11.04.2023, 19:03 | czytano: 8537

Spór o patrona szkoły w Niedzicy - radni przeciw decyzji społeczności szkolnej. "Niepoparte faktami podszepty rady sołeckiej"

Kadr z nagrania sesji
Rada Gminy Łapsze Niżne była przeciwna temu, by Szkoła Podstawowa w Niedzicy otrzymała imię Rodziny Berzewiczych.
W lutym społeczność szkolna, spośród kilku kandydatów m.in. Polskich Noblistów czy Św. Jana Pawła II, wybrała rodzinę Berzewiczych, założycieli wsi i budowniczych niedzickiego zamku. Wybór ten zakwestionowała rada sołecka, która była przeciw kandydaturze.
Na sesji Rady Gminy Łapsze Niżne głos zabrała dyrektor szkoły Magdalena Dwornicka. Jak powiedziała, patron szkoły został wybrany przez społeczność szkolną w demokratycznym głosowaniu. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Niedzicy jest zatem wzburzona i zawiedziona działaniami Rady Sołeckiej w Niedzicy, "która podejmuje kroki mające na celu obalenie wybranego patrona". "Apelujemy do członków Rady Gminy o zajęcie właściwej postawy i nie przyłączanie się do niepopartych faktami podszeptów niedzickiej rady sołeckiej".

Przeciwko zaproponowanym patronom wypowiedzieli się też radni z Niedzicy. Zaznaczyli, że o niczym nie wiedzieli, a również chcieliby mieć wpływ na wybór patrona szkoły. Ich zdaniem, w wyborze powinni także wziąć udział mieszkańcy wsi. Przypomnieli, że Berzewicze byli bogaci, a mimo to swoją pozycję i majątek budowali wykorzystując do pracy chłopów pańszczyźnianych. - Proponowany kandydat budzi kontrowersje i dzieli nasze społeczeństwo - stwierdzili radni. Jak dodali, należy dać szkole drugą szansę, by wybrała na patrona kandydata, którego zaakceptuje nie tylko społeczność szkolna, ale też społeczność wsi.

Przewodniczący rady gminy Zdzisław Majerczak ocenił, że rada sołecka nigdy nie wypowiadała się na temat suwerennych decyzji innych organów wiejskich, dlatego w tym przypadku może chodzić o osobiste ambicje czy urażoną dumę niektórych jej członków. Jak dodał, szkoła prosi radnych nie o wybór patrona, ale o zaakceptowanie jej wyboru.

Ale były i zdania, że należy - jak przy innych uchwałach - uszanować zdanie rady sołeckiej, a patron szkoły powinien być Polakiem i patriotą.
Wójt Jakub Jamróz, który jak mówił stara się zachować daleko idącą neutralność w tym sporze, przyznał, że choć po jednej i drugiej stronie pojawiają się argumenty, to należałoby jednak uszanować wybór społeczności szkolnej.

Ale po kilkudziesięciominutowej dyskusji radni odrzucili propozycję szkoły, bo aż 9 radnych zagłosowało przeciw uchwale w sprawie wyboru rodziny Berzewiczych na patrona placówki.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jak to rozumieć?09.02.2024, 10:09
Odkąd gmina naukę ma w garści i szkołą zaczął rządzić Kuba czyli wójt jak wynika z wpisów na tej stronie to ja oświaty nie ogarniam! Dyrektor się zmienił nauczyciele się zmienili i tak po części zatrudnieni z przypadku a częściowo z rodziny nepotyzm? A nauka no cóż poszła w las i tak wygląda ta cała reforma tej szkoły! Szkoła piękna grono pedagogiczne jednak do bani! Ale taki to już jest styl uprawiania polityki w tej gminie. A co na to wszystko Kurator Oświaty nie zainteresowany ciekawa sytuacja w tym szkolnictwie?
mieszkaniec04.11.2023, 18:29
Poczytałem dokładnie wpisy i mam pytanie a może nawet kilka co taka dyrektor robi jeszcze w tej szkole? Straciła zaufanie rady sołeckiej, radny gminy, straciła również akceptacje rodziców, uczniów ba nawet mieszkańców! Nic tak nie brudzi szkoły czy samorządu jak wazelina!!!! Gdyby jednak pani miała chociaż odrobinę honoru to powinna złożyć już dawno rezygnację! Nie zaś trzymać się kurczowo stołka! Ta pani do tej szkoły nie pasuje się nie nadaje na to stanowisko! Trzeba jednak chyba poczekać na zmiany w rządzie i próbować rozliczyć wójta szkołę nawet radę i całe to kumoterstwo, towarzystwo wzajemnej adoracji!
ciupaga !31.10.2023, 19:29
siekierka! Trudno się z Tobą nie zgodzić. Radna to na pewno przykład profesjonalizmu, kompetencji, możliwości, doświadczenia i wiedzy. Jednak to najlepsza Radna ostatnich dwóch kadencji! A Ci którzy to Radnej nie są w stanie dorównać z zawiści i zazdrości nie mogą tego znieść to wypisują komentarze i w taki to sposób ulewają trochę swojej żółci! Ostatnio jednak Radna nie porusza zbyt często niewygodnych tematów a jednak trzeba bo sesje stają się nudne takie jakieś nie ciekawe a trzeba to trzeba! A przypomnę wybory coraz bliżej towarzysze obiboki!!!!!!!!
siekierka!10.10.2023, 10:26
oso @ Fantastyczna radna takiego kogoś brakowało w radzie gminy i tak trzymać p. Janino! Radna podejmuje niewygodne tematy i broni słabszych! Negatywne komentarze wypowiedzi lepiej kierować do wójta Don Jakuba niech je porusza na sesjach i publicznie rozwiązuje trudne dla gminy sprawy i to razem z radnymi! Niech nie bije tylko piane i co sesja to tylko nie spełnione obietnice! Bo jak do tego czasu to tylko głównie zajmuje się swoją rodziną i obroną swoich kolesi! Radni też gdyby cokolwiek czytali to pewnie by zauważyli jak czytanie zmienia mózg! Ale jak dotąd na to nie ma co liczyć!
miejscowy05.10.2023, 19:41
oso ! Radna słynie z poruszania trudnych tematów w urzędzie gminy. Na ostatniej sesji pytała o rozwój ZGKM- mu w okresie 9-letniej już kadencji! Co zrobiły władze gminy by polepszyć warunki pracowników. O remont i modernizacje budynku o sprzęt garażowany pod chmurką ? Ale tak na dobrą sprawę kogo to interesuje ? A powinno bo pytania są konkretne i merytoryczne ! A odpowiedzi..... jak zawsze czyli wymijające!
jest jak jest!05.10.2023, 09:32
oso! Ha widzisz radna poruszyła na sesji kolejny nie wygony temat dotyczący funkcjonowania zakładu gospodarki komunalnej z siedzibą w Niedzicy! A o tym się raczej nie mówi publicznie na sesji ani takie sprawy nie porusza żadna redakcja a taka sytuacja trwa już 9 lat! I kolejny już raz posypały się gromy na głowę radnej ale czy słusznie skoro domaga się rozwoju zakładu gminnego?
że tak powiem17.09.2023, 09:51
oso! Rodzinę wójt ma wielką.... kolegów jeszcze więcej to i stanowiska dla nich trzeba tworzyć! A że trafił na sprzyjający czas dla takiej samowoli w gminie to korzysta puki może co w tym dziwnego? Ja nie mam pewności czy radni tak na dobrą sprawę wiedzą po co są w radzie gminy? Czy ktoś kiedyś będzie w stanie w tej gminie rozliczyć tą samowole to rozpasanie w tym urzędzie?
oso!14.09.2023, 11:19
Spodobało mi się kiedy Radna na sesji zapytała o tak duże zatrudnienie w urzędzie gminy. A spawa jest boleśnie prosta urzędników w gminie jest stanowczo za dużo! Liczba urzędników czy nauczycieli rośnie rośnie i rośnie! A gmina nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa o zatrudnieniu następnych? Co ma do powiedzenia na ten temat komisja np. Edukacji Spaw Społecznych i Praworządności ? Że nie wspomnę o komisji Rewizyjnej która wydaje się być zupełnie bezradna! Samowola kwitnie i ma się dobrze jak dotąd!
obserwator09.08.2023, 12:34
Za kilka dni dzieci wracają do szkoły i gehenna już kolejny rok powraca i tak to błędne koło się zamyka! Czy coś się zmieni pewnie nie ta sama kadra tych pseudo nauczycieli - nieudaczników wraca ten sam dyrektor czy szkoła powstanie z kolan? Przy obecnej gminnej władzy jest to nie możliwe a wręcz nie realne Na sesji opowiadają pierdoły straży nie wolno odśnieżać dachu bo nie mają uprawnień wysokościowych no co to za straż i kto to mówi radny strażak! Dzieci w klasach coraz mniej natomiast nauczycieli przybywa i kto to mówi buły dyrektor tej szkoły też pierdoła nie znający się na niczym!!! Wsadziliście panowie kij w mrowisko i sądzę że na ostatniej sesji mieliście już w pewnym sensie zaliczkę z Waszej działalności myślę że jednak będzie i wyrównanie! Czas robi swoje i to wyborca określi przy urnie wyborczej kto był radnym a kto bezradnym!
kto tu winien?02.08.2023, 10:32
wk....No kolejny mocny wpis umieściłeś na tej stronie ale to jest tylko żywa prawda! Jednak Radna wcale się nie wypiera że popierała ale tylko przez pewien czas to dziadostwo! Ma odwagę kobieta przyznać się do błędu i powiedzieć to publicznie MEA CULPA moja wina! Jeśli już ktoś tu przegina to raczej wójt z tymi swoimi podopiecznymi! Radna która tyle lat przepracowała w zawodzie nauczyciela odznaczona Złotym Krzyżem za zasługi w szkolnictwie. Starając się nauczyć wychować i przygotować do życia młodego człowieka nawet nie zdając sobie sprawy jak ta nauka może być wykorzystana w przyszłości! Wójt stracił zaufanie radnej i już go raczej nie odzyska bo to jednak radna która posiada charakter i silną osobowość! Szkoda bo nie wiadomo jak to wszystko skończy się za parę już miesięcy?
wk...........28.07.2023, 21:23
Wójt przez 9 lat stworzył dla swojej ochrony grupę prymitywnych ludzi którzy w sposób bez szczelny niemal jawny korzystają ze swoich stanowisk! Ja radnej nie bronię bo Ona sama się potrafi obronić! Jednak w ocenie wójta radna czy jest wina czy nie jest wina to sumie i tak jest wszystkiemu winna! A przypomnę że to w dużej mierze nie kto inny jak p. Radna windowała takiego człowieka na to stanowisko! Ma Pani to chamstwo ze strony takich ludzi na własne żądanie p. Janino!!!!! Czy warto było chyba jednak nie szanowna Pani!
obcy05.07.2023, 10:22
Ciężko się dziwić że społeczeństwo nie traktuje serio tej rady tej gminy co sesja to ta rada zmienia zdanie! Ta poniekąd już gminna sekta uważa że obywatel ma się czuć winny i ma się bać! Ta obrzydliwa hucpa w stosunku do radnej jaka występuje ze strony tych ,, pseudo panów,, to tylko może świadczyć o braku kultury obycia wychowania.... to jakaś żenada! Już nawet kilku radnych zwróciło uwagę na takie niestosowne zachowanie! Oj myślę że radna jednak odbije piłeczkę jak tyko będzie miała ku temu okazje!
i co dalej?03.07.2023, 09:32
Oglądałem ostatnią sesję o matko co się tam wyprawia! Rada tej gminy modli się z Chrystusem na piersi. Ale już po modlitwie następuje nawalanka i sieje się nienawiść sączy się ten jad! Przykład ostatniej sesji!!!! Czy dopuszczalne są inne opinie niż pochwalne pyta radny? Coś jest nie tak z tą wolnością słowa! Opozycja jest słaba i tak w sumie opozycji w gminie nie ma ale zaczyna się już budzić to dobry znak! Jak radna poruszyła bolesne sprawy edukacji, nadmiernego zatrudnienia problemy finansowe itp, To się przewodniczącemu rady nie spodobały takie pytania ...... wójt też był zdenerwowany pytaniami radnej między innymi pytaniem merytorycznym? Czy jest jeszcze radną tej gminy? Tych dwóch panów z Niedzicy zresztą pochodzących z jednej ulicy obraża inteligencje radnej p. Janiny też mieszkanki Niedzicy czy taka sytuacja jest normalne? Czy redakcja powinna nagłaśniać takie sprawy, interesować się taką gminą czy może jednak nie warto oto jest pytanie?
zawiedziona matka29.06.2023, 12:05
Ja tu czegoś nie rozumie? Wójt bogobojny można by do Niego zwracać się dobry człowieku. Szkoła piękna , hala sportowa pełno wymiarowa , rada pedagogiczna poddana , rada rodziców zgodna. Dyrektor szkoły to cud natury, co tu jest nie tak w tej szkole w czym jest problem ? Aaaa tylko że szkoła z wiedzą bardzo nisko lata i ma problemy z nauczaniem a co za tym z wychowaniem uczniów!!! Chyba tu leży przyczyna słabości i wiarygodności tej szkoły! Jestem szczęśliwa że moje dziecko opuściło mury tej szkoły co dalej jak się odnajdzie z taką wiedzą nie wiem? Jedyny ratunek to korepetycje!
a co nie prawda?27.06.2023, 21:02
krytyk tego kabaretu!!!! Przez tyle lat powinieneś się już przyzwyczaić do tego kabaretu. Co sesja to słychać jakiś grzmot w tym nocniku! Wybraliście takich nieudaczników to rządzą...a jak to już inna broszka. Jednak taczki też były by konieczne w tej gminie jak w Czarnym Dunajcu może powietrze by się oczyściło? Bo cały czas unosi się smrodek nad tym Spiszem!
NT26.06.2023, 10:54
Facet chciał zarobić na wójtowaniu i to mu się jedno udało. Ale się okazuje że wójt z niego bardzo kiepski ? A teraz przekonaliście się dopiero sami co ten gość wart i ta cała wybrana przez niego świta! Pisałem już na początku kadencji wybraliście duże dziecko wyborcy a gmina to nie piaskownica!!! Osoba na takie stanowisko powinna mieć wykształcenie wiedze o samorządzie doświadczenie i przygotowanie do pełnienia takiej funkcji a w tym przypadku tego niestety zbrakło. Wygląda na to że tym razem kolejny już raz zostali wybrani nie odpowiedni ludzie!!! Słuszny wpis ,,jej jej,, chcieliście takiej władzy to macie! Samo chwalenie się sukcesami których nie ma za wiele nic tu nie da liczą się fakty.
jej jej !17.06.2023, 10:09
He he.....dyrektor wkurzona, rada pedagogiczna = klakierzy ! Patron wybrany przez społeczność jaką ?????? Przewodniczący rady myli prawo z bezprawiem stoi w rozkroku głosuje jak mu kazano ! Wójt neutralny ha ha ha ! Chcieliście takiej władzy ? To macie !
rodzic16.06.2023, 09:53
Z jednej strony bardzo się cieszę że już za kilka dni moje dziecko opuści na zawsze szkołę ten cyrk który jest obecnie w tej szkole. Ale z drugiej strony spędza mi sen z oczu czy aby da sobie radę w innej szkole z takimi wiadomościami? Mam to już na szczęście gdzieś czy w tej szkole jedno zero zatrudnia drugie to zero z kolei zatrudnia kolejne zera i jednak to rodzinne stowarzyszenie wzajemnej adoracji się zamyka! Ale to już nie jest mój problem tyle miesięcy czekałam że coś jednak się zmieni no i się nie doczekałam i co ano znowu korepetycje!!!!!
krytyk tego kabaretu!09.06.2023, 11:14
Zaraz..... obywatelu ale ta ustawa nie dotyczy naszej gminy! My chyba mamy inne swoje ustawy, uchwały no chyba wiadomo jakie tęgie głowy ustalają pracę w gminie. Po co mają pytać to są pracownicy bardzo wysoko wykształceni to widać na każdym kroku! Kilku ma nawet wiedzę na poziomie Dunajca więc po co pytać? Jak się kończy kadencja to wszyscy mogą się co najwyżej teraz pochlastać!
a co!03.06.2023, 15:35
Jeśli Wójt podniesie z kolan w Niedzicy upadające już jednak szkolnictwo turystykę kulturę sport inwestycje to należy mu się nagroda nawet Nobla ! Ja osobiście w to wątpię ale wiara czyni cuda a już na pewno w tej gminie. Co sesja to jakiś cud się pojawia. Na jednej sesji rada przyjmuje uchwałę na drugiej autopoprawkę - czytaj wrzutkę która to z kolei wysadza uchwałę ! A efekty pracy elity widać gołym okiem !
obywatel gminy01.06.2023, 13:48
Co tu dużo pisać ? Znowelizowane w ubiegłym roku przepisy ustawy o Samorządzie Gminnym to jest z 11 stycznia 2018. dalej USG w znaczący sposób poszerzyły uprawnienia radnych w zakresie prawa do kontroli oraz informacji na temat działalności gminy! Artykuł 24 ust. 2 USG w nowym brzmieniu wystarczy się z przepisami tej ustawy zapoznać. Skoro w gminie jest RIO to warto skorzystać z okazji radni i pytać o różne sprawy dotyczące działania gminy w końcu to obowiązek radnego jeśli się oczywiście nie mylę ?
wkurzony wyborca26.05.2023, 11:35
Radni się obudzili....? A gdzie byli przez 4 lata że dopuścili do tego że w tej rodzinnej jednak gminie występują takie zjawisko jak burza mózgów i co z tego wynika ? Gdzie była komisja rewizyjna, finansowa, czy nawet praworządności? Dopiero teraz pod koniec kadencji pytają jak są wydawane pieniądze poza budżetem gminy i jakie to sumy! Dotychczas nie byli świadomi że szasta się kasą na lewo i prawo ! W minionej kadencji RIO dało czerwoną kartkę gminie i co to dało NIC ! Podobno RIO ponownie przeprowadza kontrole w gminie co przyniesie obecnie przeprowadzana kontrola tej zacnej instytucji prawdopodobnie NIC! Wszystko będzie OK czyli jak zwykle jest nie najlepiej ale zawsze mogło być gorzej ! Moim zdaniem już dawno powinien przeprowadzić i zweryfikować sukcesy, porażki i działania gminy ale NIK ! Radni mają szansę pytać kontrolerów RIO o wszystko tylko czy starczy im odwagi ?
mieszkaniec25.05.2023, 10:03
rg49....! Co w tym dziwnego, to wszystko było do przewidzenia jeśli się olewa w tak jawny sposób radę sołecką, radnych gminy to finał jest taki na jaki zasłużył sobie dyrektor szkoły czy rada pedagogiczna. W normalnie funkcjonującej gminie nie akceptowany dyrektor szkoły jak rozumie przez społeczeństwo radnych powinien złożyć rezygnacje z pełnionej funkcji! Ale na pewno nie w tej rodzinnej gminie gdzie przeważnie w takiej sytuacji występuje tylko burza mózgów! Wszyscy w koło winni ale nie wójt który to powołał taką a nie inną osobę na to stanowisko! Czy wybór trafiony raczej nie bo nie dostali by takiego kopa w d..ę od rady czy społeczeństwa!
rg 4924.05.2023, 12:42
Jak się słucha i ogląda sesje gminy to połowa sesji jest poświęcona bardzo ciężkiej pracy wójta! Jak to się wójt przemęcza ciągle pracuje i się uczy.... Wszystkiego dopilnuje ma bardzo częste wyjazdy - wycieczki, zabawy, zatrudniania - zwalniania, przyjmuje nowych pracowników, mianuje nowych dyrektorów itd. To wszystko robi za pieniądze podatnika! Jeszcze inni wbijają mu szpilki? To nie ludzie to wilki ha ha!!!!! Jednak na ostatniej sesji .... ale heca radni się obudzili i zaczęli pytać jak wydawane są pieniądze właśnie poza budżetem gminy a to już nie wygodne pytania! Jednak jest to już pozytywny sygnał ze strony radnych. Tak swoją drogą życzę Wam wszystkim takich szybkich awansów z robotnika na pana kierownika! Ciekawe jak to wszystko się zakończy?
zrozpaczona matka !14.05.2023, 09:45
polo...piszesz że dzieci zostały pokrzywdzone przez starszych??? Większej krzywdy nie da się już zrobić jaka została zrobiona przez wójta i obecną dyrektur po prostu ta szkoła osiągnęła już dno! Takiego dziadostwa w tej szkole jeszcze nie było. Więc pytam kogo w tej akurat szkole pytać i o co? Społecznik mnie nie interesuje interesuje mnie i to bardzo nauka...... a tej niestety w szkole nie ma!!!! Polo nie obrażaj ludzi co za głupoty wypisujesz psychiatra, psycholog, farar to Wy się tam udajcie wszyscy na czele z Tobą! Tak to już bywa jak władza posiada słabe jednak wykształcenie, brak obycia, ogłady, czy nawet kultury***** to z klei rodzi arogancje, chamstwo i opluwanie innego człowieka czy tak ma wyglądać demokracja??????
wkurzony wyborca11.05.2023, 14:11
Kolejny popis gminy???? Urodził się nowy styl zarządzania! Gmina kolejny raz błysnęła nowinką powstał nowy rozwój kultury na sesjach CIUPO POLO. W składzie grupy broniącej demokracje znalazły się takie osobistości jak wójt, przewodniczący rady, dyrektor szkoły, troje nauczycieli, radna z Kacwina! Ludzie którzy z demokracją mają nie wiele wspólnego spina ich tylko klamra władzy i kasy! Pytanie kluczowe to czy strach przed wyborami odbiera rozum pracownikom szkoły czy gminy? A może strach przed utratą stanowisk? Tak na dobrą sprawę nie wiem kto powinien się bać? Radni, wójt, dyrekcja szkoły, a może całe grono pedagogiczne. Zakładając jednak że coś po wyborach by się zmieniło to obawy są uzasadnione i zrozumiałe! Na pewno połowa tych pseudo demokratycznie wybranych leniwych i wypalonych pracowników.. no cóż może znalazła by się jednak na przysłowiowym bruku!!! Po mimo nacisków 9-ciu RADNYCH stanęło na wysokości zadania pokazując swoją niezależność! Szkoda tylko że jest to już koniec kadencji!
wk...........04.05.2023, 12:33
Do polo... Ja osobiście mam tylko jedno pytanie Ty chyba?.... kobieto... aby dobrze się czujesz? Może jednak Ty powinnaś udać się do psychiatry i to jak najszybciej! Moje wpisy na tej stronie są czasami bardzo mocne i nie chciałbym podsumować Twoje wypociny na temat szkoły bo wiem kogo to tak strasznie boli! Jeśli szkoła dała ciała to nie szukajcie winnych i nie róbcie krzyku że was gwałcą! Bronienie radnej jest zbyteczne Radna jest słynna z ciętego języka a więc sama się obroni! Piszesz anonimowo ale jednak chamstwo arogancja jest chlebem powszednim jak widać u ciebie a słoma z butów wychodzi. Nie przeciągaj struny radzę jednak zabrać głos na kolejnej sesji i tam przekazać swoje mądrości publicznie!!!!!!! Dasz radę z takim umysłem! Nie mniej jednak trzeba się zastanowić co się mówi i piszę aby się nie okazało że trzeba będzie to wszystko odszczekać!
polo04.05.2023, 07:53
Niedzicon a moze niedzicunka, idąc twoim tokiem myślenia ...., pani radny ma może jaja ale skoro tak twierdzisz to znaczy, że sprawdzałaś bo ty na pewno ich nie masz.... skoro twierdzisz że jak ci nie płacą to nie twoja sprawa.
Chodzi o szkołę o dzieci które zostały pokrzywdzone przez walkę starszych no ale tobie nie płacą...., po co iść do szkoły o spytać się w czym pomóc, pewnie boisz się szkoły skoro radna była taka ostra...., poradzę Ci coś psycholog, psychiatra ewentualnie farar ci pomogą tylko się do nich zgłoś bo masz problemy, a szkoda takiego społecznika któremu trza płacić...
pozdrawiam
Niedzicon03.05.2023, 17:08
polo... czy może pola...Widzę że jednak nie warto z Tobą polemizować! Po drugie co na niby ja miałbym zrobić żeby szkoła miała się lepiej mnie za to nie płacą! Chyba podpowiedziałem jasno gdzie i do jakich instytucji ewentualnie można się zwrócić! Czy Radni wiedzą lepiej nie wiem ale na pewno zostali wybrani i do końca kadencji powinni podejmować uchwały czy to tak trudno zrozumieć Radni za to odpowiadają! Tak że szanowny polo-pola nie strasz Radnych nie strasz bo się z...sz. Bardzo dobrze rozumie Twoją ripostę ,która się ma nijak do podjętej przez Radę decyzji o odrzuceniu tej jakże durnej propozycji! A teraz co do Radnej wielu wykształconych ludzi wyfrunęło z pod jej skrzydeł pewno trafili się i wiadomo jacy uczniowie, których to powinna Pani trzymać do 18-tego roku w szkole i tu jest ten błąd Pani byłej już nauczycielki a obecnie Radnej. Zawsze chyba dzieci czuły respekt bo wiadomo to nauczyciel matematyki ale dla tego szkoła była szkołą wiodąca w gminie! A co jest teraz cyrk nie szkoła do pięt nie dorastacie tej kobiecie! Pani Radna nie ma rozsądku to jest Twój punkt widzenia.... ale jaja!!!!
polo03.05.2023, 11:50
Szanowny panie Niedzicon czytać umiesz ale ze zrozumieniem masz problemy, i nie wiem czy zrozumiesz to co napiszę dalej...., co to jest demokracja i na jakim poziomie jest stosowana. Szkoła miała pełne prawo demokratycznie przeprowadzić cały proces wyboru patrona wypowiadali się wszyscy (zabrakło pani radnej bo ona rozsądku to już dawno niema i nawet dzieci się jej boją...), czyli wypowiadali się wszyscy rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Waszej pięknej miejscowości a co najważniejsze dzieci ... A wy przyszliście i po prostu podeptaliście tą demokrację , no bo przecież radni wiedzą lepiej , po co się kogoś dopytać, poradzić ...., nie radni postanowili, że wiedzą lepiej (mieszkańcy już mówią, że tej ekipy to ostatnia kadencja i że wstydzą się takich radnych) ... idz na Niedzice i porozmawiaj z ludzmi.... a nie obrażasz innych.
Co zrobiłeś by szkoła miała się lepiej...., bronisz mącicieli i wichrzycieli..., winni są oni.... tak najlepiej powiedzieć, powiedz co ty zrobiłeś by pomóc dzieciom, szkole, nauczycielom?

pozdrawiam
Niedzicon02.05.2023, 16:47
polo!!!! Ty chyba do tych normalnie myślących nie należysz. Wszyscy piszą o demokracji a jej w tej gminie raczej nie ma! Polo nie rznij jednak głupa... a ilu radnych zagłosowało za patronem szkoły, no ilu to już nie jest demokracja pytam? Oooo.. tym już nie piszesz nie mówisz ale tak w końcu co tu może jedna radna? O jakich srebrnikach Ty mówisz- bredzisz albo o jakim sprzedawaniu.... pie*****sz i to takie farmazony wciskasz pytam komu? Pani radna nie krzyczała bo to inteligentna kobieta przedstawiła tylko wole jej wyborców i rzecz jasna swój punkt widzenia. Szkoła natomiast ma duże problemy... ba potężne z nauczaniem, wychowaniem uczniów i tu radna powinna krzyczeć by było to słychać głośno i daleko!!! Jeśli jednak się z tym nie zgadzasz to od tego są sesje gminy trzeba iść i wygarnąć co Ci leży na wątrobie masz takie prawo! Albo nawet zgłosić możesz do Kuratorium czy nawet do NIK -u zrób to oczywiście jeśli masz jaja i tyle honoru! A tak na marginesie zapytam to kto w końcu rządzi gminą radni. wójt, dyrektor szkoły, rada pedagogiczna. czy rada rodziców, dzieci, bo nie kumam co jest grane w tym cyrku? Proszę mnie oświecić zupełnie się pogubiłem!!!!!!
polo02.05.2023, 10:07
Witam
Czytam i oczom nie wierzę ...., wszyscy piszą o demokracji i praworządności ale chyba za bardzo nie wiedza o czym piszą... a Ci którzy chcącą sami ocenić tą szopkę z panią radną, która broniąc demokracji podeptała ją odsyłam do nagrania tejże sesji i zastanowienia się nad faktem, iż zbliżające się wybory potrafią pchnąć radnych (?) do deptania demokracji szkolnej ..., no cóż pani radna pokrzyczała a ucierpiały dzieci i szkoła, przykro tylko że osoba która powinna utożsamiać się z problemami szkolnymi sprzedała swoje(?) dawne ideały za nędzne Judaszowe srebrniki... pozdrawiam Wszystkich myślących normalnie...
niezadowolony!30.04.2023, 09:44
Jak zawsze w tej gminie bywa kowal zawinił a cygana powiesili! Wszyscy tak chętnie przywołują prawo w tej gminie? Czy może już jednak czas żeby faktycznie RIO czy Kuratorium Urząd Wojewódzki itp. sprawdziły jak jest przestrzegane to prawo? To sprawa dla wyborcy była by jasna i czytelna!
obywatel29.04.2023, 13:59
Gdzie my żyjemy? Dobre pytanie ale tak to niestety jest upojenie władzą to tak jak upojenie alkoholowe często traci się kontrolę nad sobą! Wójt mówi do głupich mądry się z tym nie zgadza! Ważne że wójt strzeli sobie fote bo o to chodzi żeby błyszczeć nie ważne gdzie i po co? Jednak radni się postawili i powiedzieli nic bez nas wójcie szkoda tylko że to pod koniec kadencji! Szkoła jednak jak by na to nie patrzeć takim właśnie postępowaniem strzeliła sobie potężnego samobója nie licząc się z radą radnymi itd.
Gdzie my żyjemy?27.04.2023, 09:09
Można by powiedzieć że niektórym osobom w gminie pomyliły się rolę do jakich zostali powołani ale przede wszystkim komu mają służyć! To jak się traktuje radnych to żenujący obraz Łapszańskiej gminy! Przewodniczący nie powinien być najemnikiem wójta. Urząd nie jest bowiem folwarkiem wójta czy dyrektora! Przypomnę tak dla porządku tenże urząd należy wyłącznie do woli mieszkańców i dla nich ma pracować!!! Jeśli ktoś tego nie rozumie i nadużywa swojej pozycji nigdy nie powinien pełnić funkcji publicznej! Powinien natychmiast zrezygnować z pełnionego stanowiska lub być usunięty! Mamy bowiem dość chamstwa kombinowania bylejakości afer i nieuprawnionej impertynencji! Totalny brak honoru? To tak ma wyglądać demokracja praworządność w gminie.... w której to władze.... tej gminy tak chętnie się powołują? Dobrze się stało że radni jednak tej arogancji pokazali środkowy palec! Radny ma być niezależny!
Haj17.04.2023, 16:24
Wykształcenie wójta pozostawia wiele do życzenia ze o obłudzie i arogancji nie wspomnę
Ale lud chciał wybrać mniejsze zło wiec wybrał i tyle w temacie
Hasajeeeeek16.04.2023, 12:23
Wojt jest tak żałosny ze szkoda czasu na jego komentowanie. Niech se tam siedzi w tej Ameryce i zabawia z żona i innymi oczywiscie za nasze pieniądze co najgorsze
oburzony16.04.2023, 12:03
Gożdzik...Proszę wskazać osobę z rady czy urzędu gminy z której to jednak radna z Niedzicy powinna brać wzór czyli po prostu brać przykład! Znaczy co radna jest mniej wykształcona od wójta czy dyrektor? Nauczyciel z takim dorobkiem i to nauczyciel królowej nauk czyli matematyki nie prac ręcznych no bez jaj! A wójt to na niby co nie dwu licowy tam wszyscy są dobrzy jeden wart drugiego!!!!!
moja opinia16.04.2023, 09:17
Gożdzik!!! Może bliżej określisz jakie to wykształcenie posiada wójt czy dyrektor przy okazji rozwiejesz moje wątpliwości? Bo jak rozumie też piszesz anonimowo! Powiedz to radnej prosto w oczy ale wiadome że tego nie zrobisz bo radna panicznie nie cierpi nepotyzmu, obłudy, zakłamania! Chyba też tylko dlatego piszesz anonimowo tchórzostwo z Twojej strony? Też oglądałem ostatnią sesję i powiem tak gdyby byli radni tacy jak p. Janina p. Dorota i cała ta 9-tka radnych to powiem tak po chłopsku wójt - czy przewodniczący - dyrektor szkoły wszyscy ci uczeni.. z Twojego punktu widzenia mieli by powiem delikatnie przechlapane! A co bardzo ważne rada była by radą bo to jest organ UCHWAŁODAWCZY to tak dla przypomnienia. Zachęcam do polemiki z radną nawet na sesji publicznie masz takie prawo!
Goździk15.04.2023, 16:44
Osoby komentujące stanowisko wójta albo dyrektora maja takie stanowisko i wykształcenie jak oni? Przemyślcie swoje słowa, każdy cwany anonimowo.
Pani radna z Niedzicy jest dwulicowa mieszkańcom mówi jedno, a na sesji pierwsza jest przeciw.
Powinno być prawo, że w jednej gminie patron szkoły się nie powtarza.
wkurzony wyborca15.04.2023, 12:15
@ dołek! Bardzo trafnie oceniasz radnych i tak trzymaj!
dolek14.04.2023, 13:15
do wkurzony wyborca: Absolutnie się z tobą zgadzam. Jeśli pani radna jest Matematykiem to jest to człowiek wykształcony, nauczyciel a nie byle kto!!! Historię ma w jednym palcu :-)
obywatel gminy14.04.2023, 13:10
Do nauczyciel....a co będzie jeśli zostanie zlikwidowana Karta Nauczyciela? Pytam bo takie są przymiarki MEN-u? Czy Ci nauczyciele są świadomi co mogą stracić a co ewentualnie zyskać? Może trzeba jednak zapytać/zainteresowanej/ skoro jest tak biegła w prawie Oświatowym! Pisać można jest demokracja. Rada pojęła decyzje i koniec najpierw nauka szkoła a tak patron. Będą wyniki to będą szanse rozumie że takie są oczekiwania rady! Prawo też mówi że na radnego nie wolno naciskać! Mieli zagłosować i koniec tak nie można! Trzeba jednak porozumienia a ja go w tej kadencji nie widzę.
dolek14.04.2023, 13:09
DO adwokat Diabła: Czytając artykuł nie wysnułem jakoby wójt czy dyrektor szkoły byli inicjatorami czy też zwolennikami tej czy innej kandydatury. Skoro zaś społeczność szkolna wybrała sobie patrona, a rada gminy to zakwestionowała... dziwna ta demokracja u was na spiszu.
Xys14.04.2023, 11:20
Pańszczyzna to odrabianie dniowek wzamian za jedzenie, dach nad głową itp. My płacimy podatki od zarobku, ale też od każdej rzeczy kupionej w sklepie VAT i od stycznia do czerwca pracujemy tylko na podatek, czyli też odrabiamy dniówki. Niestety radni i większość mieszkańców rzeczywiście żyje propagandą stworzona w PRL, a wtedy chodziło o to, żeby pokazać, że Panowie to tacy źli byli, dlatego odebraliśmy im posiadłości ziemskie... może wybór takiego patrona pomógłby ludziom dowiedzieć się więcej o historii wsi i regionu?
adwokat diabła .14.04.2023, 11:10
Zainteresowana? Trzeba mieć odwagę i iść na kolejną sesję i wygarnąć radnym... postawić sprawę jasno kawa na ławę radni!!!! Ja mam taki postulat w kolejnych wyborach wybrać radę gminy z młodzieży szkoły od jeden do osiem jak dobrze rozumie? Chryste Panie mieli podpisać i to bez żadnej dyskusji i to nie jest przypadkiem dyktatura podpisać i na tym koniec bo to wójt czy dyrektor szkoły tak sobie życzą. Kobieto trzeba iść koniecznie na sesję zachęcam do odważnych świat należy! Do tej gminy wydaje się jednak że powinna zapukać koniecznie NIK i przefiltrować działalność tej władzy! Ale czy warto skoro kadencja się kończy? No cóż na głupotę nie ma lekarstwa!
zainteresowana14.04.2023, 09:02
Szkoła i cała jej społeczność przeprowadziła wybory zgodnie z prawem i to nie powinno podlegać żadnej dyskusji!!! Rdani niech sie zajmą innymi sprawami, które trzeba ogarnąć w tej gminie, a nie szukają dziury w całym! Mieli tylko podpisać,ale widocznie dla nich to za wiele!!! Dzieci głosowały wykazały sie ogromnym zaangażowaniem, a oni chcą wszystko zniszczyć! Nie maja nic innego do roboty???
sikierka14.04.2023, 08:55
do @ Nauczyciel
wnikliwy obserwator14.04.2023, 08:16
Nauczyciel!!!! Ty nie masz bladego pojęcia o demokracji jak z tego wynika! Przypomnę radni są wybierani też chyba demokratycznie jednak przez całą społeczność? A kogo to reprezentuje rada gminy haaaa? Radny powinien być niezależny i reprezentować swoich wyborców czy to tak trudno zrozumieć? To tak w sumie to po co są wybierani radni, te całe rady sołeckie z Twojego punktu widzenia? Nie było by takiej sytuacji tego gdybania gdyby jednak w szkole rzeczywiście była demokracja. Puki co to w szkole panuje chaos, bałagan, kumoterstwo, szkoła jest rodzinna a winni kto oczywiście radni. Kto tak na dobrą sprawę powinien zająć się szkołą jak sądzisz nauczycielu?
JALM13.04.2023, 22:39
Proponuję jeszcze następujące zasłużone osoby, które urodziły się w Niedzicy:
Michal Dočolimanský ? znany aktor słowacki urodzony w Niedzicy, zasłużony również dla kultury polskiej,

Doc. dr hab. Andrej Gronský, urodzony w Niedzicy, założyciel Instytutu Pedagogiki na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Komeńskiego w Trnawie na Słowacji

Ján Gallik, urodzony w Niedzicy, założyciel Słowackiej Ligi w Ameryce ? w USA

Jozef Maťašovský - urodzony w Niedzicy, założyciel Słowackiej Ligi w Ameryce, obecny przy podpisywaniu tzw. Umowy z Pittsburgu, w której Słowaccy emigranci wyrazili wolę, utworzenia wspólnego państwa z Czechami ? Cecho-Słowacji

Velntin Stronček, wójt Niedzicy, zamordowany przez tzw. Legię Spisko-Orawską w wyniku zamachu 27. 06. 1920 r.
Osiol13.04.2023, 21:07
Tak czytam i co zostało wybory szkolne fałszować tak lub uznać za niewazne
Nauczyciel13.04.2023, 20:34
Warto przypomnieć, że to społeczność szkolna zdecydowała o wyborze patrona w demokratycznym głosowaniu. I to nie powinno podlegać dyskusji..
brak słów !13.04.2023, 20:19
Błazen....? Tak to już jest niestety jak sługa ma lokaja. Nie na darmo nosi ksywkę ,, dzięcioł,, już uczniowie w szkole tak Go nazwali. Jest radnym..... to wszystko jest możliwe skoro został wybrany ba..... jest przewodniczącym rady! Referat mu piszą w gminie a On jest tylko lektorem! Czy warto się tak kompromitować za te parę złotych?
wkurzony wyborca13.04.2023, 17:42
Do rada do furika!!!!!Widzę że mój wpis jest poniekąd już przez Ciebie zrozumiały. Nie należy wszystkich radnych wkładać do jednego worka! To co dzieje się w gminie to każdy widzi ja też nie jestem ślepy. Jeśli Ciebie leży coś na wątrobie to trzeba iść na sesje i wygarnąć***** no ale to trzeba mieć odwagę! A teraz co do radnej z Niedzicy bo chyba o tej radnej mówimy? To długoletni nauczyciel matematyki ukończone studia na WSP w Krakowie to nie jest taka sobie radna i wie o czy mówi! Jednak nie będę rozwijał tematu Ośrodka Zdrowia bo tu się zgadzamy też wiem do czego doprowadzili te gminne mędrcy. A co do uchwał zgoda też mam mieszane uczucia!!!! Dziękuje za pozdrowienia! Pozdrawiam.
sikierka13.04.2023, 16:04
...nie ino Śpisoki sie wadzom. W Safalak gwiozda noblowska wychwalająca Stalina, Np. w Białce (Tatrzańskiej) tyz był yaya - takie były piykne rodzime postacie i co po latach wybrali i co ?
Rada do furika13.04.2023, 15:01
@ wkurzony wyborca - wiem co piszę bo nie raz w busie było mówione jak trzeba na kompromis iść z radnymi żeby coś innego w zamian zrobić. A to że g... jest w Niedzicy to nie znaczy że w przyszłości może być lub nie być!!! A co do lekarzy to brak w Ośrodku dobrego lekarza, to raczej się nie udam:) Ale dzięki za sugestię!
A co do głosowania nad uchwałami to posłuchaj sobie czasem jak to głosowanie działa, bo na sesji wszystko ładnie fajnie,a co się dzieje przed sesją jak się radni dogadują, kto i co!! A co do Niedzicy to poprzedni wójt i wspaniali Radni to zrobili!! pozdrawiam gorąco!
Do Rada do furika13.04.2023, 14:11
Uważam że nie masz racji pisząc ze rada sołecka nie ma dzieci w szkole i nie powinna się liczyć. To nie ma znaczenia. Chodzi o pewne zasady które wojt narzuca tym co dostali posady a ci nieudaznicy idą w zaparte. To ze ktos dzieci teraz nie ma w szkole to nie znaczy ze niema wnuków albo ze nie będzie miał dzieci za rok czy później. Takie decyzje są na lata i nie powinno się robić byle było i byle imprezę zrobić i zabłysnąć fałszywie się uśmiechając. Stało się bardzo dobrze i grafikę takiej postawy radnym - tej 9 oczywiscie bo reszta pokazali ze są nikim
Pola13.04.2023, 12:43
Moja skromna rada jeśli to taka wspaniała kompetentna dyrektor to wójt powinien zrobić zamianę zabrać panią do Kacwina a do Niedzicy dać innego dyrektora czy jest taka możliwość? Przy okazji po drodze zabrać też p. Majerczaka jako byłego już dyrektora a obecnie przewodniczącego rady! Radna Mąka to też była dyrektor i ma wójt komplet ludzi którzy to są świetnymi nauczycielami! Na życzenie wójta będą zawsze lojalni w każdym głosowaniu czy nie o to chodzi? Oj chyba będzie się działo i to przed wyborami ciekawy scenariusz się rysuje!
wkurzony wyborca13.04.2023, 10:51
@ Ruda do furika? Co ty piszesz za bzdety co radna może oddać z Niedzicy skoro gówno w Niedzicy jest do oddania! Dawno gmina zabrała wszystko co było możliwe do zabrania z Niedzicy! Ty się dobrze czujesz jeśli nie to proszę się udać do lekarza! Trzeba startować w nadchodzących wyborach z twoją wiedzą na pewno uzdrowisz szkołę w Niedzicy! A tak na marginesie to nie strasz nie strasz bo się zesrasz ani radnych tak samo radną! A kiedy ci ludzie tak chętnie brali udział w jakichkolwiek zebraniach? Gdyby nie odwaga właśnie tej radnej to Niedzica była by już dawno zaorana! Rada gminy to organ uchwałodawczy wójt zaś wykonawczy ale Ty tego jak widać nie rozumiesz w tej gminie wszystko się powiem ech lepiej nie!
Rada do furika13.04.2023, 09:31
Tak jak radna powiedziała że nie pozwoli że patronem będzie ktoś pochodzenia węgierskiego i dopięła swoje! Ile musiała uknuć z innymi radnymi żeby zagłosować przeciw patrona którego społeczność szkolna wybrała? Tak jak pani radna mówiła, coś za coś, co pani oddała w Niedzicy żeby na patrona głosowali przeciw? Rada Sołecka w Niedzicy kto z członków ma dzieci w szkole? Ani jedna osoba. Na pierwsze głosowanie nie przyszli, patrona nie zasugerowali jak była możliwość a teraz wielce się sprzeciwiają wyborowi! Wybór społeczność szkolna podjęła!! To Radni teraz w swoim imieniu podejmują decyzje nie w imieniu ludzi którzy ich wybrali!!! Będzie to zapamiętane w czasie wyborów!!!
wykluczony obywatel.13.04.2023, 09:07
Przyglądam się bacznie pracy gminy, rady i czekałem kiedy do takiego wydarzenia jak jest obecnie dojdzie. A wiadome było że dojdzie a to dlaczego? Można zadać wiele pytań kilka jednak warto podkreślić na uwagę zasługuje wybór dyrektora bo o to tutaj chodzi! Pytanie to kto dokonał takiego a nie innego wyboru? Rada, sołecka nie ,rada gminy nie, a może maczała palce w tym komisja Edukacji przy radzie gminy też nie??? Ano tylko władze gminy dokonały wyboru w składzie.... wójt gminy jako kierownik- skarbnik przewodniczący komisji- kierownik ZEAS-u - kierownik OPES-u elita tej gminy to chyba powinni być świadomi co wybrali? Czy był to dobry wybór no nie do końca czego dowodzą wpisy na tej stronie! Ale skoro już nasmrodzili to niech wywietrzą a nie zwalają winę na wszystkich! Jeśli jednak szkoła zmierza w złym kierunku to pytam co w tym przypadku robi Kuratorium śpi?
Błazen13.04.2023, 08:43
Chciał Pan Zdzichu słyszeć no to ma. Jak to możliwe ze takiego radnego żeście wybrali. Słuchałam sesji i tych jego wypocin to ciekawi mnie skąd on te rzeczy wziął w tym referacie co mu kazano przeczytać
Do co dalej?13.04.2023, 01:24
O jakiej pracy w urzędzie piszesz? Tam stanowiska się mnożą - a tobą wciąż ta sama. Do sklepu banku czy ośrodka pracownicy chodzą legalnie a musiałem ostatnio czekać aż żona mi mówiła ze była w sklepie
Mamy pajaca a nie wójta to jest jak jest i tyle
Do co dalej?13.04.2023, 01:24
O jakiej pracy w urzędzie piszesz? Tam stanowiska się mnożą - a tobą wciąż ta sama. Do sklepu banku czy ośrodka pracownicy chodzą legalnie a musiałem ostatnio czekać aż żona mi mówiła ze była w sklepie
Mamy pajaca a nie wójta to jest jak jest i tyle
Mamusia Ewa13.04.2023, 00:56
No właśnie - czy szkoła jest godna wogole mieć patrona. Nauczyciele zamiast nauka zajmują się patronem. Na sesje chodzą i siedzą biedule zielone bo ani pewno nie wiedziały Poco tam poszły - no ale posadka z nieba spadła to trzeba iść za ?mamą?. Sw. Józef powinien być patronem tej szkoły bo przecież to patron rodzin a szkoła w jednym roku zatrudniła siostrę wójta , brata i bratową a wiec jest to rodzinna szkoła to i patron odpowiedni
Mieszkaniec12.04.2023, 22:06
Czy patron szkoły to nie powinna być postać, która jest godna upamiętnienia, godna naśladowania, stanowi wzór jakichś cech/ przykład dla młodzieży? Jeżeli tak, to proponuję: Stefan Banach- związany z tą ziemią, jeden z najwybitniejszych matematyków na świecie, syn chłopa i praczki. Urodzony przed I wojną, biedny. A jednak osiągnął szczyty w nauce. Niezmiernie szanowany przez studentów. Profesor Politechniki Lwowskiej. 2. Maria Skłodowska Curie- kolejna wybitna postać, związana z górami.Nie miała prawa do kształcenia jako kobieta i Polka pod zaborem rosyjskim. Jako pierwsza lub jedna z pierwszych- kobieta absolwentka studiów, kobieta profesor, Noblistka, kierowca samochodu ciężarowego, kobieta pochowana na paryskim Panteonie za własne zasługi....- doskonały wzór dla młodzieży z prowincji z kompleksami lub ograniczeniami spowodowanym strachem przed wielkim światem. Stanisław Frączysty- kurier tatrzański, z narażeniem życia przenosił materiały kurierów i przeprowadzał ludzi, w tym Rydza-Śmigłego, odznaczony Orderem Virtuti Militarii i wieloma innymi. W czasach, gdy coraz więcej górale są atakowani goralenfolkiem trzeba dawać świadectwo o tych, którzy dają inne świadectwo. Zresztą patronami mogą być ogólnie- Kurierzy Tatrzańscy. Jest wielu wybitnych polskich wynalazców, zapomnianych, którym świat i Polska zawdzięczają wiele np. Czochralski, Ignacy Łukasiewicz, Jan Szczepanik, Stefan Pieńkowski. Tylko czy szkoła w Niedzicy jest godna, by mieć takiego patrona?
nie chcecie?12.04.2023, 21:46
Ludzie!!! Szymborska!!!
Obiektywny z Niedzicy12.04.2023, 20:15
Szkodnik 1 - Jakub J.
Sługa 1 a jednocześnie Szkodnik 2 - Zdzisław M.
Sługa 2 a jednocześnie szkodnik 3 - Magdalena D.
Amen
Obiektywny z Niedzicy12.04.2023, 20:15
Szkodnik 1 - Jakub J.
Sługa 1 a jednocześnie Szkodnik 2 - Zdzisław M.
Sługa 2 a jednocześnie szkodnik 3 - Magdalena D.
Amen
Obiektywny z Niedzicy12.04.2023, 20:15
Szkodnik 1 - Jakub J.
Sługa 1 a jednocześnie Szkodnik 2 - Zdzisław M.
Sługa 2 a jednocześnie szkodnik 3 - Magdalena D.
Amen
No i jak?12.04.2023, 19:18
A plemię Inków co to że zamkiem ma wiele wspólnego nie może być? Szkoła na cały świat by była słynna.
xyz12.04.2023, 12:22
Zakładając że Rada pracowała by rzetelnie jak przy głosowaniu nad wyżej wymienioną uchwałą czyli podejmowała decyzje samodzielnie bez żadnego naciskania, obiecanek ze strony gminy czy wójta. To nie było by takiego obłędu, samowoli pracowników gminy! Tak się to kończy jak gmina jest gminą rodzinną! Już widać jaki dyrektor taka szkoła jaki wójt taka gmina! Oby się to wszystko tylko na tym skończyło! Jeśli dyrektor jest nauczycielem od prac ręcznych to osobiście czarno widzę szkołę. Abc @ o tym człowieku nie ma co pisać szkoda słów! Nie mogę napisać co ja osobiście o tym wszystkim sądzę bo moderator tego nie nie nie przepuści!
Wszystko się kiedyś skończy12.04.2023, 09:51
A co ten wujcina zrobił dobrego???? Chyba to ze rodzinie posadki dał
Wszystko się kiedyś skończy12.04.2023, 09:51
A co ten wujcina zrobił dobrego???? Chyba to ze rodzinie posadki dał
ze wsi12.04.2023, 09:46
Ha ha...... jaka szkoda że Jamróz nie obarczył jak zawsze za wszystkie swoje niepowodzenia winom byłego już wójta!
Maniowy12.04.2023, 09:06
Wkońcu Rada Sołecka po coś chyba jest
To ze wójt z dyrektorem chce ja olać to świadczy tylko o nich
Dorwali się do żłobu no to dawaj .....
Maniowy12.04.2023, 09:06
Wkońcu Rada Sołecka po coś chyba jest
To ze wójt z dyrektorem chce ja olać to świadczy tylko o nich
Dorwali się do żłobu no to dawaj .....
co dalej?12.04.2023, 08:29
wk....Umieścił mocny wpis który to w jasny sposób obrazuje pracę gminy! Jest jednak kilka pytań które można by też zadać pytanie 1. po co została powołana rada sołecka? Pytanie 2. a w jakim celu została powołana rada gminy?? Pytanie 3. gdzie w końcu jest obywatel też się nie liczy??? Bo jak widać nie wszyscy piszący to rozumieją! Każdy pracownik gminy w zasadzie powinien znać swoje miejsce w szeregu! Jeśli takie sytuacje mają miejsce to taka gmina powinna być sprawdzona przez organy nadzoru do tego powołane! Jeśli wójt narobił bałaganu i nawarzył Sobie piwa to niech go wypije! Jak się radnym zarzuca dyktaturę to o czym tu mowa?
janioł12.04.2023, 08:13
Jest tylko jeden kandydat: "Jan Paweł II opiekun dzieci i młodzieży"
bleble12.04.2023, 07:20
Jan Paweł II lub Lech Kaczyński.
Jedyne prawe i godne imię dla szkoły to tak by było po "polskiemu".
Juraj Jánošík albo Alexander Dubček
Te ze słowackiego, pierwszy wiadomo a drugi znany polityk z fajnym nazwiskiem.
Abc12.04.2023, 04:50
Jajek.... przenieś się na Węgry i zabierz ze sobą Majrczaka tego Szkodnika
Abc12.04.2023, 04:40
Jajek.... przenieś się na Węgry i zabierz ze sobą Majrczaka tego Szkodnika
Mieszkaniec12.04.2023, 03:49
Jasiek nazwij swój dom imieniem Berzewiczych a nie naszą szkołę. Nauczyciele niech się wezmą do pracy!!!
Mieszkaniec12.04.2023, 02:36
Jakub Jamróz narobił już tyle dziadostwo że chyba więcej się nie da. Brawo Radni! Patron szkoły to nie byle kto czasy poddaństwa i pańszczyzny dla nas Niedziczanów skończyły się bezpowrotnie. Jak nauczyciele mogą coś takiego proponowć na patrona szkoły. Radni wielki szacunek dla Was i Rady Sołeckiej z Niedzicy!!!
Mieszkaniec12.04.2023, 02:15
Jakub Jamróz narobił już tyle dziadostwo że chyba więcej się nie da. Brawo Radni! Patron szkoły to nie byle kto czasy poddaństwa i pańszczyzny dla nas Niedziczanów skończyły się bezpowrotnie. Jak nauczyciele mogą coś takiego proponowć na patrona szkoły. Radni wielki szacunek dla Was i Rady Sołeckiej z Niedzicy!!!
Gdhhxv12.04.2023, 00:22
Brawo radni za zdrowy rozsądek
Szkoda ze ten .... włodarz tak działa
Dobrze ze choć radni maja olej jadalny w ....
Gdhhxv12.04.2023, 00:22
Brawo radni za zdrowy rozsądek
Szkoda ze ten .... włodarz tak działa
Dobrze ze choć radni maja olej jadalny w ....
Jaiek11.04.2023, 22:33
Z ciekawości przeczytałem w internecie trochę o rodzinie Berzeviczych. Rzeczywiście byli Węgrami, jak cały Spisz w XIV wieku. Postawili Zamek, który przetrwał wieki i nadal promieniuje, przez co Niedzica jest bardzo
znana. Dziękować zatem jest za co, a argument radnych, że byli bogaci i "wykorzystywali do pracy chłopów pańszczyźnianych" do budowy zamku przypomina mi czasy propagandy za czasów Komuny. Arystokratów już nie ma, a potomkowie "chłopów pańszczyźnianych" żyją i mogą być teraz dumni, z tego że tak potężny zamek zbudowali ich praojcowie.
sąsiad11.04.2023, 21:32
@spisoki się kłócą jak zawsze.
Masz porównanie śpisoków którzy chcą mieć udział w wyborze imienia szkoły
oraz nadanie imienia biblioteki publicznej w Szaflarach im W. Szymborskiej bez jakiejkolwiek konsultacji z kimkolwiek przez władze gminy a teraz są protesty społeczne co do patronki.
Odpowiedz sobie sam
wk...........11.04.2023, 21:25
Kiedy ludzie starali się o demokracje to obecny przewodniczący rady zasilał szeregi PZPR-u! Ten człowiek ma czelność mówić i pouczać innych o demokracji o prawie? Dalej tkwi w tej minionej chorej epoce. Taki człowiek nigdy nie powinien piastować żadnego stanowiska! Jest to szkodnik dla całego społeczeństwa .Wójt nie ma pojęcia o minionej epoce bo w tym czasie jeszcze go na świecie nie było! Dyrektorka była wybrana też wiadomo w jakich okolicznościach i przez kogo!!!!!!!!! Właśnie to jest pokłosie tego wyboru tej demokracji tej praworządności w wydaniu władz gminy. Wójt narobił dziadostwa i teraz chce się wybielić to tak ma wyglądać praca z radą to przecie totalna kpina z rady! Ciekawe jak się to odbije w roku wyborczym? Nikt przy zdrowych zmysłach nie robi takich jaj i to w roku wyborczym! Brawo radni że daliście kopa w d*** tej arogancji!
spisoki się kłócą jak zawsze11.04.2023, 20:34
Jak to fajnie jak Spisoki się kłócą o byle co . Znając życie będą się kłócić i kłócić , a szkoła będzie bezimienna i tak ją powinni spisok nazwać - Szkoła Bezimienna" , a kiedyś źródła historyczne podadzą ,że mieszkańcy chcieli , ale nie mogli się dogadać w sprawie nazwy patrona.
King of the Spisz11.04.2023, 20:22
No akurat rację ma rada bo tacy patroni tak pasują jak nie powiem co.
Mało jest lepszych kandydatów? Co to w ogóle była by za nazwa rodziny Berzewiczych kto by to umiał napisać xd od razu dajcie miano Zaleskiego teraz ukry w modzie
Osiol11.04.2023, 19:59
Ależ spokojnie wszystkie decyzje,, rządu jedności narodowej''przysłanego przez Stalina są nielegalne(był rząd na emigracji) dekrety Bieruta też nielegalne(zabrać jednym dać drugim) więc co za różnica z tą nazwą szkoły, chyba że chodzi o zatarcie histori o właścicielach(wszystkich) , których ten system do dzisiaj obecny pokrzywdził po 2WS co w podręcznikach jest skrupulatnie pomijane
kordzik11.04.2023, 19:43
No bo jak to można wybrać na patrona kogoś innego niż Jana Pawła? Wszytskie szkoły powinny nosić jego imię, wszystkie ronda i wszystkie ulice. Wtedy bolzga będzie bolzgą.
kordzik11.04.2023, 19:43
No bo jak to można wybrać na patrona kogoś innego niż Jana Pawła? Wszytskie szkoły powinny nosić jego imię, wszystkie ronda i wszystkie ulice. Wtedy bolzga będzie bolzgą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl