29.06.2023, 09:20 | czytano: 2959

Radni nie ufają burmistrzowi

Po głosowaniu burmistrz oraz skarbnik Grażyna Dziechciowska otrzymali brawa i kwiaty. Fot. Piotr Kuczaj
Remisem 7 do 7 zakończyło się głosowanie Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju nad wotum zaufania dla burmistrza Leszka Świdra. To oznacza, że go nie otrzymał. Dostał natomiast absolutorium za dobre wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
Radni nie mieli mocnych zarzutów przeciwko burmistrzowi, ale wytykali mu różne niedociągnięcia i braki. Mimo iż włodarz zapewniał, że w każdej z wymienionych spraw robił co mógł, nie przekonał swoich oponentów.
W dyskusji nad raportem o stanie miasta przewijał się temat braku atrakcyjności miasta, braku spektakularnych, przyciągających turystów inwestycji czy też braku kierunku rozwoju. Leszek Świder tłumaczył, że to rola prywatnych inwestorów, a nie samorządu, żeby budować baseny termalne, wyciągi narciarskie czy koleje gondolowe.

Niektórzy radni bronili burmistrza, doceniając to, że jest człowiekiem zawsze otwartym na rozmowę i nie szuka konfliktów.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się, że ten budżet udało się wykonać. Wcale nie był on łatwy. Chcę również podziękować radnym, którzy głosowali za, bo nie robię tego ani dla siebie, ani pustej chwały, ale staram się ten czas w moim życiu poświęcić dla miasta, poświęcam go w całości, i poświęcam kosztem zdrowia i rodziny, ale wiem, że moje dzieci chcą tu zostać i to jest dla mnie największy motor napędowy. Staram się szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli i zawsze znaleźć czas, gdy jest jakiś problem i trzeba go rozwiązać. Jest mi przykro, że nie wszystkich państwa przekonałem, ale moje drzwi zawsze są otwarte - powiedział po głosowaniu burmistrz.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Edward01.07.2023, 18:53
TO jest sytuacja nie do zrozumienia, żeby nie było drogi do Rabki!!!!
Przegracie wybory razem z Siarką już wkrótce!!!!
rozczarowany wyborca01.07.2023, 12:40
Wcale się nie dziwię, Pan Leszek opowiadał co by to nie zrobił gdyby został burmistrzem. Nauczycielem był dobrym, na burmistrza niestety się nie nadaje. Przerosło go to. W Chabówce - nowa atrakcja Wielki Kanion, droga nie przejezdna, ciekawe kto odda ludziom za paliwo.. Rabka to już niestety nie Miasto Dzieci Świata, a większa wioska. Radni, którzy go bronią powinni zająć się swoimi miejscowościami - np. w Ponicach dziura na dziurze !!!
p29.06.2023, 18:34
a co na to bambosz ?
bigosowa29.06.2023, 17:55
Upadajace Wierchy z plastikowym stadionem, paraliż komunikacyjny czy bizantyjskie kwoty za plac wodny, Anioła.
O sławnych bulwarach nie ma co wspominać. Dobrze też popatrzeć na Grzebień.
Tyle narobili bigosu, a e perspektywie dewastacja Maciejowej
BRAK WOTUM29.06.2023, 17:01
A CHABÓWKA DALEJ NIE JEST PRZEJEZDNA!!!!!!
Do miastowy29.06.2023, 13:43
Popieram. To wina tylko durnych radnych. To pokłosie poprzedniej władzy, która za 13 lat rządzenia nie zrobiła tyle co obecną władza. Ale jeszcze mało. Głąby i tyle. ps. a ten piszący "sprawiedliwy" jak mu się nie podoba to tyle jest pięknych miejsc i niech spada z Rabki.
sprawiedliwy29.06.2023, 12:46
Takiego nieudolnego burmistrza to tylko na taczkach wywieść!drogi do Rabki Uzdrowiska nadal nie ma ,lecz tylko imprezy i pozowanie do zdjeć !to tylko robi!
sprawiedliwy29.06.2023, 12:46
Takiego nieudolnego burmistrza to tylko na taczkach wywieść!drogi do Rabki Uzdrowiska nadal nie ma ,lecz tylko imprezy i pozowanie do zdjeć !to tylko robi!
mieszkaniec29.06.2023, 11:57
Kiedy bedzie zrobiona droga do chabówki ????????
Miastowy29.06.2023, 11:08
Uważam, że w samych radnych jest problem. Ludzie wybrali jego na burmistrza i radnych do rady. Pamietamy jaka była pierwsza uchwała rady o obniżeniu pensji burmistrza....to było słabe ze strony radnych, ludzie to widzą i was, radni "awanturnicy", nie wybiorą. Burmistrz Świder zaburzył pewien układ w Rabce i to widać.
Sowoj29.06.2023, 10:17
Niech się Burmistrz nie przejmuje brakiem votum. W Czarnym Dunajcu ich burmistrz buduje na potęgę, Dunajec jest o wiele bardzie rozpoznawalny medialnie od Rabki a i tak votum nie dostał.
sprawiedliwy29.06.2023, 10:02
Komu tu ufać !to nie burmistrz to etat zajęty nic nie robiacy,lub nieudolnie nic nie robi !Do Rabki trzeba się cisnać,gdyż nie ma normalnej drogi !!!!!
taka prawda29.06.2023, 09:33
ale Pan burmistrz przez ostatnie prawie 5 lat mógł zająć się sprawami dotyczącymi przejazdów kolejowych w sercu uzdrowiska, które je paraliżują i ograniczają rozwój. Co zrobił w tym temacie razem z posłem Siarką, który się mocno w Rabce promuje?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl