31.03.2023, 11:53 | czytano: 2091

Rusza kampania wyborcza. Liderzy Ruchu Marka Materka w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

Marek Materek/ zdj. nadesłane
Marek Materek prezydent Starachowic odwiedził Czarny Dunajec gdzie na otwartym spotkaniu rozmawiał o samorządach w kontekście kryzysu energetycznego. Po prezentacji lider Ruchu zapowiedział samodzielny start w jesiennych wyborach do Sejmu RP. Liderem ruchu w powiecie nowotarskim oraz wiceprzewodniczącym ugrupowania jest Mateusz Lichosyt, wójt Gminy Lipnica Wielka.
Przedstawiono 23 postulaty z programu wyborczego, z którymi partia będzie zabiegała o głosy wyborców.
- Mam dla Państwa dobrą wiadomość: będzie na kogo głosować! - mówił Marek Materek. - Postanowiliśmy odpowiedzieć na społeczne zapotrzebowanie i przygotować swoją ofertę dla tych, którzy nie chcą dłużej wybierać między Panami Kaczyńskim i Tuskiem. Ci dwaj panowie uczestniczą w życiu publicznym tak długo, dłużej niż ja żyję na tym świecie. W tym czasie zrobili wiele dobrego dla Polski, za co jesteśmy im wdzięczni. Mam jednak wrażenie, że w pewnym momencie w ich relacje wdarła się nienawiść, a jak wiadomo nienawiść to taki fundament, na którym nigdy niczego dobrego i trwałego nie udało się zbudować. W 2023 roku możemy przedłużyć te ich polityczne zmagania, ten przedłużający się w nieskończoność konflikt, głosując na jeden, bądź drugi zwalczający się obóz. Możemy także ten konflikt definitywnie zakończyć. Już teraz zachęcam do wybrania drogi przyszłości zamiast kontynuowania konfliktów rodem z przeszłości. TAK, Drodzy Państwo: jest na kogo głosować! - przekonywał.

- Myślałem o tym, w jakiej Polsce chciałbym, by urodziło się i dorastało nasze dziecko. Przede wszystkim bezpiecznej.
Polsce, która utrzymuje dobre relacje z innymi państwami i prowadzi przemyślaną politykę zagraniczną. Polsce przyjaznej swoim obywatelom, która nie represjonuje ludzi, a stara się wspierać ich rozwój. Polsce równych szans, w której każdy niezależnie od statusu społecznego czy materialnego może zajść na sam szczyt bez układów i politycznych powiązań - dodał.

Lider Ruchu przedstawił 23 postulaty, z którymi partia pójdzie do jesiennych wyborów:
✓ Tak dla prostego i stabilnego systemu podatkowego.
✓ Tak dla państwa przyjaznego osobom z niepełnosprawnościami.
✓ Tak dla ogólnopolskiego programu in vitro.
✓ Tak dla bezpośrednich wyborów marszałków województw.
✓ Tak dla likwidacji powiatów.
✓ Tak dla jednomandatowych okręgów wyborczych do rad miast / gmin / sejmików. ✓ Tak dla ograniczenia liczby radnych o 1/3.
✓ Tak dla bezpłatnego transportu publicznego.
✓ Tak dla decyzji kobiet ws. aborcji.
✓ Tak dla oddzielenia funkcji Prokuratora Generalnego od Ministra Sprawiedliwości. ✓ Tak dla likwidacji kuratoriów oświaty.
✓ Tak dla Programu Inwestycji Lokalnych dla placówek oświatowych.
✓ Tak dla domów i bloków jako mini elektrowni.
✓ Tak dla budowy tanich i dostępnych mieszkań.
✓ Tak dla edukacji ekologicznej i zdrowotnej.
✓ Tak dla rewitalizacji i termomodernizacji.
✓ Tak dla bezpieczeństwa.
✓ Tak dla niezależnych mediów publicznych.
✓ Tak dla praw zwierząt.
✓ Tak dla cyfryzacji usług publicznych.
✓ Tak dla państwa przyjaznego obywatelom.
✓ Tak dla dofinansowania psychiatrii dla dzieci i młodzieży.
✓ Tak dla szkoły otwartej i wolnej od ideologii.

"W kolejnych tygodniach, bliżej terminu wyborów parlamentarnych, sukcesywnie prezentowane będą kolejne" - zapowiadają liderzy Ruchu.

Ruch zrzesza ponad 450 członków z całego kraju: samorządowców, lokalnych liderów, działaczy społecznych, ekspertów i wykładowców akademickich. Działaniami Ruchu w poszczególnych częściach Polski kieruje ponad trzydziestu regionalnych i powiatowych liderów - koordynatorów.
Lider Ruchu Marek Materek, wygrywając wybory w 2014 roku, przeszedł do historii jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce. Wprowadził nowy model zarządzania administracją publiczną, co pozwoliło na realizację wielu ważnych dla miasta inwestycji, poprawę jakości życia mieszkańców i szybki awans Starachowic w wielu rankingach.

W wyborach, które odbyły się w 2018 roku, aż 84,4% głosujących poparło Marka Materka już w I turze. Komitet Marka Materka wygrał także wybory do Rady Miasta i Rady Powiatu Starachowickiego. W 2019 i 2021 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów miast w kraju w rankingu Newsweeka. W 2022 roku zajął pierwsze miejsce w Polsce dla najlepszego profilu prezydenta miasta w mediach społecznościowych (nagrodę wręczono za najlepszą komunikację z mieszkańcami). Został także wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. W listopadzie br. Starachowice zajęły pierwsze miejsce w Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii gmin miejskich i miejsko wiejskich.

źródło: Ruch Marka Materka, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Baju baj, baju baj......01.04.2023, 06:29
Program złożony z tego co zwykli ludzie oczekują, ale niekoniecznie byłoby to dobre dla państwa. Już Korwin Mikke od 30 lat jedzie na tym koniu, co wybory znajduje naiwnych, którzy się nabierają na to, że on coś zmieni.
orawiok31.03.2023, 21:33
a czym.zajmowal sie Pan Marek Materek w latach 2009-2014? nie nalezal czasem.do Peło ?
Jo tyz Lipnicon31.03.2023, 21:15
Ale prawda jest tako że gruba większość lipnicanow za Pisem i to się nie zmieni na pewno nie lewicowe postulaty
Tyz Lipnicon31.03.2023, 19:27
Z tymi 98% to przesada i to wielko
Dunajec31.03.2023, 18:33
Wójtowie powinni być apolityczni, być dla wszystkich mieszkańców, nie dla jakiejś tam partyjki, upolitycznienie samorządów to zabójstwo samorządu. niedobrze że dzieje się to w Czarnym Dunajcu.
mądry i skromny31.03.2023, 17:09
I tak ze Starachowic w dwie godziny przyjechał, przemówienie w nocy pisał, a w sztabie wyborczym nie będzie ludzi zatrudnionych gminie czy ratuszu- wszystko to być może, ja to jednak między bajki...... .
Lipnicon31.03.2023, 15:18
Do mądry i skromny. Masz rację. nie po to głosowaliśmy na lipnickiego wójta coby sie bawił w politykę, tylko pracował dla gminy, robił drogi do działek itd. powinien na czas kampani wziąć bezpłatny urlop. Zresztą my z Lipnicy w większości za Pisem 98% to jakby przeciwko swoim wyborcom występuje.
bbb31.03.2023, 14:37
Madry i skromny skoro spotkanie było o 17:00 to w czym to przeszkadza? Po pracy byli
Tolek31.03.2023, 14:35
/.../ A co dobrego jest w stanie zrobić ,najpierw napchać sobie fortune i układy na przyszłość , a z wyborcami już się nigdy nie spotka i nie rozliczy.Takich cwaniaczków jest bardzo dużo w sejmie i senacie.
wszystkich trzeba wziąść /.../ won.Do roboty na budowie za murarza i grabarza.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
PAL31.03.2023, 13:45
Po upadku Kukiza nie wierze już żadne Ruchy zakładane przez kolejnych Dyzmów
obiecywanki cacanki31.03.2023, 13:20
Kolejny sztab /.../ ! Naobiecywać , napieprzyć , a potem jak platforma "piniendzy nie ma i nie będzie" MY WAS GAGATKI JUŻ ZNAMY- mutant platformy !
N@jr4d31.03.2023, 12:53
Bardzo piękne postulaty. Te całe wojewódzkie sejmiki bym zlikwidował. Nikt normalny nie ogarnia do czego służą poza etatami dla spasionych samorządowców. Kiedyś ich nie było i życie płynęło spokojniej. Uchwałę "anty cokolwiek" to i rada gminy może uchwalić, a wojewoda odrzucić. Reszta postulatów piękna ogólnikowa, lewicowa więc nie do zrealizowania. Jeżeli zafundujecie nam prosty system podatkowy, to jak bedziecie nas gnębić i ścigać, straszyć i upokarzać? Nie będziecie? Taaa jasne, prawie dałem się nabrać. Jenak życzę powodzenia bo każdy kto będzie w stanie urwać socjalistom z POPIS kilka procent głosów zasługuje na wsparcie.
Henio31.03.2023, 12:26
Program tak ogólny ,że może się tam podpisać każdy od prawa do lewa, ale czy oto chodzi
mądry i skromny31.03.2023, 12:17
Czy oni nie powinni zrezygnować ze swoich stanowisk [a przynajmniej z pensji] na czas prowadzenia swoich kampanii wyborczych?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl