszcze łączy.

I na koniec jeszcze raz:
Dożyliśmy czasów, kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i patriotyzmu, aktywiści LGBT tolerancji,
ateiści wiary, a stacja TVN obiektywnego myślenia. A żeby było śmieszniej, to żyjemy w czasach, w których pedały
rowerowe nakręcają (nakreślają) nam nową trasę ideologiczną, w którą mamy uwierzyć. Śmiech na sali:).
u18.03.2023, 23:21
zgwałcone dzieci przez księży są pod wrażeniem - GRATULACJE
gumiś18.03.2023, 22:58
A kiedy byl marsz w obronie ofiar pedofilii ?Bo jakoś nie kojarze ?
CGB18.03.2023, 22:50
No cóż....taki marsz nie uchowa przed upadkiem zarówno kościoła jak i całej tej dziwnej struktury....
Bez poważnej ostrej reformacji czeka koniec.....
Rydyk18.03.2023, 22:50
Do @ betia
Widać kto tu ma trwoge
Smok18.03.2023, 22:25
HAHAHA.


A tak na marginesie: nie wstyd wam?
Gulasz Juliusz Zeżarł18.03.2023, 22:04
Na szczęście (dla wierzących Dzięki Bogu), taki mamy dobrobyt, że w marszu pisojanopawłowym wzięli udział ludzie, którzy 100 lat temu już dawno by nie żyli. Średnia wieku jakieś 60+, umysły przeżarte propagandą z tvp. Dla młodszych, dzięki dziaderskiej propagandzie, Jan Paweł II to postać z pogranicza klechd ludowych i starochrześciańskich apokryfów, coś w okolicach św Jerzego walczącego ze smokiem, mniej istotny niż Ekipa czy jakikolwiek wpływowy youtuber.
Szarak18.03.2023, 21:58
@Ewa,"Dużo ludzi na tym marszu i nie spodziewałam się, że będzie aż tyle młodzieży...."
Gdzie Pani widzi tyle tej młodzieży? No chyba że ma Pani jakieś 100 lat i młodzież według Pani to 50-60 lat.
"Piękny ukłon mieszkańców w stronę Jana PawłaII,nie takie chorągiewki jak PO"
Na czele widać piękna chorągiewkę, Pan Gut-Mostowy, chyba nie muszę Pani pisać czemu tak twierdzę.

@betia, "Ci co nie byli na marszu niech zamkną jadaczki,bo jak to zwykle bywa "Gdy trwoga to wszyscy do Boga""
Właśnie do BOGA, a nie do księdza, potrzebuje Panie księdza i wielkiej świątyni aby porozmawiać z Bogiem? Bo tak Pani wpoili do głowy że ksiądz jest jedynym łącznikiem z Bogiem, tak sądzą bo tak im wygodniej było w dawnych latach i zostało do tej pory.
moim_zdaniem18.03.2023, 21:56
Aż szkoda komentować wpisy niektórych lewackich komentujących...

I tak nie odbierzecie św. Janowi Pawłowi II jego świętości, jego zasług dla świata i Polski, jego dobrego imienia i pamięci o Nim.
Wątpiący18.03.2023, 21:53
No cóż Religia jest dla ludzi, ale rozumu nie zastąpi...(Tischner)A już myślałem, że Pani Paluchowej zabrakło a ty pyk 95 fotka i jest ,ale jakas taka skromniutko ubrana i niewyspana...taka zmarnowana Haneczka.
Bolec18.03.2023, 21:44
Fajnie że bronicie Papieża, chociaż On sam się broni. Swoim życiem, postępowaniem, miłością Boga i człowieka. Chciałbym tylko zapytać ilu z was, zwłaszcza maszerujących w pierwszym rzędzie, potrafi w swoim życiu codziennym, miejscu pracy, w urzędach i na stanowiskach, stanąc po stronie Prawdy, wartości a nie interesów?
Juhas18.03.2023, 21:28
Czytam wszystkie komentarze i jedno przychodzi mi na myśl.. wyciągnięto "trupa" z szafy i na tym robi się kampanię wyborczą!
Z całym szacunkiem dla JP2 i jego dorobku nie jestem w stanie zrozumieć jak można dać się tak manipulować!
Mieliśmy już wcześniej "kowidy",ustawy antyaborcyjne, katastrofy smoleńskie i Bóg jeden wie co jeszcze!
Sceptyk18.03.2023, 21:02
Ale ciemnogród żeby popierać pedofile to trzeba mieć naprawdę niepokolei w głowie i bronić gwałcicieli
xDD18.03.2023, 20:32
Można to skomentować w jeden sposób - xDDDD. Cała góralszczyzna w klimacie jak na zdjęciach to kolejne wielkie xDD
betia18.03.2023, 20:13
Ci co nie byli na marszu niech zamkną jadaczki,bo jak to zwykle bywa "Gdy trwoga to wszyscy do Boga"
StaryGóral18.03.2023, 20:09
Serce boli z tego wszystkiego natomiast rozum podpowiada jedno...Najwyższy czas powołać uczciwą ogólnopolską komisję, która sprawdzi czy oskarżenia pod adresem Karola Wojtyły natemat ukrywania petrofilii są prawdziwe czy też bezpodstawne...I wtedy likwidować papieskie pomniki albo wsadzać wszystkich oskarżycieli do kicia...tego wymaga uczciwość i polski honor...
odwal się od polskości18.03.2023, 20:07
@ zoom
Ty lepiej nie przywołuj Ks. Tischnera. Może ktoś w końcu zrobi o nim
"reportaż".
Orwa18.03.2023, 19:55
A Stopkowie bez Masek to są Jaja
Gorol z gorc18.03.2023, 19:51
Odezwali się znawcy. Ogladneli program, usłyszeli co chcieli usłyszeć i plują jadem. Tak jak Ci redaktorzy to pokazali to powinno być karane. Aby pokazać program należy zapoznać sie dokładnie z dokumentami a nie wybierać to co mi pasuje. Nie bronie łajdaków którzy krzywdzili dzieci, tak księży jak i polityków, celebrytów. Gdyby pokazali wszystko z czego korzystali w całości to z ich programu nic by nie wyszło. Aha, archiwa są otwarte, tak te IPN, jak kościelne. Wystarczy sprawdzić!!!
Andrzej18.03.2023, 19:48
Wstyd dla Nowego Targy na cały świat w wykonaniu ludzi ze wsi. Mają swoje parafie niech idą tam wędrować
Teufel18.03.2023, 19:45
Nie moj cyrk i nie moje malpy...
Ceper18.03.2023, 19:30
Brawo górale!!!

A komentarze...no cóż, jak zdarta płyta, zero finezji i ciągłe powtarzanie banałów: chodzisz do kościoła, to jesteś rodem ze średniowiecza, ewentualnie jesteś fanatykiem...Udostępnić archiwa, udostępnić archiwa...No ok, ale dokumenty też trzeba umieć czytać i interpretować, a sądząc po komentarzach, to umiejętność ta dawno została zatracona.
Jarosław18.03.2023, 19:15
żeby wam wszystkim uczestnikom marszu plebanek wyruchał dziecko na religii wtedy podyskutujemy
Ewa18.03.2023, 19:14
Dużo ludzi na tym marszu i nie spodziewałam się, że będzie aż tyle młodzieży. Piękny ukłon mieszkańców w stronę Jana PawłaII,nie takie chorągiewki jak PO. Podhale górą i wielki szacun dla organizatorów
Pielgrzym18.03.2023, 19:13
Powiem tak :

Dziwne sanktuarium

Ksiądz deweloper

Diakon pedofil (przeniesiony)

plebanią która jest większa od kościoła


Stado fanatyczntch baranów

Brak współczucia dla ofiar pedofili

Przyjaciela Jp2 Jankowskiego też bronili
Szarak18.03.2023, 19:11
Pornokracja czy jak kto woli saeculum obscurum, po tym okresie w kościele katolickim i to na najwyższym z możliwych stron czyli Watykan, nic mnie już w tej instytucji nie zdziwi, od setek lat mają za pazdurami takie brudy że zwykły człowiek to już za życia jest świętym, ale to oni będą mówić jak to zwykły człowiek ma żyć i co jest grzechem a co nie. Wiara jak najbardziej, ale kościół nigdy w życiu już nie będzie miał wpływu na moje życie, po śmierci niech mnie najwyższy osądzi według tego jak żyłem na ziemi według własnego sumienia. Pozdrawiam wszystkich wierzących ale i myślących.
Tolek18.03.2023, 19:04
Diablica ma się dobrze na portalu 24. Ty ktory tak atakujesz? Kosciol , wiarę, życie wieczne, zastanów się dokanąd zmierzsz?
Tolek18.03.2023, 19:04
Diablica ma się dobrze na portalu 24. Ty ktory tak atakujesz? Kosciol , wiarę, życie wieczne, zastanów się dokanąd zmierzsz?
Tolek18.03.2023, 19:04
Diablica ma się dobrze na portalu 24. Ty ktory tak atakujesz? Kosciol , wiarę, życie wieczne, zastanów się dokanąd zmierzsz?
Tolek18.03.2023, 19:04
Diablica ma się dobrze na portalu 24. Ty ktory tak atakujesz? Kosciol , wiarę, życie wieczne, zastanów się dokanąd zmierzsz?
Tolek18.03.2023, 19:04
Diablica ma się dobrze na portalu 24. Ty ktory tak atakujesz? Kosciol , wiarę, życie wieczne, zastanów się dokanąd zmierzsz?
Tolek18.03.2023, 19:04
Diablica ma się dobrze na portalu 24. Ty ktory tak atakujesz? Kosciol , wiarę, życie wieczne, zastanów się dokanąd zmierzsz?
Złoty a skromny18.03.2023, 18:48
Nic te marsze nie dadzą
po wieku uczestników widać że niedługo ich nie będzie a młode pokolenie ma już swoje wyrobione zdanie na temat kościoła , to kwestia czasu
Tak to Ja18.03.2023, 18:41
Zoom bardzo celnie, powtórzmy: "Jest taka polskość która mówi wiele i głośno. Ale im głośniej krzyczy, tym bardziej jawna staje się jej głupota." - ks. J. Tischner
To nie tak18.03.2023, 18:26
Kochani komentujący nie wrzucajcie wszystkich górali i Podhalan do jednego koszyka. Ten region to masa mądrych i zaradnych osób, którzy umieją myśleć i coraz bardziej się zmieniających. Niestety nie wszyscy, jednak w żadnych regionach ich nie brak. Dlaczego jesteśmy naiwni i wierzymy .. Bo mamy "zasady" i uważamy że wszyscy je mają. Chcemy dobrze i popełniamy błędy wierząc tym co manipulują a później nasza pieprzona duma nie pozwala się przyznać. Zresztą wytresowano nas na tych co słuchają "autorytetów" i nie poddają wątpliwości. Na szczęście to się zmienia. Powtarzam garstka nie stanowi o ogóle zresztą oni też mogą robić coś co chcą, nawet jak inni uważają że to głupie :)
@Rodzic18.03.2023, 18:23
Spytaj tych co bronili P ed O fili z Zatoki Sztuki
co to dobre imię :)18.03.2023, 18:16
Cóż, ciekawy nam dziś czas nastał :). Szacunek dla wszystkich którzy wybrali się na tą dziwną manifestację. Wasz Bóg Was kocha, a JPII mimo iż nazwany świętych przez ludzi na pewno wspiera więc w czym problem. Poważnie to nie problem same go Karola Wojtyły i tego co robił a czego nie będąc w strukturach kościoła. To kościół ma problem, że jest zepsuty do szpiku. I to nie od teraz tylko od setek lat. Nawracanie mieczem, interesy z nazistami i najdelikatniej szemrane układy z władzami by się utrzymać. Zastanówcie się kochani co się tak naprawdę stało ... ano tyle że według reportażu Karol Wojdyła miał wiedzę "o niegrzecznych" księżach i tyle. Zresztą to już wcześniej było wiadomo z innych publikacji. Przynajmniej powinien mieć, bo tu zadam wam pytanie, czy wiecie kto od 1966 roku był najbliższym współpracownikiem sekretarzem Karola Wojtyły. Ano tak Stanisław Dziwisz - którego za życia zafundował dziś broniący JPII poseł Siarka (fakt JPII też tam jest). Za życia pomniki budują .... Cóż do sedna gdzie jest teraz Stanisław? Dlaczego nie grzmi nie broni nie idzie w pierwszym szeregu bo przecież jako sekretarz prawa ręka wiedział wszystko n może prawie co wiedział Karol Wojtyła a później papież. Cóż nie zamierzam stawać w obronie JPII i jego zachowań jednak dane mi było poznać i to kilkakrotnie zetknąć się z jego osobą i poddam wątpliwość czy oby naprawdę wszystko wiedział, czy po prostu nie zaufał nieodpowiednim osobą. Fakt odpowiada w pełni za wybór i nadzór nad nimi. Jeśli tak naprawdę śledziliście to co działo się z JPII od połowy lat 90 poprzedniego wieku aż do jego śmierci tj 13.05.205 r, wie że Watykanem rządził jego sekretarz, to on decydował co dociera i kto dociera do Papieża. Cóż może dlatego dziś nie broni go głośno bo musiałby się zmierzyć z trudnymi pytaniami. Wszystkim wierzącym przypominam główne przykazanie kochaj bliźniego jak siebie samego i to że wierzą w Boga a nie w ludzi nawet najwspanialszych. Prawda sama się obroni. Z drugiej strony wcale się nie dziwią idącym osobą, bo stali się ofiarami kultu jednostki tak lubianemu przez kościół. Może jednak warto się zastanowić na jakich fundamentach zbudowana jest sama instytucja? Jeśli jest tam prawda, dobro każdego człowiek (bo każdy jest według niej kochany) to w czy problem żadne pomówienia oszczerstwa jej nie zaszkodzą. A może wcale tak nie jest, mamona, władza, wykorzystanie i wszystko co złe jest w niej tylko przykryte schowane? Pozdrawiam wszystkich samodzielnie myślących :) Obłuda spowodowała iż nie mam za krzty zaufania do tej instytucji, ale to moje zdanie. Kościół uwielbia, zresztą władza też jak lud głupi :)
co jest naprawdę grane?18.03.2023, 17:41
No generalnie idą 13 i 14 emerytury oraz kilkunastu lat te same twarze z ul. Wiejskiej w Warszawie, no bo wybory na jesieni. Młodzi mają inne problemy: brak mieszkań, nawet żeby wynająć, powszechną drożyznę bo ceny np. żywności poszybowały w górę o jakieś 150 procent. Co zakupy to jest drożej. Od przyszłego roku nawet umowy zlecenia mają być ozusowane chociaż nie wliczają się do stażu pracy...Teraz rząd pisu żeby wypłacić 13 emeryturę to wziął kasę, niby pożyczkę, z Funduszu Rezerwy Demograficznej, czyli mówiąc krótko zabrał obecnym pracującym i młodym. W zeszłym roku też wziął taką pożyczkę i ją umorzył...Taka to jest właśnie "cudowna sytuacja budżetu państwa, o której to kilka dni temu mówił premier...A na koniec jak to Pan Jezus powiedział: "bardziej trzeba wierzyć Bogu niźli ludziom".
Sdssss18.03.2023, 17:13
Podhale to jedna wielka kolebka PiSu, zaściankowego myślenia i świętoszkowatych poglądów które nie mają nic wspólnego z nauką o Bogu, Chrystusie, pokorze i przebaczeniu. Będą siłą i przemocą bronić przekonań o miłości i przebaczeniu - szczyt hipokrytyzmu. To jak proboszczowie i wierzący pałają nienawiścią do innych, to też hipokrytyzm.
JPII był wielkim CZŁOWIEKIEM. I jak każdy człowiek miewał swoje słabsze strony, którą jest tuszowanie pedofilii. I sam Franciszek powiedział że takie sprawy się tuszowało. W imię lepszego kościoła. Teraz dzięki mediom i lepszemu dostępowi do internetu nadszedł czas na rozliczenie się z Kościołem. I zamiast przyznać mea culpa, to będą ślepo bronić wartości które nic nie znaczą. Na zdjęciach średnia wieku 60+, może za 20 lat jak już wymrą pokolenia ślepo wierzące Kościołowi doczekam się normalnego, tolerancyjnego ustroju. Mam gdzieś lgbt tak samo jak KK, POPIS, prawicowców i lewicowców, żal mi tylko hipokrytyzmu z prawej strony - zabić lgbt, bo w kościele miłości uczą do bliźniego.
Rodzic18.03.2023, 17:06
Kiedy marsz w obronie dzieci???
60+18.03.2023, 17:00
Znowu mieszanie polityki z Kościołem! Co za hipokryzja! Marsz w obronie pedofilów?
mm18.03.2023, 16:48
torquemada w góralskich gaciach to chodzisz ty ja jestem góral z krwi i kiści i chodzę w portkach ale ty i tak tego nie zrozumiesz
Jan18.03.2023, 16:43
Może niech się pisiory pomodlą o lepszy rozum a nie wycierają sobie butów Janem Pawłem II. Rozwodnikow i ludzi żyjących w separacji kupa. Może niech najpierw świecą przykładem w życiu osobistym a potem pouczają innych. Każdy ma swój własny rozum i nie potrzebuje się afiszować na pokaz.
:/18.03.2023, 16:19
Przeraża mnie taki fanatyzm religijny.I idzie takie stado baranów dających sobą manipulować.....Żałosne. Średniowiecze na Podhalu w pełnej krasie. A gdzie marsz w obronie ofiar? Dlaczego Kościół nie chce udostępnić archiwów skoro wszystko tak pięknie wygląda. Sojusz partii z Kościołem doprowadzi niestety tą instytucję do upadku. Przykre to bo wychowany byłem w tej religii ale nie da się dłużej na tą obłudę bezkrytycznie patrzeć.
Wojtek18.03.2023, 15:44
Ten z Raby, nie odgrażaj się by cię właśnie ciebie co nie spotkało .Raba co innego, a dzisiejszy marsz zupełnie co innego. Nie rozumiesz tego !!!
Taka prawda18.03.2023, 15:41
A kiedy marsz w obronie skrzywdzonych przez duchownych dzieci? No i chrust próbuje odrabiać straty po aferze biogazowni w Rabie Wyżnej...
Inkwizycja18.03.2023, 15:34
Czyli ten pochod popiera pedifolie,niezle...
Andrzej18.03.2023, 15:32
może jeszcze ochronę dóbr osobistych
Fan18.03.2023, 15:28
Za trzynastki,czternastki,piętnaski itd.muszą chodzić. Wiek tego 500 osobowego marszu to 60+.Młodzi mają to w du...
SS18.03.2023, 14:58
Widzę, że sami wykształceni postępowcy się odezwali. Na szczęście większość to mądrzy ludzie.
Krompac18.03.2023, 14:53
Siedzi łosioł na tapczaniy lewactwo mu zryło baniy cosi mrucy cosi stynko nierówno mo cosi z dynkom i ci syćka w głowiy rzodko za nic majom nasyk przodków,siejom fermynt plujom jadem kozdy z nik jest ślizgim gadem, posłuchojciy lewo strono u nos w holak dlo wos stromo!
Jacek Michałowski18.03.2023, 14:37
Ironia losu. Genialny Jan Paweł II obalił komunizm ale o pedofili nie wiedział chociaż sam złagodził kary za nią.
W Nowym Targu ksiądz Mariusz W. (ma wyrok) molestował dziewczynki. Proboszcz dziwnym trafem też milczał na ten temat.
Górale chcą bronić godności a sami jej nie mają. Bo o swoje dzieci niedbaja.
Stachu18.03.2023, 14:22
Szkoda że nie organizowali marszy, ani nawet słowa sprzeciwu nie wygłosili, kiedy wyrzucali ludzi z kościołów i zamykali cmentarze.

JP2, najwybitniejszy z Polaków, wiedział wszystko, co się na całym świecie dzieje, ale o tym, że mu się szczury w domu zalęgły to już pojęcia najmniejszego nie miał...
Wiktor18.03.2023, 14:18
Brakuje portretów jak przytula maciela degollado założyciela legionów który gwałcił na potęgę dzieci ,wstyd ,ale to potomkowie kolaborantów z goralenvolk
radykalny Benek18.03.2023, 14:18
Panie Redaktorze - jeżeli przedstawiono dowody, które nie zostały w żaden sposób obalone, to posługiwanie się sformułowaniem ?rzekome? jest mocno nietrafione. Jan Paweł II wiedział - to jest fakt. Inną sprawą jest to, że JP II miał na swoim koncie wiele istotnych i ważnych dokonań. Polityczna walka z prawdą doprowadzi tylko do dalszego uszczerbku na autorytecie Papieża (bo kościół już go stracił dawno temu).
Piotr18.03.2023, 14:17
Nie wiedzą co czynią...
swok18.03.2023, 14:14
Ale siara. Jak 1 maja. Jednak Ci ludzie tęsknią.
zoom18.03.2023, 14:14
Ks. Jozef Tischner: Jest taka polskość która mówi wiele i głośno. Ale im głośniej krzyczy, tym bardziej jawna staje się jej głupota.
nowotarżanin18.03.2023, 13:57
a co z hasłem prawda się sama obroni/lepiej żyć w kłamstwie jak ze Smoleńskiem tylko jak potem zjeść tą żabę jak ona taka niesmaczna
Ewka18.03.2023, 13:52
Ksiądz dr Jacek Prusak:
Jakakolwiek partia, która bierze sobie go na sztandary - zasłania się nim i go wykorzystuje. To, co w tej chwili widzimy, to nie jest batalia o Jana Pawła II i pamięć po nim. To jest manipulacja Janem Pawłem II do tego, żeby spolaryzować polskie społeczeństwo tak, jak to miało miejsce w przypadku katastrofy smoleńskiej i powiedzieć: "Jeśli nie jesteś za Janem Pawłem II, nie jesteś Polakiem, nie jesteś katolikiem". Ta narracja już się pojawiła, a myślę, że im bliżej wyborów, tym częściej będziemy to słyszeć - powiedział Prusak.
Islamista18.03.2023, 13:50
Wstyd na cala Polske.
Islamista18.03.2023, 13:49
Wstyd na cala Polske.
Stop dla kosciola18.03.2023, 13:48
Po prostu ciemnogrod w natarciu...jeszcze trzeba bylo niesc z soba zdjecia biednych ksiezy pedofilow.
Stop dla kosciola18.03.2023, 13:48
Po prostu ciemnogrod w natarciu...jeszcze trzeba bylo niesc z soba zdjecia biednych ksiezy pedofilow.
Anty prawo i socjalizm18.03.2023, 13:45
Wstyd i hanba!Marsz wsperajacy pedofilow,rece opadaja.
Osiol18.03.2023, 13:42
O Stwórco i widzisz i nie..... Jak oni wymuszają szacunek i dobre imię, a Ty jeden wiesz co jest prawdą. Weź i ich oświec i ujawnij im prawdę.
Hy18.03.2023, 13:39
Średniowiecze na Podhalu nie odpuszcza hahaha hahaha
Wii18.03.2023, 13:14
A czy są odpowiednie pozwolenia na blokowanie ruchu samochodowego czy teraz można łazić środkiem drogi??
Mieszkaniec18.03.2023, 12:43
Co trzeba mieć w głowie ?
Pewien Pan18.03.2023, 12:43
Może niech i uczestnicy marszu przedstawia jakieś dowody a nie chodzą ciągle jak barany. Nie wiem co chcą udowodnić
Maria18.03.2023, 12:41
Miasto blokują...bronią tych co kryli księży pedofilow. Pisowcy na przodzie. Sojusz rządu z kościołem. A gdzie marsz za ofiary księży pedofilow ?
Ten z Raby18.03.2023, 12:32
Szkoda że minister Siarka nie maszerował w obronie Raby Wyżnej przed biogazownią. Raba pamięta!!!
Torquemada18.03.2023, 12:31
ciemnogród dotarł do Nowego Targu czy Nowy Targ to ciemnogród? szkoda, że biskupi nie chcą ujawnić archiwów kościelnych, może udałoby się więcej wyjaśnić, a tak to pozostaje niesmak i przypuszczenia, że jednak są zapiski nie stawiające JPII w dobrym świetle, co nie znaczy, że to przekreśla jego zasługi, ale tego ciemnogród zrozumieć nie potrafi, idą w góralskich gaciach obrażając góralską mądrość, część Polaków to taki ciemny naród, wierzą że jak ktoś został ogłoszony świętym to nie miał żadnych wad i słabości, a święci to też ludzie
Miki18.03.2023, 12:21
Tam to 99% staruchy i komuchy :)
Asd18.03.2023, 12:15
Żeby takie marsze były w obronie nienaruszalności seksualnosci dzieci to jestem przekonany, że problem pedofilii zmniejszył by się do minimum i nie mówię tu tylko w kontekście kościoła. Doszliśmy do obłędu gdzie katom takim jak JP II, który ukrywał bestie w sutannach i nie wyciągał żadnych wobec nich konsekwencji organizuje się marsze obronne, wycierając sobie mordę modlitwą i wartościami, a ofiary, te wciąż żyjące przez traumę mają problem normalnie funkcjonować. Sam jestem ofiarą gwałtu w dzieciństwie i mam z tego powodu ogromne problemy w życiu. Brak umiejętności zdrowego zaufania, panujące się związki, brak pewności siebie oraz inne problemy, które mimo upływu lat nie pozwalają mi normalnie żyć i trudno mi pojąć gdzie ja do cholery żyję. Czy ci ludzie nie mają dzieci? Czy ci ludzie nie mają jakieś empatii? Trudne to wszystko i nie pojęte. Na palce cisną się mi wszystkie znane słowa pogardy dla zachowania ludzi biorących udział w tym marszu. Bo broniąc współsprawcę tylu krzywd niczym nie różnią się oni od tych besti, które gwałciły dzieci. Początek tytułu winien brzmieć "Marsz pedofili"
gość18.03.2023, 12:09
XD
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl