23.05.2023, 19:00 | czytano: 3315

W Kuźnicach widać już betonowe filary, które będą podtrzymywać płytę spacerową (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Na drodze dojazdowej do Kuźnic pojawiła się już warstwa betonu. W samych kuźnicach trwają prace zbrojeniowe i betonowanie kolejnych konstrukcji.
Prace w zakopiańskich Kuźnicach cały czas postępują do przodu. Pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego i Polskich Kolei Linowych, którzy dojeżdżają do pracy swoimi samochodami cieszyć może fakt pojawienia się na remontowanej drodze betonowej wylewki. Zniknęły pod nią nierówności i błoto, które dawało o sobie znać przy każdych opadach deszczu.
Na samym placu w Kuźnicach tuż obok zajazdu w miejscu ogromnego wykopu pojawiły się betonowe konstrukcje. Powstała już dolna płyta, a z niej wystające betonowe słupy, na których ma być oparta wierzchnia płyta. Tam zaplanowano deptak i ławeczki dla turystów.

Przed robotnikami jeszcze sporo pracy. Wszystko przez bardzo dużą ilość szykowanych do zalania betonem zbrojeń ze stali.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
mówi szyszka do szyszki: szyszka!25.05.2023, 17:23
@Kowan, weź się za "promocję" bo bilety dla miejscowych też słabo się sprzedają.
Kowan24.05.2023, 05:48
Dziwnie nie ma komentarzy od "wielbicieli" przyrody o betonowaniu doliny. "Nigdy tam nie pójdę", "jak mi zapłacą to pójdę" itp, itd. Wystrzelaliście prymitywne teksty na Bramie i teraz brak weny?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl