27.05.2023, 00:38 | czytano: 3984

Taniec w centrum Miasta. Akcja profilaktyczna zrealizowana z rozmachem (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. Podhalańskie Amazonki od ponad dekady włączają się do ogólnopolskiej akcji "Zaproś Mamę na badanie". W Dniu Matki w blisko stu miastach w kraju zorganizowano happening, zakończony radosnym tańcem - pochwałą życia.
"Zaproś Mamę na badanie" to programu profilaktyczny adresowany do kobiet w wieku 50 - 69 lat, które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz do tych, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.
Powodem ponownego badania mogą być czynniki ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki ) oraz mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub/i BRCA 2. Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania. Kobieta może się zgłosić na nie sama lub po otrzymaniu zaproszenia.

W Nowym Targu akcję zorganizowano na placu przed Miejskim Centrum Kultury. Emisariuszami idei propagowania badań profilaktycznych mają być młodzi ludzie. Tym razem byli to uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy przygotowali taneczno-wokalną oprawę akcji.

s/ zdj. Maciej Gębacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obywatel27.05.2023, 20:26
Hipokryzja do potęgi. Badanie możliwe tylko w mammobusie, w szpitalu wypasiony sprzęt tylko dla chorych onkologicznie!
krótka refleksja27.05.2023, 14:02
Fikcja twój komentarz to bagno i dno .Zawsze znajdzie się taki gnom co wylewa szambo wokół siebie .
fikcja27.05.2023, 10:45
Pan starosta uśmiechnięty, zadowolony, opalony. Widać że pobyt u kolegi w szpitalu zdziałał cuda. Chyba będzie rekordowa nagroda dla kolegi dyrektora w tym roku.
tego pomysłu jej nikt nie odbierze27.05.2023, 09:01
Nawet wiem kto ją zrealizował ? - wiceburmistrz Wstążeczka !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl