23.06.2023, 16:40 | czytano: 3446

Gminne zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjęcia)

zdj. UG Nowy Targ
Dziś w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, proboszcz ludźmierskiej parafii ks. kanonik Jerzy Filek, wizytator Kuratorium Oświaty Aniela Kasiniak, Sekretarz Gminy Beata Szewczyk, Dyrektor ZEAS-u Jadwiga Batkiewicz, główna księgowa ZEAS-u Agnieszka Łatka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta, dyrektorzy szkół, rodzice i uczniowie.
Hasłem przewodnim tegorocznej gali były słowa „Edukacja to najlepsza droga, żeby zmieniać świat”.
Podczas uroczystości wójt Jan Smarduch pogratulował sukcesów najlepszym uczniom ze szkół prowadzonych przez Gminę Nowy Targ i wręczył im stypendia. Nagrodzonych zostało 94 uczniów. Większość z nich otrzymało stypendium za wysokie wyniki w nauce, czyli uzyskanie co najmniej średniej ocen 5,3 w klasach VII - VIII oraz 5,5 w klasach V – VI. Pozostałe osoby zostały wyróżnione za wybitne osiągnięcia sportowe.

W części artystycznej uroczystości, przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem Celiny Błaszczyk i Renaty Lipkowskiej, motywy tradycyjne przeplatały się ze współczesnymi. Za sprawą nastrojowej muzyki można było przenieść się myślami czy to na rozległe górskie polany czy w leśne knieje, innym razem do pięknej sali balowej, by w końcu trafić do krainy superbohaterów, którzy chcą ocalić świat. Uroczystość prowadziła Agata Pawlikowska, wprowadzając widownię w różnorodne nastroje wakacyjne.

Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mogli zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów - Mileny i Karola Derendalów, efektowny taniec dżentelmenów oraz ludową trojkę. Grupa uczniów zagrała wiązankę melodii na fletach, zaś ósmoklasistki pięknie zaśpiewały piosenki „Ogniska blask” i „Superhero”. Wszystkie te występy spięła i dopełniła piękną klamrą kapela góralska pod kierunkiem Włodzimierza Majerskiego, która zaprezentowała utwory pt. „Janosik” i „Walc o życiu”.

W przemówieniach podsumowujących uroczystość wybrzmiały przede wszystkim słowa podziękowań. Odwołując się do hasła przewodniego gali, wizytator Aniela Kasiniak w kilku słowach uznania podkreśliła zasługi ustępującej ze stanowiska dyrektor Barbary Stali, podziękowała za wieloletnią owocną współpracę i odczytała skierowany do niej list kurator Barbary Nowak. Na koniec spotkania Barbara Stala pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w proces dydaktyczno–wychowawczy i złożyła wszystkim życzenia udanego wakacyjnego odpoczynku.

UG nowy Targ, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl