26.04.2023, 08:56 | czytano: 2375

Spotkanie z mistrzami na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Na Kasprowym Wierchu odbyło się spotkanie z najlepszymi polskimi zawodnikami i zawodniczkami. Oskar Kwiatkowski, Aleksandra Król i Maryna Gąsienica-Daniel, to czołówka polskich reprezentantów w sportach zimowych. Z nimi oraz całą kadrą wraz z trenerami można było się spotkać w najwyżej położonej restauracji “Restauracja Poziom 1959”.
W spotkaniu udział wzięło wielu młodych i bardzo młodych zawodników, dla których wyniki reprezentantów Polski, to marzenie.
- Chciałem pogratulować. Super wyniki wszyscy osiągnęli. Fajnie, że ten sport się rozwijał. Dla nas do bardzo dobrze, bo Kasprowy Wierch powstał, żeby rozgrywać właśnie tu zawody. Cieszymy, się, że taką drobną cegiełką możemy dokładać się do tego sukcesu poprzez przygotowywanie tras i wsparcie finansowe - mówił Patryk Białokozowicz, prezes Polskich Kolei Linowych, które wspierają sportowców.

Niestety ze względu na niesprzyjającą aurę zaplanowany trening w Kotle Gąsienicowym się nie odbył. Młodzi zawodnicy mieli jednak możliwość porozmawiać z reprezentantami Polski.

- Sezon wspominam bardzo dobrze, chociaż był to jeden z najtrudniejszych sezonów dla mnie. Zmagałam się z jakimiś problemami, ale dawałam z siebie wszystko. To piąte miejsce uznaję za sukces - mówiła Maryna Gąsienica-Daniel. - Moimi marzeniami wynikowymi są medale i podia. Za rok jest to medal Mistrzostw Świata - dodała.

Pierwszy w historii Polski medal Mistrzostw Świata w snowboardzie wywalczyła Aleksandra Król - Długo czekałam na ten medal, bo zajęło to kilka lat. Trzeba trenować i jeździć. Spełniło się moje marzenie. Wynagradza to cały ten wysiłek i trud. To taka wisienka na torcie i zapowiedź lepszych wyników i medali - mówiła Aleksandra Król.
Na Kasprowym Wierchu swoje 27. urodziny świętował ze sportowcami Oskar Kwiatkowski, któremu odśpiewano 100 lat i przyniesiono tort. - Doszło trochę obowiązków po tym sukcesie i tak jak wcześniej spokojnie nie można już trenować - mówił o odniesionym sukcesie Oskar Kwiatkowski.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl