26.05.2023, 19:50 | czytano: 3325

Nielegalny towar o wartości niemal 4 mln zł skonfiskowała Straż Graniczna z placówki w Zakopanem

kadr z sesji
Nielegalne przekraczanie granic, nielegalny pobyt, nielegalne prowadzenie działalności lub podejmowanie pracy oraz przemyt towarów. Z tym niemal codziennie mierzą się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zakopanem. Komendant kierujący jednostką podsumował 2022 rok podczas sesji powiatu tatrzańskiego.
Funkcjonariusze Straży Granicznej w ostatnim czasie dokonali zatrzymań kilku nielegalnych prób przekroczenia granicy polsko-słowackiej. - W styczniu 2022 roku w pow. nowotarskim, w pobliżu przejścia granicznego w Chochołowie udaremniono próbę przerzucenia 12- tu imigrantów. Taki przypadek był jeszcze jeden w tym roku - zaznacza ppłk. Andrzej Karkoszka, komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Zdaniem komendanta takie próby przerzutu imigrantów w nadchodzących latach mają się jeszcze bardziej nasilić. - Za 5-8 lat spodziewamy się fali uchodźców zmierzających do Europy ze względu na zmiany klimatyczne - dodaje.
Zakopiańska placówka może pochwalić się także sporym osiągnięciem w udaremnieniu przemytu towaru bez opłaconych akcyz. - Ujawniono w 2022 roku nielegalny towar na kwotę niemal 4 mln zł - informuje ppłk. Andrzej Karkoszka. Na filmach i zdjęciach komendant pokazał w jakich warunkach towar jest przetrzymywany. Widać m.in. alkohol w butelkach po zużytych wodach mineralnych oraz tytoń zbierany z podłogi miotłą, a następnie wkładany do worków na śmieci. - Zobaczcie w jakich warunkach są one przechowywane i wytwarzane. Nie warto w nie się zaopatrywać, bo można mieć problemy ze zdrowiem - komentował podpułkownik.

Funkcjonariusze zakopiańskiej placówki Straży Granicznej działają na terenie aż dziewięciu powiatów, w tym tatrzańskiego i nowotarskiego, aż po chrzanowski i wielicki. O udaremnionych próbach przemytu towarów i wwiezienia na teren Polski osób bez odpowiednich dokumentów i pozwoleń komendant mówi, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
strażak dyndu dyndu27.05.2023, 19:48
A na Nowej Targowicy Rumuni w najlepsze handlują podróbami Makity i to 200 m od budynku policji . Coraz ich wiecej i tak od 4-5 lat ale nowotarską policję to pi... ,skarbówkę to pi..... itd
Stop Alkohol teraz . Ela27.05.2023, 09:52
Powinien być zakaz produkcji i sprzedaży alkoholu w sklepach restauracjach i hurtowniach
odróżnić ziarno od plew= wielka trudność27.05.2023, 09:16
To jest tak jak z tymi obcokrajowcami , którzy grają i śpiewają na Krupówkach- ludzie , turyści słuchają i wrzucą dwa złote , albo 50 ero centów . Wszyscy są zadowoleni , jedynie nieudacznicy Doruli Strażnicy miejscy ich przeganiają jak stado baranów .. Niekradną , nie rozrabiają - zarabiają uczciwie na grze i śpiewie. Podobnie i tu - skoro pracują uczciwie - nie kradną , nie prowadzą rozboju i starają sie zarobić na zycie i utrzymanie. To są płotki, a rekiny hasają sobie wolno , bo SG zajęta jest płotkami. Jest to rozsądne i słuszne działanie ? Chyba jest to udawanie ,że się coś robi , ale z tego nic , a nic nie wynika. Społeczeństwo to widzi i w jednym i w drugim przypadku i tak to ocenia . Nie ma się z czego cieszyć , a takie drobne sprawy zalegalizować , a nie robić z tego halo!!! Co innego narkobiznes, to trzeba ścigać dniem i nocą .
SS27.05.2023, 00:11
Na wschód bronić granicy Polski, a nie tu płatać się po drogach.
Kurier tam i spowrotem26.05.2023, 20:32
Dobra bujda to połowa sukcesu hehehe
Osiol26.05.2023, 20:06
Kurcze przekroczenia tylko brak info w którą stronę he he he
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl