25.05.2023, 17:40 | czytano: 2032

Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku i straciła 10 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Robert Miśkowiec
Mieszkanka powiatu nowotarskiego odebrała telefon od oszusta podszywającego się pod pracownika banku, który przekonał kobietę, że ktoś próbował zaciągnąć na jej dane pożyczkę i pieniądze na koncie są zagrożone. Wystraszona kobieta zgodnie ze wskazówkami rozmówcy wypłaciła pieniądze w banku a gotówkę wpłaciła w bankomacie przy użyciu kodów Blik podanych przez oszusta. W ten sposób straciła 10 000 złotych.
W poniedziałkowe południe, mieszkanka powiatu nowotarskiego odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako pracownik banku i dopytywał ją, czy wnioskowała o pożyczkę w kwocie 50 000 złotych i czy chce ją autoryzować. Wystraszona właścicielka konta zaprzeczyła, aby starała się o kredyt. Wtedy oszust przekonał ją, że dane osobowe kobiety „wyciekły” z banku i pieniądze na jej koncie są zagrożone. Dodatkowo twierdził, że w sprawę z pewnością zamieszani są pracownicy banku. Dla uwiarygodnienia, po chwili do kobiety zadzwonił inny mężczyzna, który podał się za policjanta z Warszawy i potwierdził, że prowadzi w jej sprawie śledztwo.
Kobieta bojąc się, że straci pieniądze, poszła więc do banku i zgodnie ze wskazówkami rozmówcy wypłaciła pieniądze z konta bankowego i w bankomacie za pomocą podanych przez oszusta kodów Blik wpłaciła łącznie 10 000 złotych. Po pewnym czasie oszust ponownie zadzwonił i zażądał kolejnej wpłaty 3 000 złotych. Kobieta jednak odmówiła i zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od mężczyzny w wiadomości SMS pojechała do banku w innym mieście porozmawiać z pracownikiem placówki wskazanym przez oszusta. Na miejscu okazało się, że wskazana osoba tam nie pracuje, a kobieta została oszukana i metodą „na pracownika banku” straciła łącznie 10 000 złotych. Wtedy też o całym zdarzeniu poinformowała nowotarską policję.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol25.05.2023, 19:13
Dajcie numer do kogoś naiwnego
Radek25.05.2023, 19:03
Ktoś kto wymyślił blika wiedział co robi . Nie pierwsza i nie ostatnia osoba oszukana ta metoda
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl