26.06.2023, 11:28 | czytano: 1695

Po remoncie zniknęły hałaśliwe kratki (zdjęcia)

Po remoncie uciążliwe metalowe kraty rozciągnięte na całą szerokość jezdni zostały zastąpione dwoma kratkami po bokach drogi. Fot. Marcin Szkodziński
Wraz z remontem nawierzchni mostu łączącego zakopiański Kamieniec i Tatary przebudowano kratki odwodnieniowe. Mieszkańcy będą mogli spać spokojnie. I to dosłownie.
Remont nawierzchni jezdni mostu łączącego w Zakopanem ulice Kamieniec i Tatary stał się także okazją do przebudowy uciążliwych odwodnień. Metalowe kraty rozciągnięte na całej szerokości jezdni bardzo hałasowały podczas przejazdu samochodów. Hałas był tak uciążliwy, że mieszkańcy na własną rękę próbowali rozwiązać problem. Pojawiały się m.in. gumy wkładane pomiędzy kraty, a ich obudowę, a także pianka montażowa, która miała zapobiec uderzeniom metalu o metal.
Po remoncie uciążliwe metalowe kraty rozciągnięte na całą szerokość jezdni zostały zastąpione dwoma kratkami po bokach drogi. Takie rozwiązanie stało się możliwe dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nawierzchni i jej podniesieniu od strony ul. Kamieniec.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl