26.05.2023, 10:17 | czytano: 3475

Kompletnie pijany ojciec kierował autem z półtoraroczną córeczką

Fot. KPP Nowy Targ
Blisko 3,5 promila alkoholu miał 39-latek, który przewoził skodą półtoraroczną córeczkę, zatrzymany przez policjantów w Nowym Targu. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu.
W środę 24 maja około godziny 11 w Nowym Targu, podczas rozmowy z grupą młodzieży policjanci zauważyli samochód osobowy marki Skoda, którym kierował znany im nowotarżanin, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca zatrzymał skodę przy jednej z posesji i wysiadł z auta. Miał problem z utrzymaniem równowagi co wskazywało na to, że był pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast podbiegli do kierowcy, odebrali mu kluczyki od pojazdu, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-latka prawie 3,5 promila. W takim stanie nowotarżanin przewoził półtoraroczną córeczkę, która siedziała w foteliku na tylnym siedzeniu.
Jak się okazało, 39-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodzinie, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wykonaniu czynności został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przewieziony do zakładu karnego. Tam będzie odbywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejny.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału do walki Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu sprawdzą także, czy doszło do narażenia na utratę życia i zdrowia 1,5 rocznej dziewczynki.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Anty prawo i socjalizm27.05.2023, 06:01
Patologia sie szerzy,pis wyborcy.
trzezwy26.05.2023, 19:34
Do @. Zgadzam się! Można by zapobiec wielu tragediom, gdyby ludzie nie pozostawali obojętni na tak rażące naruszanie prawa. Tu chodzi o bezpieczeństwo, o życie ludzkie.
Podobnie jest z przemocą wobec dzieci. Są ludzie, którzy wiedzą, a milczą.
Według mnie stają się wtedy współwinni. Bo jeżeli masz wiedzę o przestępstwie, to twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego. Nie można się zasłaniać wygodnictwem, ani pokrętną logiką. Bo jak coś się złego stanie, ktoś straci zdrowie lub życie, to zastanów się człowieku, czy spojrzysz sobie w lustrze w oczy.
.26.05.2023, 14:55
A może najwyższy czas zmienić myślenie. Sąsiedzi codziennie wiedzą jak gość bez prawa jazdy i po libacji wsiada do samochodu. Ale u nas przestrzeganie prawa nazywamy donosicielstwem. Dopiero jak nasze dziecko przejedzie pijak, nazywamy to sprawiedliwością.
P.26.05.2023, 13:44
Tym sposobem trafił na darmowy odwyk.
trzezwy26.05.2023, 12:56
Tragiczne ostatnio te wiadomości o pijanych przewożących dzieci. Trzeba może zrobić jakieś leczenie z alkoholizmu. Dlaczego alkohol jest tak promowany? Inne narkotyki są potępiane, a alkohol bardzo rzadko. Zarabiają na cudzym nieszczęściu. Głupoty w telewizji, reklamy alkoholu, a powinny latać programy dokumentalne ukazujące smutne życie pijaka i pokazujące jakie są szkody w organizmie i psychice
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl