26.06.2023, 14:26 | czytano: 4796

Podziękowania dla olimpijczyków (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Miłym akcentem podczas dzisiejszej sesji było zaproszenie i uhonorowanie Aleksandry Król i Dawida Kubackiego. Sportowcy odebrali prócz gratulacji także nagrody finansowe.
Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda przypomniał krótko osiągnięcia snowboardzistki i skoczka narciarskiego.
Ola Król podczas MŚ w Gruzji zdobyła brązowym medal w gigancie równoległym, a sezon 2022/23 był jak na razie najlepszy w jej karierze - stawała na podium PŚ dwa razy. W klasyfikacji ogólnej zaskoczyła starty na 7. miejscu , a w slalomie gigancie równoległym była czwarta. W PŚ we Włoszech była druga, w niemieckim Wittenbergu - trzecia w slalomie równoległym drużynowym - wraz z Oskarem Kwiatkowskim.

Dawid Kubacki w marcu w Planicy zdobył brązowym medal na dużej skoczni, zajął czwarte miejsce w PŚ, notując rekordową w karierze liczbę zwycięstw i miejsc na podium w trakcie jednego sezonu Pucharu Świata. Zwyciężył 6-ktornie, 4 razy by na drugim miejscu, a 5-ktornie zdobył miejsce trzecie. Tym samym stawał na podium 15 razy. Zajął też drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2022/23

Oboje już wcześniej uhonorowani zostali tytułem Zasłużonych dla sportu Miasta Nowy Targ.

- W imieniu władz miasta i mieszkańców chce podziękować i pogratulować osiągnięć. Życzę dalszych sukcesów i kontynuowania świetnej passy - mówił Grzegorz Watycha. Burmistrz pogratulował także Aleksandrze Król "nowej drogi życia" - wspominając, że dwa dni temu wyszła za mąż

- Dziękuje za wsparcie, za to że pomagacie. To nam dodaje skrzydeł, że mamy was, kibiców. Dziękuję całej Radzie Miasta, która nas wspiera - mówiła snowboardzistka.
- Zawsze mamy w was wsparcie, nie tylko wtedy gdy raz do roku spotykamy się na sesji i jesteśmy wyróżniani. Ale wiemy, że jako normalne osoby kibicujecie nam, trzymacie za nas kciuki. To miłe, że nasza praca i wysiłek jest doceniamy - dodał Dawid Kubacki.

Sportowcy odebrali od samorządu po 3 tysiące zł.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
acb26.06.2023, 22:12
Dla przypomnienie - P. Kubacki nie jest już mieszkańcem NT. Gratulacje - Tak, finanse -nie. A to znaczy, że wybory się zbliżają.
Iks26.06.2023, 21:07
Zapytajcie pana burmistrza jakie nagrody przyznaje kierownikowi od sportu? A pani wice to chyba samej nagrody przytula kilka razy więcej niż mistrzowie. Dramat nie burmistrz
Jaro26.06.2023, 16:20
Za sukcesy w sporcie 3000zł na głowę. Czy szanowny Burmistrz i jego za przeproszeniem pseudo pracownik od sportu pochwali się ile kasy poszło na tych nieudaczników na łyżwach? Bo tam chyba na głowę wyszło sporo więcej niż 3000.
Stypendysta26.06.2023, 16:09
A czy jest uchwała Rady Miasta o przyznawaniu nagród dla sportowców? Chyba, że pan burmistrz zapłacił ze swoich?
mieszkaniec26.06.2023, 15:15
Prawie na fryzjera 3k :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl