01.04.2023, 13:47 | czytano: 1740

Kolejne inwestycje w COS-ie

Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. For. COS Zakopane
Nowa trybuna, która ma pomieścić ponad dwa tysiące kibiców skoków narciarskich przy Średniej Krokwi w Zakopanem, to nie ostatnia inwestycja, jaką zaplanował Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem.
W ramach przygotować do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, obiekty sportowe w COS-OPO Zakopane zyskają klimatyzację, a w hali wielofunkcyjnej umieszczonych zostanie 6 ringów na potrzeby treningowe reprezentacji bokserskich.
– W ramach przetargu został już wyłoniony dostawca ringów, które będą certyfikowane i spełniające wymogi międzynarodowej federacji bokserskiej. Co do klimatyzacji, to jej wykonawca z początkiem kwietnia wchodzi z montażem na teren naszego ośrodka – uściśla Sebastian Danikiewicz, który podkreśla skalę unowocześnienia przez ostatnie lata infrastruktury COS-OPO Zakopane. – Od 2016 roku wykonaliśmy szereg inwestycji i zakupów za blisko 300 milionów złotych. W pierwszej kolejności trzeba wymienić budowę od podstaw kompleksu średnich skoczni. Wcześniej sfinalizowaliśmy powstanie nowego internatu czy modernizację pływalni, ciągów komunikacyjnych i Wielkiej Krokwi. Obecnie nasze największe zadanie to budowa zadaszonego toru łyżwiarskiego. Z Ministerstwem Sportu i Turystyki mamy też podpisaną umowę na dofinansowanie budowy kolejnego skrzydła internatu sportowego na 80 miejsc czy budowę nowej kolei na Wielkiej Krokwi, bo aktualna ma już za sobą lata świetności. W przypadku dwóch ostatnich inwestycji jesteśmy na etapie procedury administracyjnej. Myślę, że lada moment mogą pójść ruszyć dalsze prace – dodaje.

Jak przyznaje dyrektor COS-OPO Zakopane, w planach jest rozbudowa infrastruktury tatrzańskiego centrum o następne obiekty. – Pracujemy nad projektami pływalni i wielofunkcyjnej, pełnowymiarowej hali sportowej. Chcielibyśmy, aby oba tematy pojawiły się w wieloletnim planie ministerstwa. W przypadku hali mamy wykonany plan funkcjonalno-użytkowy, czyli podstawę do próby pozyskania środków na ten cel. Jeśli chodzi o pływalnię, to jesteśmy na etapie zweryfikowania możliwości pod kątem gruntu, czy tak duży obiekt z maszynownią i innymi niezbędnymi urządzeniami zmieści się na naszym terenie. Jeszcze nie występowaliśmy z dokumentami o jej budowę. W COS-OPO Zakopane dużo się dzieje, a budowa toru lodowego pochłania mnóstwo czasu. Proces inwestycyjny musimy układać chronologicznie, aby jedno zadanie nie tworzyło problemów na kolejnym – przedstawia dyrektor Danikiewicz.

Igrzyska Europejskie 2023 odbędą się w Małopolsce w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Jedną z aren igrzysk będą skocznie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie rywalizacja potrwa przez pięć dni – od 27 czerwca do 1 lipca.

Źródło: COS, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jakiś Bokser04.04.2023, 18:30
Jestem za igrzyskami
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl