27.04.2023, 09:11 | czytano: 1291

Oberstdorf z wizytą w Zakopanem

Fot. UM Zakopane
Oberstdorf słynie m.in. z Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich. Niewykluczone, że to niemieckie miasto zostanie partnerem Zakopanego.
W Zakopanem odbyło się spotkanie burmistrza Leszka Doruli z przedstawicielami regionu alpejskiego Allgäu, w którym uczestniczyli: Jan Malkiewicz - Konsul Generalny Monachium, Georg Geiger - prezes SCO Oberstdorf i Markus Burtscher - konsultant Regionu Allgäu.
Uzdrowiskowa gmina Oberstdorf położona w Bawarii w regionie alpejskim Allgäu jest znanym w Europie ośrodkiem sportów zimowych i stanowi jedną z atrakcji regionu alpejskiego oraz szczyci się sprzedażą jednej z największych liczby noclegów w Niemczech w skali roku. Oba regiony, tj. Zakopane/Tatry oraz Oberstdorf/Allgäu łączą zarówno tradycje turystyczno- kulturalne, jak i szerokie doświadczenia w organizacji międzynarodowych imprez sportowych.

Jak informuje Urząd Maista w Zakopanem, wspólnym wnioskiem ze spotkania było, aby ewentualna współpraca regionów opierała się na wzajemnym wspieraniu rozwoju i promocji, ale także na wspólnym zaangażowaniu w działalność sportowo-kulturalną, w tym wymianę młodzieży i jej sportowy rozwój.

Źródło: UM Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
zaczyna jak zwykle - od tyłu27.04.2023, 10:09
Wpierw niech burmistrz zacznie robić porządki w mieście , podnosic bezpieczeństwo w mieście , malować pasy , likwidować dziuruy w nawierzchniach dróg miejskich , porządkować gospodarkę inwestycyjną , porządkować urbanistykę miejską , a potem można będzie startować z partnerstwem z takimi miastami jak Obersdorf !!!Zaczął jak zwykle od tyłu, dlatego jest tak "dobrze"jak jest fatalnie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl