25.05.2023, 16:20 | czytano: 1362

Zamknięta droga przez Brzegi. Sołtys mówi, co z kanalizacją

Droga w Brzegach. Fot. Monika Para-Miśkowiec
Rozpoczęła się duża inwestycja w gminie Bukowina Tatrzańska. Remontowana jest główna droga w Brzegach. - A co z kanalizacją? Czy za jakiś czas będą rozkopywać nową drogę, żeby zamontować rury? - pyta jeden z mieszkańców.
Remont prowadzony jest na odcinku ponad dwóch kilometrów. Z powodu wykonywanych prac gmina postanowiła całkowicie zamknąć drogę w godzinach od 7 do 21. Utrudnienia w ruchu będą aż do 30 września.
- Planowane zamknięcie drogi obejmuje ulicę Halną od numeru domu 107 do mostku w Jurgowie – informuje za pośrednictwem Facebooka Urząd Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej. - W ramach zadania zrealizowane będą: roboty przygotowawcze, remont elementów odwodnienia drogi, remont podbudowy drogi, remont nawierzchni chodników na moście, dylatacje, remont nawierzchni drogi, remont podbudowy i nawierzchni skrzyżowań, elementy bezpieczeństwa ruchu.

Gmina otrzymała na inwestycję ponad 1,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całe zadanie szacowane jest na ponad 4,1 mln zł.

Jest to już kolejny etap remontu drogi przez Brzegi. - Ta droga jest robiona, bo idą wybory. A co z kanalizacją? Czy za jakiś czas będą rozkopywać nową drogę, żeby zamontować rury? Czy o tym pomyśleli? – zastanawia się jeden z mieszkańców, którego pytamy, co sądzi na temat inwestycji.

Piotr Zubek, sołtys Brzegów, wyjaśnia, że rury kanalizacyjne będą umieszczone w drodze przy okazji trwającego remontu. Mówi, że projektu kanalizacji dla Brzegów jeszcze nie ma, ale gmina podjęła starania, aby przygotować dokumentację. - W tym roku w lipcu planujemy spotkanie z mieszkańcami, żeby zebrać zgody – odpowiada sołtys.

mp
Może Cię zainteresować
komentarze
Rzepiscon26.05.2023, 10:24
nowy w miare dobrze połozony asfalt ni moze za długo siedzieć bo by było za piyknie a tak to za pół roku łozkopiom znów coby nastympni mieli robote
zed25.05.2023, 20:19
Kładą rury, dokumentacji nie ma? Tyłem do przodu tak jak nierząd. Czyli wszystko normalne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl