26.05.2023, 11:40 | czytano: 1670

Absolutorium bez zarzutu. Brawa po głosowaniu

Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Zarząd Powiatu Nowotarskiego otrzymał absolutorium. Opozycja nie miała zarzutów do tego, jak władze powiatu wydawały pieniądze w zeszłym roku.
- Klub Prawa i Sprawiedliwości pozytywnie ocenia wykonanie budżetu. No, zawsze pozostanie jednak pytanie, czy można było coś zrobić więcej, czy to było niemożliwe, ale realizację budżetu oceniamy bardzo dobrze - stwierdził przewodniczący klubu PiS Julian Stopka. Za pozytywny uznał fakt, że pierwotnie planowano zamknąć ub. rok deficytem, a ostatecznie zakończono go półmilionową nadwyżką. - Pozostały nam wolne środki, zawsze pozostaje pytanie, czy to dobrze czy nie - mówił.
W głosowaniu wszyscy obecni na sali radni głosowali za udzieleniem zarządowi powiatu absolutorium. Wyniki głosowania zostały przyjęte brawami.

Drugi rok z rzędu obecne władze otrzymują jednomyślne absolutorium. W poprzednich latach bywało różnie. Dwa lata temu przeciwko było 12 radnych, trzy lata temu podobnie - opozycja miała zastrzeżenia, choć nie do tego, jak wykonano budżet, lecz do sposobu, w jaki to robiono. Od dwóch lat jest pełna zgoda w ocenie wykonania budżetu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nikt26.05.2023, 14:50
Brawo ! Będzie na konkretne podwyżki dla pracowników dpsów , prawda?!
r26.05.2023, 13:11
Brawo!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl