31.03.2023, 08:15 | czytano: 10525

Oświadczenie organizacji społecznych działających w Waksmundzie w sprawie kampanii pomówień medialnych

Brama w Gorce. Fot. Szymon Pyzowski
„Z głęboką przykrością obserwujemy kampanię oszczerstw, półprawd i pomówień realizowaną przeciwko Wspólnocie Wiejskiej w Waksmundzie, sołtysowi wsi, spółce Brama w Gorce oraz Gminie Nowy Targ przez kilka osób” – piszą w wydanym oświadczeniu przedstawiciele organizacji społecznych działających w Waksmundzie.
„Jeszcze bardziej jesteśmy rozczarowani brakiem rzetelności dziennikarskiej reprezentowanej przez niektóre lokalne i krajowe media. Zmusza nas to do przekazania kilku słów sprostowania.
Po pierwsze od wielu lat marzyliśmy w Waksmundzie by nie być tylko ubogim krewnym Białki Tatrzańskiej, lecz wykorzystać potencjał jaki drzemie w nas i naszych terenach. Stworzyć projekt dzięki któremu nie będziemy musieli szukać pracy za granicą, nie będziemy musieli jeździć za pracą do ościennych gmin ale pracować u siebie i na siebie.
Dziś dzięki działaniom grupy osób wspieranych przez praktycznie cały Waksmund (1500 podpisów poparcia w załączeniu), uchwał zebrań wiejskich i wspólnoty leśnej, wsparcie OSP Waksmund, klubu sportowego, Księdza Proboszcza to marzenie się ziszcza.

Już na dniach otworzymy w Waksmundzie wyjątkową w skali kraju i Europy inwestycję przyrodniczo-edukacyjną nastawioną na edukację, promocję i ochronę przyrody, inwestycję którą zachwycają się eksperci z całego kraju, inwestycję która już dziś zmienia naszą miejscowość i okolice i daje szanse na lepsze życie dla nas wszystkich. Powstają miejsca noclegowe w Waksmundzie i Nowym Targu i okolicach, rozpoczynają się przygotowania do budowy bazy zaplecza parkingowego, gastronomicznego, systemu dowozu, tworzone są miejsca pracy. W Waksmundzie dzieją się wydarzenia historyczne, które będą przynosić pozytywne skutki dla całego Podhala. Realizowane jest marzenie i projekt , który nie udał się w wielu innych miejscach, chociażby w pobliskim Nowym Targu.

Co więcej dzieje się to przy maksymalnej transparentności, a wszelkie działania omawiane były od początku projektu na zebraniach wiejskich, zebraniach wspólnoty leśnej. Fakt powstania spółki Brama w Gorce i zaproszenie do niej kierowane było do wszystkich mieszkańców Waksmunda i ogłaszane z ambony. Skorzystało z niego prawie 100 Waksmundzianów czyli licząc ich rodziny to prawie ¼ mieszkańców Waksmunda. Udziałowcem spółki jest Wspólnota Leśna w Waksmundzie, w której udziałowcem jest przedstawiciel każdego domu w Waksmundzie.

Na zebranych i spotkaniach wszystkie działania dotyczącego projektu Centrum przegłosowane były jednogłośnie lub niemal jednogłośnie zazwyczaj przy sprzeciwie Pana Radnego Powiatowego Stanisława Waksmundzkiego i 2 lub 3 innych osób. To pokazuje skalę poparcia i mądrość mieszkańców Waksmunda, którzy chcą i cieszą się z tego że Centrum powstaje.

Niestety jest kilka osób w Waksmundzie, takich jak radny powiatowy Stanisław Waksmundzki, który nie dość że w naszej ocenie nigdy nic pozytywnego dla Waksmunda nie zrobił, to jeszcze ciągle przeszkadza w rozwoju naszej wsi. Na ostatnim zebraniu wiejskim w Waksmundzie, poproszony o to by przedstawił co dla Waksmunda zrobił, nie był w stanie nic odpowiedzieć.

Po drugie tworzony jest dziś przez Panów Waksmundzkich nieprawdziwy obraz sprawy regulacji stanu prawnego drogi ul. Partyzantów (tzw.przy Bugarze.) Próbuje się stworzyć obraz że sprawa powstała dziś i jest związana z inwestycją Brama w Gorce, a także iż jest to ich prywatna własność co jest oczywistą nieprawdą.

Droga ul. Partyzantów (tzw.przy Bugarze.) istnieje od co najmniej 100 lat i była zawsze użytkowana przez mieszkańców Waksmunda, bo stanowiła ona dojazd do naszych terenów leśnych, a wnioski o jej regulacje były przez zebrania wiejskie i mieszkańców składane do gminy od kilkudziesięciu lat. Co najbardziej kuriozalne wnioski regulację tej drogi składał sam radny Stanisław Waksmundzki, brał udział w komisjach rady gminy dotyczącej regulacji tej drogi i budowy mostku i działo się to kilkanaście lat temu, w czasie kiedy nikt o budowie Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego nie myślał.

Jest też faktem, o którym jakoś lokalne media nie piszą, iż Państwo Waksmundzcy nie są właścicielami, a jedynie jednymi z współwłaścicieli części gruntów na przedmiotowej drodze, a zdecydowana większość pozostałych współwłaścicieli podpisała pismo z prośbą regulacji tej drogi potwierdzając przy tym, iż droga ta od dziesiątków lat ma charakter publiczny. Tylko Państwo Waksmundzcy zgłaszają sprzeciw. Tylko oni twierdzą, że ich ojciec wykonał na własny koszt i własnym staraniem lata temu nakładkę asfaltową o pow. prawie 600 m2, asfaltując również te fragmenty gruntu, których właścicielem nie był. Trzeba stanowczo zaznaczyć, że sprawa o uregulowanie tej drogi została wszczęta w Urzędzie Wojewódzkim w 2012 roku !!!!, a więc na długo przed powstaniem Centrum i tylko dlatego, że z drogi tej korzystali swobodnie wszyscy mieszkańcy Waksmunda.
Twierdzenie, że to droga dla Bramy w Gorce jest tylko wygodnym pretekstem, by rzeczywistość fałszować, a faktami manipulować dla swoich korzyści i swoich interesów, co Państwo Waksmundzcy czynią.

Podobnie było również w zakresie budowy drogi asfaltowej do Bramy w Gorce, gdzie Pan radny Waksmundzki kilkanaście lat temu zbierał podpisy od mieszkańców wzdłuż drogi o jej budowę, wśród podpisanych osób byli również Państwo Waksmundzcy, którzy też przeciwko tej drodze protestują. Dokumenty to potwierdzające znajdują się w Urzędzie Gminy, my również jesteśmy w ich posiadaniu. Ta droga istnieje w terenie również co najmniej 100 lat jako dostęp do terenu leśnego Wspólnoty Waksmundzkiej i również ponad 80% właścicieli wzdłuż drogi podpisało pismo o jej regulację i budowę. Ponadto podczas procedury regulacji tej drogi , żaden z właścicieli nie złożył odwołania od pozwolenia na budowę, i każdy z nich również Państwo Waksmundzcy otrzymali godziwe odszkodowanie.

Wypada również dodać, że środki na budowę drogi w całości !!!! zostały pozyskane przez Urząd Gminy z zewnątrz, z rządowego programu Covidowego dla Ziem Górskich i mogły być przeznaczone tylko na potrzeby infrastruktury do obiektów turystycznych. O tym też brak jakichkolwiek wzmianek w materiałach dziennikarskich. W Gminie Nowy Targ żadna inwestycja o takim charakterze, oprócz Waksmundziańskiego Centrum, nie powstaje. I oczywiście można było tej drogi nie budować i pozwolić by jakiś inny samorząd (nie inna miejscowość na terenie Gminy Nowy Targ tylko inny np. Gmina Bukowina, Gmina Kościelisko ) ze środków tych skorzystał i realizował inwestycje, która zasilać będzie budżet innej jednostki niż Gmina Nowy Targ. Tylko rodzi się pytanie, dlaczego Rada Gminy Nowy Targ miałby nie wspierać inwestycji u siebie, z nich rezygnować i ze środków zewnętrznych nie korzystać.

To pokazuje niestety poziom tych kilku ludzi, którzy próbują do swoich partykularnych politycznych, a może i biznesowych interesów wciągać Waksmund i kłaść kłody pod nogi działaniom, które popiera cały Waksmund.
Na szczęście my wiemy jak jest naprawdę, nie chcieliśmy zabierać głosu, ale nie możemy sobie pozwolić na tę kampanię nienawiści, którą jest przeciwko nam i naszym reprezentantom kierowana.

Udzielamy również pełnego poparcia Panu Marcinowi Kolasie, osobie dzięki której Waksmund i Gmina Nowy Targ zaczął się niezwykle intensywnie rozwijać, co przedkłada się na ogromne korzyści dla naszych Mieszkańców. Życzymy wszystkich mieszkańcom sąsiednich miejscowości i gmin tak zaangażowanych, otwartych, uczciwych, pracowitych i wizjonerskich osób".

Sołtys Wsi Waksmund i Rada Sołecka, Prezes i Zarząd Wspólnoty Wiejskiej w Waksmundzie, Radny Gminy Nowy Targ Marek Kolasa, Radny Powiatowy Paweł Waksmundzki, Prezes i Zarząd OSP Waksmund, Prezes i Zarząd LKS Huragan Waksmund, Koło Gospodyń Wiejskich Waksmund
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tiszner02.04.2023, 13:32
W razie kontroli najlepiej zjeść dokumenty
xD01.04.2023, 20:57
@Nicki

Pięknie wyjaśnione kto jest kim w tej szopce.
Wpadający w dziury w drodze gminnej01.04.2023, 20:28
Tak, gmina się rozwija, a najbardziej przybywa dziur w drogach. Ale co się dziwić jak asfalt potrzebny był na wizjonerskie inwestycje. W sumie to szkoda gadać, Waksmund to podobno stan umysłu.
Gandalf01.04.2023, 18:34
Taka ta Wasza transparentność, że urzędnik, przez lata zajmujący kierownicze stanowisko w Urzędzie Gminy, tuż przed uruchomieniem inwestycji, zostaje jej prezesem?
...01.04.2023, 17:21
Te waksmundziany to jednak są zakompleksione...
/31.03.2023, 22:25
Odnośnie tej statystyki, że niby 1/4 rodzin w Wax :) to bardzo radosna manipulacja jest. Autor publikacji zakłada, że mieszkańcy kupili te banialuki. Źródło KRS, struktura udziałów. A te akcje zorganizowanego entuzjastycznego poparcia, to odgrzewane są już któryś raz. Mają dowodzić, że to wszystko to wola ludu. Tak się zastanawiam czemu organizatorzy to się tak chowają za plecami proboszcza, organizacji społecznych itd. Przecież X proboszcz umów dzierżawy gruntów za nich nie podpisywał, nie opiniował. Tak samo jak organizacje społeczne w Wax na oczy tych umów nie widział i o wielu kolejnych sprawach pojęcia bladego nie posiada. Ich świadomość jest taka, jak ukształtował Vicewójt ze świtą działaczy połączonych wspólnym interesem, czyli raczej żadna. O jakiej transparentności jest tu mowa? Kpiny
Zorro31.03.2023, 22:11
Powoływanie się na Białkę, zazdroszczenie jej. Czyli chodzi tylko wylącznie o kasę. Sami się przyznali. Ojcowizna czy przyroda się nie liczy - to ściema w krórej bierze nawet udział miejscowy czarownik. Edukacja to ściema. Teraz czekam tylko na wycieczki edukacyjne na quadach czy skuterach do GPN ????
(*)31.03.2023, 21:31
@Baca
Widzę to, tak samo. To nowa odsłona. Komuchy w biznesie.
Z Pcimia31.03.2023, 21:08
Prezes Orlenu też tak zaczynał
Wicher31.03.2023, 20:39
Udziałowcy ! módlcie się z księdzem o zdrowie bo o rozum już za późno !
Ugną się Waksmundzcy31.03.2023, 20:28
Potężne organizacje, prawie jak B'nai B'rith.
Broda31.03.2023, 19:51
Gdybyście zwykłe sprawy obywateli załatwiali przychylnie to nikt nie byłby wam wrogiem. Ale woleliscie przez wszystkie te lata traktować ludzi jak środek do celu czyli nachapania się kosztem mieszkańców gminy. To świadczy o was jako złych włodarzach. Niestety prawda jest taka że przed odejściem załatwianie sobie pracę dla siebie i swoich bliskich. Czyli znów kolesiostwo. I nawet wam nie wstyd bo honoru nie macie.
Broda31.03.2023, 19:51
Gdybyście zwykłe sprawy obywateli załatwiali przychylnie to nikt nie byłby wam wrogiem. Ale woleliscie przez wszystkie te lata traktować ludzi jak środek do celu czyli nachapania się kosztem mieszkańców gminy. To świadczy o was jako złych włodarzach. Niestety prawda jest taka że przed odejściem załatwianie sobie pracę dla siebie i swoich bliskich. Czyli znów kolesiostwo. I nawet wam nie wstyd bo honoru nie macie.
Udziałowiec31.03.2023, 18:26
Oświadczam wszem i wobec że wszystkie przekręty zostały nam odpuszczone jak nie wierzycie to spytajcie księdza
Wujek31.03.2023, 18:04
Waksmundzka klasyka. Kiedyś spierali się o wszystko ze wszystkimi sąsiednimi gromadami - i zawsze przegrywali w sądach. Dziś kłócą się miedzy sobą.
I zawsze o to samo. O kasę. Bo nikt tu nie zwraca uwagi na jakąś ekologię. A porównanie się do Białki to obciach. I każdy wie dlaczego. Tyle od mieszkańca sąsiedniej miejscowości. Pozdrawiam. I pamiętajcie, że pojutrze Palmowa Niedziela. Pewnie wszyscy pójdziecie przed ołtarz - znaczy pogodzeni ze sobą!
Waks31.03.2023, 16:05
Jeśli wszystko jest OK to po co to oświadczenie. Otwierać biznesy i zarabiać. Chyba, że o czymś przedsiębiorcy nie pomyśleli, a teraz już za późno i "goorzkie żale" wylewają w sieci. Chcieli dobrze, a wyszło, jak wyszło.
Wyrocznia31.03.2023, 15:55
Dobrze piszesz PODHALAN. Identycznie to widzę. /.../ z tą szpecącą krajobraz drogą niestety już nic nie zrobimy. Z punktu gospodarczego ta inwestycja na plus, mimo, że osobiście nie widzę w tej inwestycji nic co by przyciągnęło moją uwagę jako odwiedzającego, to jeśli tylko turyści będą chcieli to coś odwiedzać i zostawiać pieniądze, to będzie dobrze. /.../

Proszę nie używać obelżywych określeń i nie sugerować, że ktoś już ma postawione zarzuty. Moderator.
Ja31.03.2023, 15:02
No, no PO góra na otwarcie zaproscie Tuska, albo przynajmniej Trzaskowski ego, jak w Łopusznej. Haha
Baba31.03.2023, 14:23
Nie kłóćta się ludziska. Ważne że jest poparcie księdza Proboszcza. To znaczy się, że mają rację,musi być, na mój dusiu.
MarcinD31.03.2023, 14:21
Nie słuchajcie zazdrośników tylko budujcie i otwierajcie jak najszybciej. A potem jak będą dutki dobudujcie wieżę z widokiem na Tatry, bo tego rzeczywiście brakuje. Ale nie od razu Kraków zbudowano. Powodzenia!
kibic31.03.2023, 13:44
Do kibic za którego prezesa Huraganu wszystkie drzewa zostały wycięte dookoła stadionu chyba za szkiełko , ochrona przyrody
jaga31.03.2023, 13:39
Do Opop
W sedno
Baca31.03.2023, 13:33
Takie listy oświadczenia to ja pamiętam za czasów PRL haha Wygląda na to że komuna wróciła na dobre do Waksmundu
patrzący z daleka31.03.2023, 13:25
Gorce przerabiają na dutki.
Dzik z lasu31.03.2023, 12:48
Fajne prawo uchwalili
Teraz będzie każdy mógł wybudować sobie dom w Gorcach a wójt zrobi drogę do każdego z tych domów nawet je wyaswaltuje .

Jeszcze jedno mi się przypomniało jak robili droge na bukowinie w Gorcach obok posiadłości rodziny prezesa spółki to drogę przesunęła na swoją korzyść
Spec31.03.2023, 12:42
Do Arti. Piszesz człowieku bzdury zniszczyli las? w Waksmundzie? Posprzatali teren z suchostanow. A jak wycinkę drzew robią zarządzający wspólnotami leśnymi w Gorcach i robią to zasiadajacy w zarządach tych wspólnot, to jest OK!? Jakoś larum tam nie podnosicie !? Ile drzew wycina nielegalnie wspólnota z Obidowej ,Klikuszowej i innych wsi jakoe wielkie pobojowisko w lesie tych wspólnot , i Starostwo sprawuje pieczę nad tym!?i jaki tam Armagedon, wycinka kradziez totalna -bałagan z gałęzi,ktore zalegają młodostan drzewny, pozostaje las bez nadzoru i tam nie ma ochrony przyrody ,szanowni zarzadzajacy Bramą w Gorce pokażcie jak tu wyglądają lasy w Gorcach. Cisza grabież totalna i to okrada sie udzialowcow ;wszyscy milczą ,a złodzieje grasują. Utrzepiliście sie ludzi, którzy dbają o rozwój wsi i Gminy A tam gdzie las marnieje pod Turbaczem , w Stusach i inne to głosu nikt nie zabiera ,... no tak bo tam brakuje inwestora grasują narazie złodzieje. Wstyd i hańba tak nhejtować. Hejtujący- zazdrośnicy weźcie sie do do roboty żeby mieliście się czym pokazać w cale Gminie bo jak do tej pory to tylko załosne zachowanie i głupota Wami kieruje. Co to za "ptaszek"co do swojego gniazda s..ra? I tylko tyle można, albo aż tyle powiedzieć o hejtujących, żałosne zachowanie. Powodzenia działającym rozwojowo. Klikuszowa z Centrum da sobie radę, ?gorzej z tymi co nic w swoich wioskach godnego uwagi nie posiadają. Malkontenci rozpoczną w czerwcu zbieranie jagód w lesie bo tylko, na tyle ich inteligencja właśnie im pozwoli.
Spec31.03.2023, 12:42
Do Arti. Piszesz człowieku bzdury zniszczyli las? w Waksmundzie? Posprzatali teren z suchostanow. A jak wycinkę drzew robią zarządzający wspólnotami leśnymi w Gorcach i robią to zasiadajacy w zarządach tych wspólnot, to jest OK!? Jakoś larum tam nie podnosicie !? Ile drzew wycina nielegalnie wspólnota z Obidowej ,Klikuszowej i innych wsi jakoe wielkie pobojowisko w lesie tych wspólnot , i Starostwo sprawuje pieczę nad tym!?i jaki tam Armagedon, wycinka kradziez totalna -bałagan z gałęzi,ktore zalegają młodostan drzewny, pozostaje las bez nadzoru i tam nie ma ochrony przyrody ,szanowni zarzadzajacy Bramą w Gorce pokażcie jak tu wyglądają lasy w Gorcach. Cisza grabież totalna i to okrada sie udzialowcow ;wszyscy milczą ,a złodzieje grasują. Utrzepiliście sie ludzi, którzy dbają o rozwój wsi i Gminy A tam gdzie las marnieje pod Turbaczem , w Stusach i inne to głosu nikt nie zabiera ,... no tak bo tam brakuje inwestora grasują narazie złodzieje. Wstyd i hańba tak nhejtować. Hejtujący- zazdrośnicy weźcie sie do do roboty żeby mieliście się czym pokazać w cale Gminie bo jak do tej pory to tylko załosne zachowanie i głupota Wami kieruje. Co to za "ptaszek"co do swojego gniazda s..ra? I tylko tyle można, albo aż tyle powiedzieć o hejtujących, żałosne zachowanie. Powodzenia działającym rozwojowo. Klikuszowa z Centrum da sobie radę, ?gorzej z tymi co nic w swoich wioskach godnego uwagi nie posiadają. Malkontenci rozpoczną w czerwcu zbieranie jagód w lesie bo tylko, na tyle ich inteligencja właśnie im pozwoli.
Spec31.03.2023, 12:42
Do Arti. Piszesz człowieku bzdury zniszczyli las? w Waksmundzie? Posprzatali teren z suchostanow. A jak wycinkę drzew robią zarządzający wspólnotami leśnymi w Gorcach i robią to zasiadajacy w zarządach tych wspólnot, to jest OK!? Jakoś larum tam nie podnosicie !? Ile drzew wycina nielegalnie wspólnota z Obidowej ,Klikuszowej i innych wsi jakoe wielkie pobojowisko w lesie tych wspólnot , i Starostwo sprawuje pieczę nad tym!?i jaki tam Armagedon, wycinka kradziez totalna -bałagan z gałęzi,ktore zalegają młodostan drzewny, pozostaje las bez nadzoru i tam nie ma ochrony przyrody ,szanowni zarzadzajacy Bramą w Gorce pokażcie jak tu wyglądają lasy w Gorcach. Cisza grabież totalna i to okrada sie udzialowcow ;wszyscy milczą ,a złodzieje grasują. Utrzepiliście sie ludzi, którzy dbają o rozwój wsi i Gminy A tam gdzie las marnieje pod Turbaczem , w Stusach i inne to głosu nikt nie zabiera ,... no tak bo tam brakuje inwestora grasują narazie złodzieje. Wstyd i hańba tak nhejtować. Hejtujący- zazdrośnicy weźcie sie do do roboty żeby mieliście się czym pokazać w cale Gminie bo jak do tej pory to tylko załosne zachowanie i głupota Wami kieruje. Co to za "ptaszek"co do swojego gniazda s..ra? I tylko tyle można, albo aż tyle powiedzieć o hejtujących, żałosne zachowanie. Powodzenia działającym rozwojowo. Klikuszowa z Centrum da sobie radę, ?gorzej z tymi co nic w swoich wioskach godnego uwagi nie posiadają. Malkontenci rozpoczną w czerwcu zbieranie jagód w lesie bo tylko, na tyle ich inteligencja właśnie im pozwoli.
Spec31.03.2023, 12:42
Do Arti. Piszesz człowieku bzdury zniszczyli las? w Waksmundzie? Posprzatali teren z suchostanow. A jak wycinkę drzew robią zarządzający wspólnotami leśnymi w Gorcach i robią to zasiadajacy w zarządach tych wspólnot, to jest OK!? Jakoś larum tam nie podnosicie !? Ile drzew wycina nielegalnie wspólnota z Obidowej ,Klikuszowej i innych wsi jakoe wielkie pobojowisko w lesie tych wspólnot , i Starostwo sprawuje pieczę nad tym!?i jaki tam Armagedon, wycinka kradziez totalna -bałagan z gałęzi,ktore zalegają młodostan drzewny, pozostaje las bez nadzoru i tam nie ma ochrony przyrody ,szanowni zarzadzajacy Bramą w Gorce pokażcie jak tu wyglądają lasy w Gorcach. Cisza grabież totalna i to okrada sie udzialowcow ;wszyscy milczą ,a złodzieje grasują. Utrzepiliście sie ludzi, którzy dbają o rozwój wsi i Gminy A tam gdzie las marnieje pod Turbaczem , w Stusach i inne to głosu nikt nie zabiera ,... no tak bo tam brakuje inwestora grasują narazie złodzieje. Wstyd i hańba tak nhejtować. Hejtujący- zazdrośnicy weźcie sie do do roboty żeby mieliście się czym pokazać w cale Gminie bo jak do tej pory to tylko załosne zachowanie i głupota Wami kieruje. Co to za "ptaszek"co do swojego gniazda s..ra? I tylko tyle można, albo aż tyle powiedzieć o hejtujących, żałosne zachowanie. Powodzenia działającym rozwojowo. Klikuszowa z Centrum da sobie radę, ?gorzej z tymi co nic w swoich wioskach godnego uwagi nie posiadają. Malkontenci rozpoczną w czerwcu zbieranie jagód w lesie bo tylko, na tyle ich inteligencja właśnie im pozwoli.
Kibic31.03.2023, 12:38
Szkiełko jak był prezesem to mecze Huraganu tysiące ludzi oglądało, a teraz? Kopanina taka że nawet waksmundziany nie chodzą!!!

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
Wszystkiego dobrego31.03.2023, 12:34
nawet jak będą płynąc ścieki to dostaną mandat 500 zł .Otwórzcie oczy,jeżeli obecni urzędnicy będą mieć w tym udziały to zadbają o to żeby wszystko było po ich myśli ...
PODHALAN31.03.2023, 11:47
mi tam nie podobaja sie tylko 2 fakty. Pierwszy to ze wybudowano tam autostrade a mogla to byc bardziej "naturalna droga". Nastomiast 2 fakt to osoba ktora tam bedzie zarzadzac czyli pan Marcin ktory zamiast rozwoju wsi dba o rozwoj wlasnych interesow.
Arti31.03.2023, 11:47
Jeszcze się nie otworzyli a już waksmundziany się kłócą miedzy sobą. Brama w Gorce to jeden wielki przekręt. Decyzję wydają urzędnicy którzy bezpośrednio i pośrednio będą czerpać zyski, bez konsultacji, bez drogi, za pieniądze Uni, która powinna kazać to zrównać i doprowadzić do stanu pierwotnego, boście chciwcy zniszczyli naturalną dolinę, o czym Unia nie wie. Przyjdzie czas że was życie podliczy.
Nicki31.03.2023, 11:45
Ale jaka kampanie oszczerstw? Bo ktoś prawdę mówi to się nazywa pomówieniami? Co się tak czepiacie tego Szkiełka po nim przynajmniej został stadion w Waksmundzie na którym kiedyś grały najlepsze drużyny piłkarskie w Polsce. A teraz obecna władza notabene ta sama która działa w Bramie w Gorce ( prezes Huraganu) działa jako prawnik również w Bramie w Gorce i jest w zarządzie spółki. Mało tego ma tez nie małe udziały w tejże inwestycji. Jak to pięknie się składa że pod jednym oświadczeniem podpisuje się jako dwie osoby. Radny Paweł Waksmundzki i zarazem prezes Huraganu Waksmund. Zawsze można sobie sprawdzić ile kto ma udziałów w KRS i potem porównać do tego co kto mówi i pisze na Facebooku. Co pozostało po panu Kolasie? Centrum narciarstwa biegowego w Klikuszowej do którego Gmina Nowy Targ dokłada co roku prawie milion złotych. Podkreślam dokłada bo to centrum nie zarabia i nie będzie zarabiać. Ciekawostka natomiast jest również to że pod pismem podpisał się również prezes wspólnoty gruntowej wsi Waksmund ojciec radnego powiatowego Pawła Waksmundzkiego który został nie dawno wybrany na to stanowisko jak również Sołtys Waksmundu który również posiada udziały w tejże inwestycji. Koło gospodyń wiejskich również prowadzone jest przez panie które posiadają udziały w Bramie w Gorce. Były sołtys i zarazem prezes straży pożarowej w Waksmundzie także posiada udziały w Bramie w Gorce. Jeśli już chodzi o tego księdza którego wywołał do tablicy pan Kolasa Marcin były diakon w parafii który namawiał wszystkich z ambony w kościele też posiada skromne udziały. A teraz proszę sobie poskładać klocki. Szambo wybiło.
leming doskonały31.03.2023, 11:41
@Waksmundziak
Już Waksmundzcy z Partyzantów zadbają o to, by pod Ich domami potokiem nie płynęło szambo a pomogą Im wszyscy Ci, którzy pobudowali się nie opodal Kowańczanki. Myślę, że to będzie najlepiej strzeżony potok na Podhalu.
leming doskonały31.03.2023, 11:33
W Waksmundzie rodzin o nazwisku Waksmundzki jest jak przysłowiowych mrówek w mrowisku. Sami siejecie dezinformację pisząc o Waksmundzkich, nie precyzując którzy to są. Osoby z poza Waksmunda nie mają o nich zielonego pojęcia.
Waksmundziak31.03.2023, 11:26
Oby były stosowne kontrole czy ścieki nie są puszczane do pot. Mieszkańcy się postarają o to, aby były zgłaszane takie incydenty. I czy są wydane wszystkie pozwolenia zgodne z prawem.
mieszkaniec31.03.2023, 11:21
Napisane jak nierealna opowieść dla marzycieli.
mieszkanka31.03.2023, 11:03
Ludzie zawsze będą narzekać, nic się nie dzieje - źle, dzieje się - źle, może niech ci co tak dyskutują wezmą się do roboty, jak nie chcą korzystać z atrakcji turystycznych, to niech tego nie robią, na pewno będzie wiele osób, które z tych atrakcji chętnie skorzysta.
Gajowy borucha31.03.2023, 10:51
Piszecie o drogach itp.
Jeden fakt wam umyka. Jak wieś mogła powołać wspólnotę na nie swoich gruntach?
Przecież akt zakupu przez kilku najbogatszych gospodarzy tego terenu istnieje. On nigdy nie został oddany wsi. Został jej użyczony na potrzeby nieprzewidywalnych katastrof, typu pożar, powodzie itp.
Nigdy nie widziałem dokumentów przekazujących tereny sołectwu wsi Waksmund, czy gminie. Nazywało się to od zawsze gromadzkie, nie wiejskie.
Może tutaj trzeba spojrzeć.
Piszą o miejscach zatrudnienia. Super sprawa, natomiast ilu ludzi będzie miało tam zatrudnienie?
Fakt jest taki, że od 70 lat wieś jest tak skłócona, że się w głowie nie mieśc.
Czy będzie jak w przypadku elektrowni wodnej w Waksmundzie, która stała się prywatną? Miała być korzyścią dla wsi.
Mówiły jaskółki, że najgorsze są spółki.

Dobrego dnia wszystkim
Powodzenia
czytacz31.03.2023, 10:41
"W Waksmundzie dzieją się wydarzenia historyczne"
Z tym się zgodzę. Przekręt na skalę w historii miejscowości nieznaną.

"wyjątkową w skali kraju i Europy"
Tutaj kogoś poniosło z euforią.

"inwestycję przyrodniczo-edukacyjną nastawioną na edukację, promocję i ochronę przyrody"
A chwilę wcześniej wspominali o biznesie na miarę Białki, która nie ma kanalizacji i jest największym dostawcą ścieków do rzeki, rowów i pól. Taki dysonans poznawczy bo jeszcze w Polsce nie powstała inwestycja która pogodziła czysty biznes z ekologią i edukacją. Przecież sami piszecie że chodzi Wam o "rozwój" i "dobrobyt". Kogo chcecie przekonać o misji przyrodniczo-edukacyjnej? Dzieci w podstawówce? Przecież to nie one piszą komentarze pod artykułami.

"inwestycję którą zachwycają się eksperci z całego kraju"
To może być ciekawe. Gdzie można się zapoznać z tymi "zachwytami"?
szymon31.03.2023, 10:41
Ważne żeby panowie Smarduch i Kolasa dostali w ****! Reszta się nie liczy :)
PAL31.03.2023, 10:39
xyz
Pewnie jacyś fani Rancza ?
Waksmundzion31.03.2023, 10:35
To niech mi ktoś wytłumaczy, na co ta droga Wam jest potrzebna? Wam jako spółce? Turyści mogą sobie z kilku innych stron dojść, typowo urzędnicze (żeby nie powiedzieć rządowe) pitolenie, mają prawnika w zarządzie, to i im pisze takie bzdety...
Anty Bolek31.03.2023, 10:32
Knajpa w lesie. Kanalizacja jest , czy nocne zrzuty do potoku .
Turysta ciekawy31.03.2023, 10:20
Uwaga!!! Proszę mi odpowiedzieć na tylko jedno proste pytanie- jaką oficjalną drogą lub ścieżką mają do Bramy w Gorce dotrzeć turyści?
karaluch31.03.2023, 10:17
Najgorsza turystyczna inwestycja w Gorcach. Nie bardzo wiem co może ją przebić chyba tylko wyciąg na Turbacz z drogą asfaltową d=pod samochody.
Tyle31.03.2023, 10:05
Zniszczyli Gorce żeby szyszki oglądać
xyz31.03.2023, 10:03
co oni mają z tym księdzem? prezes spółki wysyła dziennikarzy o opinie księdza, oświadczenie wysyła do księdza, czyżby ksiądz w waksmundzie miał funkcję jak "U pana Boga za piecem" bez jego zgody i opinii nic się nie może dziać?
RSWAKS31.03.2023, 09:55
Kogut zmartchychwstał i pieje :-)))
Szambo-Lot31.03.2023, 09:49
Wszystko pieknie ładnie tylko dla czego zrobiliście taka atrakcję w potoku ?
Janosik31.03.2023, 09:45
Rzygać się chce na to wszystko. Trzeba ludziom wbić do łbów, że łażenie po jakiś pomostach i oglądanie paru drzewek, to nie jest apogeum wypoczynku. Ludzie chcą zaistnieć na facebooku i dlatego takie pomosty mają wzięcie. Alea zaprawdę powiadam Wam, to się wszystko skończy.
Wszystkiego dobrego31.03.2023, 09:38
Jak to pięknie obrane w słowa jest . Jeżeli chodź część gruntu jest ich to mają prawa do tego bo najłatwiej rozdaje się nie swoje .Jak to jest że jedna inwestycja dostaje środki na budowę drogi a inni czekają latamiiii . Jak to jest że jak chcę na gazdach koło domu postawić bacówkę to nie mogę bo plan zagospodarowania leśnego jest pisany na kilka lat do przodu i urzędnicy którzy siedzą w różnego rodzaju spółkach nie maja problemu z inwestycjami w Gorcach .Jak widać co można wojewodzie to nie tobie.... !!! Ja nie mam problemu z tym że coś takiego powstaje tylko z tym że przez układziki jednym wolno więcej a zwykły obywatel latami walczy z biurokracją
Opop31.03.2023, 08:53
Jak to jest dlaczego nikt nie napisze o tej rodzinie na jakiej zasadzie znaleźli się na tym terenie. Zawsze byli problemem dla wszystkich. /.../ Dlaczego nie ustali się stanu faktycznego geodezyjnego jak były powodzie i nasypywanie ziemie żeby zyskać teren przez zmianę nurtu potoka. Zawsze są przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Niech gmina sięgnie do dokumentacji budowy drogi i mostu kto był wykonawca.
KTT31.03.2023, 08:44
Pitolenia cd. ścieżka w koronach z której nic nie widać, daleko wam do słowackiej atrakcji
KTT31.03.2023, 08:44
Pitolenia cd. ścieżka w koronach z której nic nie widać, daleko wam do słowackiej atrakcji
Brama plus31.03.2023, 08:43
Gdzieś to już słyszałem -
Że to brak rzetelności niektórych mediów i przedstawicieli osób którzy mają inne zdanie niż władze
Waksmundzianka31.03.2023, 08:32
Dobry projekt sam się obroni, nie trzeba sobie pisać laurek.
Zgred31.03.2023, 08:26
Tekst tak napisany, że nic z niego konkretnie nie wynika i nie wiadomo o co w nim chodzi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl