17.04.2023, 11:15 | czytano: 4302

W Czerwiennem kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Był pijany

Kierowca volkswagena jadąc przez Czerwienne przekroczył dozwoloną prędkość. Przy próbie zatrzymania auta do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył, nie reagując na sygnały funkcjonariuszy policji. Po zatrzymaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Kierowca busa na widok policji zaczął uciekać. Dojechał do Zębu, gdzie zatrzymał się na prywatnej posesji i próbował swoich sił ratując się ucieczką pieszo. Szybko został jednak ujęty. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, gdyż w 2021 roku stracił je za jazdę po alkoholu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszy niebawem zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.


Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
drakońskie kary ukrócą proceder18.04.2023, 08:12
Kara 15 lat - zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów jest stanowczo za niska . Powinna być dożywotnia panie ministrze Ziobro.!! Ci delikwenci z takim zakazem to i tak jeżdżą nie tylko samochodami , ale rowerami i motocyklami . Powinno być rekwirowanie pojazdu !
Ktos17.04.2023, 20:17
Ostatnia tragedia w murzasichle.. I to w odstępie tygodnia złapany następny... Tępić te kur...... Y drogowe
Uważaj na siebie17.04.2023, 19:42
"Oby jak najwięcej takich kierowców zostało wyeliminowanych ze zdrowego społeczeństwa" :):):)
Partyzant17.04.2023, 12:31
Co rusz pod artykułami o zatrzymanych pijanych kierowcach można zauważyć wycie szanownych autorów, że wysokie mandaty nic nie dają. Otóż dają, po owym wyciu, widać, że to jednak bardzo boli, a skoro bardzo boli to każdy zastanowi się dwa razy zanim coś zrobi. Oby jak najwięcej takich kierowców zostało wyeliminowanych ze zdrowego społeczeństwa.
AA17.04.2023, 11:45
I znowu literówki się kłaniają, czy tak trudno przeczytać co się napisało i ewentualnie poprawić? Prawie co drugi tekst ma takie błędy.
na widok policji zaczął ociekać.
Policja przyopomina,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl