06.05.2023, 09:10 | czytano: 1810

Powstaje Podhalańska Organizacja Turystyczna

Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła uchwałę o przystąpieniu powiatu do powstającej Podhalańskiej Organizacji Turystycznej. Jak poinformował wicestarosta Bogusław Waksmundzki, w jej powołanie zaangażowane są państwowe spółki, a przystępują do niej samorządy z obu powiatów.
- Praktycznie zarysy tej organizacji powstawały przed 2014 rokiem i idea była taka, byśmy stworzyli w tramach powiatu nowotarskiego instytucję, która zajmie się promocję naszego terenu, całościowo. A samorządy wnosiły by częściowy skład do tej organizacji. Przed wyborami wszyscy popierali te inicjatywę, po wyborach nieco przygasła. Zostały cztery samorządy, które dalej wyrażały wolę, ale kwestia upadła i w tej chwili patrząc na tę inicjatywę, wzięły na siebie to podmioty związane ze spółkami Skarbu Państwa. Do tego dostąpią oba powiaty, organizacje społeczne, dlatego uznaliśmy, że należy taką organizację powołać, by wspólną promocję robić. Takie rozmowy już się zaczęły w sierpniu ub. r., na spotkaniu z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym, a teraz sprawa się finalizuje. Ta inicjatywa rodziła się w bólach, teraz jest jakiś finał - powiedział na sesji. Więcej szczegółów nie podano, ale radni - mimo skąpych informacji - uznali, że to inicjatywa warta poparcia.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Szymon07.05.2023, 09:27
A Wydział Promocji w Starostwie do likwidacji?
A czy w folderach jako atrakcja regionu będzie ujęta biogazownia w Rabie Wyżnej? Pytanie do twórców:Kto będzie finansował organizację i kto będzie w niej pracował?
FK06.05.2023, 14:03
Prezesi, wiceprezesi, dyrektorzy, wicedyrektorzy, asystentki, biura, komputery, samochody, szmery-bajery, piękna sprawa. A potem wyda się broszurę, uruchomi stronę internetową i na tym się cała impreza skończy.
P****stołek06.05.2023, 10:26
Kolejny twór na s**** komu potrzebny.
Osiol06.05.2023, 10:23
Ile tych płatnych etatów na po wyborach czy ktoś pyta podatnika czy chce na to łożyć kase
Czy podatnik jeszcze coś znaczy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl