24.03.2023, 18:17 | czytano: 2076

Mundurowa szkoła ważnym zapleczem wolontariatu III Igrzysk Europejskich (zdjęcia)

NOWY TARG. Dużymi krokami zbliżają się III Igrzyska Europejskie, których gospodarzem będzie Małopolska. Do obsługi zawodów sportowych w różnych dyscyplinach – podczas zawodów planowanych w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach – potrzeba aż 8 tysięcy wolontariuszy. Już wiadomo, że wiadomo, że w pracę wolontariatu Igrzysk mocno włączą się kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu.
Szkoła gościła Artura Kasperka – koordynatora wolontariatu w Nowym Targu i Zakopanem, który zachęcająco opowiadał o przypisanych do ponad działów zadaniach wolontariatu i o benefitach z przyłączenia się do tego pożytecznego i ciekawego grona. Warunki to tylko ukończony 16-ty rok życia, dobra wola, chęć do pracy i władanie angielskim w stopniu komunikatywnym.
Rozgrywane na terenie naszego województwa Igrzyska będą dla szerokiego grona młodych ludzi niepowtarzalną szansą znalezienia się w sercu prestiżowej sportowej imprezy. I doskonałą okazją, by zdobyć pierwsze doświadczenia, także poszerzyć swoje kompetencje w wielu obszarach. Taka wolontariacka służba daje możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania ludzi z całego świata, podzielenia się swoimi pasjami, wykazania umiejętnościami. A to wszystko w najpiękniejszej letniej porze – od 21 czerwca do 2 lipca.

Przyjadą wtedy do Polski sportowcy z 50 krajów, aby walczyć o medale w blisko 30 dyscyplinach. Dla wolontariuszy będzie to niesamowita przygoda połączona z międzynarodową i międzypokoleniową integracją, przy tym szansa obserwowania z bliska organizacyjnych kulisów wielkiego sportowego wydarzenia. W Nowym Targu i w Zakopanem potrzebnych jest po 200 wolontariuszy. Większe grupy zainteresowane pracą w innych miejscowościach, poza swoim miejscem zamieszkania, też mają taką możliwość.

Po spotkaniu z koordynatorem wolontariatu wielu kadetów wyrażało duże zainteresowanie dołączeniem do obsługi Igrzysk. Tym bardziej, że wielu ma za sobą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Ciekawa będzie też praca w innych działach. Najambitniejsi mogą zmierzyć się z obowiązkami lidera.

Czas na zgłoszenia – za pośrednictwem Portalu Wolontariusza - chętni mają do końca marca. Szkoła zapewnia wszelką pomoc przy dopełnianiu formalności. Pani dyrektor sama chce dać przykład, włączając się w wolontariackie działania.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
Kiel25.03.2023, 11:11
A co was komentujących to obchodzi czy oni to robią za free czy za kasę? Ich sprawa. Wolność, demokracja tak ? Ich tyle obchodzi wasze głupie zdanie co zeszłoroczny śnieg.
zpodhalanskiej25.03.2023, 08:37
Wolontariusz = naiwniak
zpodhalanskiej25.03.2023, 08:35
Wolontariusz = naiwniak
Urlich von Pipke24.03.2023, 20:36
Jeżeli masz obrzydliwe za dużo pieniędzy zostań wolontariuszem, a jeżeli jest inaczej warto poszukać odpłatnego zajęcia bo za uścisk prezesa, dyplom, medal pamiątkowy nie sposób zapłacić w sklepie. Ot tak pod rozwagę i do zastanowienia
Podatnik24.03.2023, 19:02
Za pracę należy się zapłata od organizatora. Nie ma na to pieniędzy? Wciskacie dzieciakom idee wolontariatu jak gdyby mieli pomagać bezdomnym lub uchodźcom wojennym.
Osiol24.03.2023, 18:32
.... A świstak zawija w te sreberka.... i czeka jak mu wypłata na konto wplynie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl