25.04.2023, 19:52 | czytano: 2990

Igrzyska Europejskie: na Podhalu powstaną Strefy Kibica

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Podczas sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni zdecydowali o przekazaniu pieniędzy gminom z terenu Małopolski, na organizację Stref Kibica, podczas III Igrzysk Europejskich, które odbywać się będą w naszym regionie.
W dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r. w Polsce najlepsi sportowcy starego kontynentu będą rywalizować w blisko 30 dyscyplinach. Z tej okazji specjalne Strefy Kibica III Igrzysk Europejskich zostaną zorganizowane w 12 gminach Małopolski. Będą to: Miasto i Gmina Czarny Dunajec, Miasto Gorlice, Gmina Iwkowa, Gmina Kamienica, Gmina Klucze, Gmina Lipnica Wielka, Gmina Miechów, Gmina Podegrodzie, Gmina Raba Wyżna, Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Tarnów i Gmina Trzebinia. W każdej strefie znajdzie się telebim, strefa gastronomiczna, strefa wypoczynku oraz dodatkowe atrakcje.
- Wiele miast i gmin ubiegało się o to, by rozgrywki dyscyplin w ramach Igrzysk Europejskich odbywały się na ich terenie, jednak nie wszystko wszędzie można było zrealizować, dlatego zdecydowaliśmy, że zaproponujemy gminom utworzenie takich stref, gdzie wspólnie, w sportowym duchu będzie można kibicować, przyjemnie spędzić czas, śledząc kolejne rozgrywki dyscyplin sportowych - wyjaśnił marszałek Witold Kozłowski.

- Środki otrzyma 12 gmin, w których nie są organizowane rozgrywki sportowe. Wysokość wsparcia dla danej gminy zależy od tego, jaka będzie skala danej strefy kibica i jaki będzie jej zakres: strefa wypoczynku, strefa gastronomiczna, czy dodatkowe atrakcje - dodał gospodarz regionu. Na realizację przedsięwzięcia przeznaczono łącznie 1 mln 187 tys. zł.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
myśleć26.04.2023, 13:04
A czemu Raba Wyżna i Spytkowice nie starały się o organizację wyścigów kolarstwa górskiego? Są w tych gminach trasy rowerowe i kluby kolarskie. Ktoś zaspał mając taką międzynarodową promocję zapewnioną? Same zawody są w randze mistrzostw Europy oraz są jednocześnie eliminacjami do igrzysk olimpijskich.
Gulasz Juliusz Zeżarł26.04.2023, 11:06
Spodziewamy się setek tysięcy kibiców z Europy i Świata, ale jesteśmy przygotowani.
Bilety na wszystkie zawody wyprzedane od dawna. Bilety na finały stały się przedmiotem spekulacji a ich czarnorynkowe ceny przekraczają kilka tysięcy euro.
Sukces sportowy i finansowy tego przedsięwzięcia jest murowany. Najlepszy dowód, że Bialoruś, organizator poprzednich tylko z 1% zysków kupiła nową limuzynę Rolls-Royce Silver Spirit Łukaszence
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl