04.04.2023, 09:32 | czytano: 1008

Pięściarze trenują przed IE

zdj. UM Nowy Targ
Trenerzy reprezentacji kobiet i mężczyzn zgodnie zapowiadają, że przed zawodnikami wyczerpujący okres przygotowań. Wszystko po to, by owoce treningów zebrać najpierw podczas Igrzysk Europejskich, a potem być może też Igrzysk Olimpijskich.
Podczas Igrzysk Europejskich przyznane zostaną 44 nominacje olimpijskie w boksie. W Nowym Targu odbędą się największe kwalifikacje w Europie.
Tomasz Dylak, trener pięściarek zapowiedział 12-tygodniowe przygotowania typowo pod Igrzyska Europejskie. Kilka dni temu kadra narodowa kobiet stawiła się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie będzie trenowała do 16 kwietnia.

Na kolejne zgrupowanie (22 kwietnia – 2 maja) Polki przeniosą się na drugi koniec kraju do podobnego ośrodka, ale nad morzem w Cetniewie obok Władysławowa. Stamtąd pojadą na pierwszy poważny sprawdzian – na zawody Grand Prix do Usti nad Łabą w Czechach. – Po powrocie będziemy kontynuować przygotowania na zgrupowaniu w dniach 13 – 20 maja ponownie w Cetniewie. Kolejny przystanek przed Igrzyskami, to udział w Memoriale Feliksa Stamma (20-27 maja) – dodaje szkoleniowiec kadry narodowej.

Po tym przerywniku zawodniczki znów wrócą nad morze. Tym razem w ramach bezpośredniego przygotowania startowego spędzą tam trzy tygodnie. 20 czerwca rozpocznie się turniej bokserski w Nowym Targu.

Równie napięty harmonogram będą mieli panowie. - Narzuciliśmy ostre tempo, zawodnicy ciężko pracują na zgrupowaniach, a przed nimi jeszcze turnieje międzynarodowe. Wszystko po to, by w wysokiej formie przystąpić do kwalifikacji olimpijskich podczas Igrzyskach Europejskich – mówi trener Wojciech Bartnik, brązowy medalista olimpijski.

W poniedziałek reprezentanci stawili się na kolejnym zgrupowaniu w COS OPO w Giżycku. Stamtąd pojadą na Litwę, by wziąć udział w turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. W tygodniu przed Wielkanocą Polacy będą trenować w Cetniewie, a po świętach czekają ich badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie i znów sprawdzian w ringu – Suzuki Boxing Night 21 w Rypinie (14 kwietnia).
Kolejne zgrupowanie zaplanowano w Berlinie, gdzie pięściarze będą sparować z rywalami ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i innych krajów. Potem kadrowicze przeniosą się do Czech. – Najpierw czekają nas treningi z miejscową kadrą, a późnej będziemy walczyć w turnieju w Usti nad Łabą. Sporo jeszcze czasu pozostanie do olimpijskich kwalifikacji podczas Igrzysk Europejskich – uważa selekcjoner naszej reprezentacji.

Podczas Igrzysk Europejskich w turnieju bokserskim panowie będą rywalizować w siedmiu kategoriach wagowych, a panie w sześciu. W sumie w ringu pojawi się około 350 pięściarzy i pięściarek.

UM Nowy, Targ, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rysiu04.04.2023, 18:52
Szykuje się konkretne mordobicie. Gdzie można kupić bilety?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl