22.04.2023, 09:27 | czytano: 4563

Uruchomiono wodny plac zabaw w Rabce-Zdroju. Inwestycja czekała na otwarcie pięć lat (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Po pięciu latach od rozpoczęcia prac, po wielu perypetiach, uruchomiona została nowa atrakcja w rabczańskim Parku Zdrojowym.
Budowa wodnego placu zabaw ruszyła w 2018 roku. Ale od początku były same problemy - opóźnienia, przedłużanie terminu zakończenia prac, spór wykonawcy z magistratem o pieniądze, a w końcu porzucenie placu budowy przez firmę z Jarosławia. Miasto ogłosiło nowy przetarg, wybrało firmę z Rabki-Zdroju, ale wyniki zostały zaskarżone i ostatecznie przetarg unieważniono.
Po wielu perypetiach budowę w zeszłym roku wznowiono. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju budowę wodnego placu dokończyła firma Profes ze Skawy. Składa się on z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej, fontanny gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Jest też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu znalazły się rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Osiol23.04.2023, 10:01
A bukmacherzy przyjmują zakłady kiedy to się zepsuje??
ll22.04.2023, 20:10
Jakby chcieli to by zrobili szybciej zamiast tyle wymówek znajdować...
rab22.04.2023, 15:28
Szkoda,że fontanna nie jest grająca jak przed kasynem Bellagio w Las Vegas.Trzeba przyznać,że pięknie wygląda oby tylko quadami nie jeżdzili bo hulajnogi i rowery już się pokazały.Niech jeżdżą ale poza ogrodzeniem ,chcemy bezpiecznie posiedzieć a nie oglądać się czy ktoś w nas nie wjedzie.Szanujmy to co mamy i bądżmy odpowiedzialni za to.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl