25.05.2023, 11:42 | czytano: 531

Remont ulicy Żeromskiego dobiega końca

Fot. UM Zakopane
ZAKOPANE. Główną zmianą, która została wprowadzona na przebudowanej ulicy, jest wprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego. Zmianie uległa również dotychczasowa szerokość jezdni.
- Ulica Żeromskiego należy do obszaru zespołu zabudowy willowej Parcele Urzędnicze i stanowi obszar o charakterze spacerowym o ograniczonej przejezdności pojazdów ciężarowych. W związku z powyższym, zmniejszenie dotychczasowej szerokości jezdni poza wymogami prawnymi, było spowodowane również względami użytkowymi w zakresie zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa na drodze poprzez wymuszenie spowolnienia ruchu kierowców - informuje Urząd Miasta w Zakopanem.


Ponadto remont przyniósł korzyści dla pieszych i rowerzystów. Chodnik na ulicy Żeromskiego został poszerzony, aby zapewnić większy komfort przechodniom.

Źródło: UM Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
oszczędność w wykonaniu władcy miasta26.05.2023, 10:20
Dzisiaj jest 26 maja- "remontują" piszę w cudzy słowie ulicę Kościeliską - główną arterię miasta, a remont polega na wycinaniu środka jeżdni , która się rozwarstwia, ale już dziur po skraju jezdni nie "remontują" One nadal pozostają i przy ogromnym natężeniu ruchu szczególnie samochodów ciężarowych w tej zabytkowej okolicy miasta Zakopanego wywołuje to taki hałas ,że uszy więdną .. Tak wyglądają remony miasta w w oszczędnym wykonaniu burmistrza Doruli . Albo z oszczędności nie maluje pasów bezpieczeństwa na przejściach , albo tylko częściowo z oszczędności klei co drugą , albo co trzecią dziurę w jezdni .
mieszkam tu, tu, tu, tu25.05.2023, 17:02
Zwężenie ulicy OK! Ciąg pieszo-rowerowy PORAŻKA! Ani dla pieszych ani dla rowerzystów. To już lepiej po jednej stronie ulicy zrobić chodnik a po drugiej ścieżkę rowerową. W cywilizowanym kraju można było zrobić chodnik po jednej stronie a resztę szerokości wyasfaltować i wydzielić pas na ścieżkę rowerową. Ale nie w dziczy. Tutaj jedna strona zostanie zawłaszczona na dzikie parkingi samochodowe, mimo wysokich krawężników. Polska to piękny, dziki, wasalny kraj.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl