25.06.2023, 09:00 | czytano: 1999

Remont chodnika przy drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej. Robotnicy na dwa tygodnie przerwali pracę

Chodnik był już w złym stanie, był nierówny, a beton kruszył się w wielu miejscach. Fot. Monika Para-Miśkowiec
W Białce Tatrzańskiej drogowcy remontują chodnik i drogę główną przez miejscowość. Chodnik remontowany jest na odcinku około jednego kilometra, natomiast jezdnia na długości ponad półtora kilometra.
- Chodnik był już w złym stanie, był nierówny, a beton kruszył się w wielu miejscach. Wymiany wymagały też krawężniki – informuje Kacper Michna, specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.
Roboty mają potrwać do końca września. - Od poniedziałku jest 2-tygodniowa przerwa w pracach na jezdni ze względu na trwające Igrzyska Europejskie. W sierpniu prace będą prowadzone w ograniczonym zakresie z uwagi na duże natężenie ruchu turystycznego na Podhalu, które rokrocznie obserwujemy przede wszystkim w drugiej połowie wakacji – dodaje rzecznik Generalnej Dyrekcji, która prowadzi inwestycję w Białce Tatrzańskiej.Kacper Michna informuje, że koszt remontu chodnika i nawierzchni drogi to około 3,4 mln zł. Inwestycja jest finansowana z budżetu państwa w ramach programu Remonty 2023. Wykonawcą jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.

mp/
Może Cię zainteresować
komentarze
nt25.06.2023, 17:03
A potem będą rozkopywać jak pójdzie w końcu kanalizacja... Robota cud...
maja cas !25.06.2023, 14:37
Bo robotnicy w Białce T. zawsze mieli cas!
Prezes25.06.2023, 13:27
Skur?.byki, w czasie wakacji kiedy największy ruch samochodowy i pieszy to oni remont przeprowadzają. Od marca nie było czasu na roboty, przed wakacjami rozpieprzyli kawał Bialki !!!!
P.25.06.2023, 10:42
A co? Dyrekcja zorganizowała bieg przez pachołki w Białce na tych igrzyskach? Dlatego pewnie przerwa.
PL25.06.2023, 10:03
A miałem nadzieję że przerwali prace ponieważ tam jest objazd z powodu zamknięcia objazdu mostu w Trybszu. Niestety losem dojeżdżających do roboty nikt się nie przejmuje zwłaszcza że wybory samorządowe przeniesione na wiosnę. Co innego pany co przyjeżdżają na igrzyska...
mikolaj25.06.2023, 09:24
Skandal - to co robia na zakopiance ( wymiana nawierzchni) za Nowym Targiem za rondem to jakis koszmar , lepszego czasu jak okres wakacji nie mogli wymyslec - typowo polskie :(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl