21.04.2023, 20:02 | czytano: 2757

Jesteśmy trawą Wszechświata - wystawa Beaty Zalot

Beata Zalot/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. W Wieży wodnej otwarta została wystawa malarstwa Beaty Zalot. Dziennikarka od lat zajmuje się m. in. malarstwem i ceramiką. Przez dwie dekady olejnymi. - Już zaczynało mi to nawet wychodzić, i na płótnie pojawiało się to, co chciałam, to teraz uczę się od nowa - mówi.
Blaise Pascal twierdził, że: "człowiek jest trzciną najsłabszą na wietrze, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą". Beata Zalot swoją wystawę zatytułowała "jesteśmy trawą Wszechświata".

Prezentowane obrazy powstały w ciągu ostatnich czterech lat. - To obrazy pandemiczne. Zaczęłam malować jak zamknięto mnie na dwa tygodnie w domu (kwarantanna po powrocie z zagranicy). Przyzwyczaiłam się, że codziennie maluję - opowiada.

Na obrazach przeważają pejzaże, góry i koty. - Jak mi się jakiś mój obraz już w trakcie malowania nie podoba to domalowuję kota. Dlatego te koty czasem tak niespodziewanie się pojawiają - wyjaśnia Beata Zalot.


A ma okazy do malowania, bo w swoim domu w Gronkowie kotów ma kilka.

Wernisaż miał także akcent muzyczny. Akompaniując sobie na akordeonie - wiersze Beaty Zalot zaśpiewała do własnych kompozycji Sylwia Lehner.

Wystawa czynna będzie przez miesiąc.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Lechu24.04.2023, 14:37
Wow, nawet Andrzej przyszedł
STAŚ22.04.2023, 10:17
Tak, artystka!
Marysia22.04.2023, 10:12
ta osoba grajaco-śpiewająca to jakaś porażka! Przecież ona nie ma słuchu ani glosu!
Hmm22.04.2023, 06:19
Nareszcie przewietrzyli wieżę. Zaduch już był straszny. No i derektor znalazł czas by zaszczycić. Następne wietrzenie za dwa,trzy lata ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl