04.07.2023, 12:49 | czytano: 5408

Kolejni wójtowie z wotum zaufania

Wójt Jakub Jamróz po udzieleniu wotum zaufania i absolutorium. Fot. UG Łapsze Niżne
Wójtowi Szaflar Rafał Szkaradziński, Raby Wyżnej Andrzej Dziwisz, Lipnicy Wielkiej Mateusz Lichosyt i Łapsz Niżnych Jakub Jamróz, otrzymali wotum zaufania i absolutorium od radnych.
Dla każdego wójta to najważniejsze głosowania w roku. Nie udzielenie absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu może skutkować przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania wójta. Wotum zaufania nie ma tak daleko idących konsekwencji, ale jego brak oznacza, że wójt nie ma poparcia wśród radnych. Tak było ostatnio m.in. w Rabce-Zdroju, gdzie burmistrz Leszek Świder nie go nie dostał.
W każdej z gmin głosowanie poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
czy tak wypada?28.03.2024, 07:24
No a miało być tak pięknie transparentnie gmina miała się dynamicznie rozwijać a co jest faktycznie? Rozwinęło się zatrudnienie i to przeważnie rodzinne znajomych itd. Co jest ciekawe że radni te głąby to wszystko popierają no ludzie do czego to podobne! Gmina miała podobno wstać z kolan po poprzedniku no k**** obecnie leży i kwiczy! To do czego doprowadziła między innymi ta czwórka to się w głowie nie mieści! Dalej się i to usilnie pchają do koryta to chyba już koniec z kulturą honorem tych ludzi!
a jak...24.03.2024, 08:20
Tak to jest niestety to komicy a nie urzędnicy!!!!!
taka jest prawda22.03.2024, 10:09
Ci frajerzy nawet co starali się zrobić w danym roku dla mieszkańców to i tak w następnym roku sami zniszczyli! Przykładów można by mnożyć bez końca tak nie udolnej władzy w tej gminie chyba jeszcze nie było! Ale teraz jest możliwość wyboru nowej rady. Nie wybierać już tych szkodników by cały czas ten np. konus nie pełnił roli sługi wójta! Bo to masakra żeby radni byli poddanymi wójta i liczyli tylko na zatrudnienie rodziny i dietę! Tak to jest jak cała rada jest z góry ustalona w urzędzie i tylko przynoszona w teczce do zaklepania! To wiadomo że całe to towarzystwo będzie się nagradzać im się to po prostu należy pytanie tylko za co? Trzeba w końcu otworzyć obywatelu oczy i patrzeć co się wyprawia w naszej gminie!
o by to się zmieniło!13.03.2024, 07:18
Wszyscy czterej to prawdziwki aaaaa...... się dobrali te (MĘDRCY) jak w korcu maku! Ze świecą szukać takich samorządowców. Wyborca stanowczo jednak powinien pogonić te tłuste koty chyba wystarczy już tej niekompetencji i wręcz tego chamstwa! Czas to zmienić pytanie na kogo skoro nie ma innych kandydatów???
mieszkaniec12.03.2024, 10:17
Czy będzie na kogo głosować to dobre pytanie jak do tej pory chyba nie bardzo ja to czarno widzę! Co to nie ma konkurencji w tej gminie nie ma już mądrych ludzi w tej gminie? A tak na marginesie jak widzę tego konusa w okularach to nie chcę brać udziału w wyborach! Scyzoryk się otwiera w kieszeni! To znowu ma być powtórka z tego kabaretu niech to wszystko krew zaleje z taka radą!!!!!
też wyborca!!!11.03.2024, 09:03
Trudno jednak jest zrozumieć to Spiskie - nasze społeczeństwo. Jeden wójt był zły drugi też nie najlepszy ale mieszkańcy to przecież Wasz wybór! Wybraliście śpiocha który tylko czeka co spadnie z pańskiego stołu dla gminy i nic więcej jeśli nikt nie chce to my możemy! Mocną stroną jednak obecnego wójta to słynne już obiecanki i świetne lanie wody. Specjalizacja wójta to wciskanie kitu tej bez radzie a Ci to łapią jak czaple prawie na każdej sesji! Ale jak się to mówi trafił nagi na gołego! W sumie to tak durnej rady w tej gminie jeszcze nie było radni wszystko łykają jak czapla i to bez żadnego zastanowienia! Strasznie cicho o tej Łapszańskiej gminie i to przed wyborami? Wójt też przestał brylować nawet na gminnym Facebooku? Coś jest na rzeczy skoro umilkła tuba sukcesu wójta jak i gminy! Nie mam pojęcia czy będzie na kogo głosować????
To tyle!26.02.2024, 09:50
Może tak w miarę krótko! Przez kilka już lat obecny wójt oskarżał poprzednika że położył gminę na kolana..... prawda to czy fałsz? Po dwóch kadencjach coś się zmieniło???? Co poniektórzy radni razem z wójtem rzecz jasna tym razem rozłożyli gminę na cacy! Kto to kiedyś i jakim sposobem przywróci ten cyrk do normalnego funkcjonowania tego urzędu? Konia z rzędem takiemu gościowi! Widzę..... jednak taką osobę która by to była w stanie i to odważnie w krótkim czasie zreformować gminę i przywrócić rangę tej instytucji! Ale mimo tak mocnego namawiania za Chiny Ludowe nie chce kandydować na stanowisko wójta! Jasny gwint a miało być krótko.
ja to wiem!!!!!24.02.2024, 20:31
TO już ludzie skompromitowani powinni odejść z honorem co jo godom co jo godom przecie go nigdy nie mieli i nie mają! Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy a słoma z botów wygląda. Prawda chłopy Frydmańsko Kacwinsko Niedzyckie chyba się nie będziecie wypierać swojej wsi he he ale dajcie sobie już dupie siana ze swoimi mądrościami bo tego już za wiele jak na dwie kadencje!
wyborca!24.02.2024, 13:52
mam wątpliwości!...Ja też i to duże! Jest wiele pytań i to trudnych! Czy tacy ludzie powinni piastować publiczne stanowiska? Rada czy wójt powinni być osobami obiektywnymi mającymi przede wszystkim dobro całej gminy? Ale plany każdego z tej ekipy to wydoić ile się tyko da! Czy powinna nastąpić zmiana i Ci panowie stracą stanowiska to zależy od wyborcy! Czym się zasłużyli dla społeczności lokalnej przez tyle lat ja osobiście jakoś nie widzę tego rozwoju! Trzeba radnych a nie dupy żeby skończyć i to na początku nowej kadencji z tą polityczną prostytucją radnych takie jest moje zdanie!!! W innym przypadku jaki ma sens mój udział w głosowaniu ale swój głos oddam choć może nić to nie zmieni!
mam wątpliwość!21.02.2024, 09:12
swój chłop @ oj powinni się zabrać za d.. włodarzą tej gminy, oj mają te chłopcy wiele na sumieniu!!! Rozdawało się pieniądze z tych kartonów i rozdawało na różne przetargi a wygrywali jedni i ci sami i to jest bardzo ciekawe! Co zrobili dla społeczeństwa... to konkretne pytanie ale tak na dobrą sprawę kto powinien się tym zainteresować? RIO raczej nie bo jednak to słaba jednostka kontrolna! Przez dwie kadencje jednak ta elita tak świetnie się bawiła oczywiście na koszt podatnika! Czy nie ma mądrych ludzi na Spiszu? To trudne pytanie na które mam swoje zdanie. Jeśli nie nastąpi w samorządzie zmiana będzie to dalszy ciąg upadku tej gminy!
swój chłop !!!18.02.2024, 19:05
Tacy ludzie mają czelność jeszcze z uśmiechem na twarzy drwić z mieszkańców? Co Oni zrobili dobrego dla społeczeństwa pytam! Ten komplet to najbardziej nie kompetentni radni razem z tym wodzem tej gminy! Nie będę się pastwił nad tymi pajacami bo to nie leży w mojej naturze. Wiadomo jednak jakie to samorządowcy wiedza aż promieniuje z tych twarzy! To jakaś żenada nie ma mądrych ludzi na Spiszu? No tak zakątek piękny tylko że radni gamonie!
xxx16.02.2024, 19:29
Oj...boli serce że taki piękny zakątek na Spiszu jest tak g*****no zarządzany przez takich właśnie dyrektorów! Zdjęcie dokładnie uwiecznia jakie to lotne umysły kierują tą naszą gminą! Ujęcie władzy jest tylko do połowy to w obawie co mogło by wychodzić z butów nie trudno się domyślić!
co to jest!!!!15.02.2024, 09:42
Ej tam! Wystarczy popatrzeć ile wójtowie robią inwestycji w innych gminach i to bez ściemy i żadnego kitu! Ile inwestycji dla społeczności lokalnej zrealizowali!!!A na ile Ci nasi wybrańcy narodu radni zasłużyli się dla gminy, tylko czy nie bardziej dla wójta? Tacy to sami dyrektorzy zarządzają gminą dlatego gmina Łapsze N. kojarzona jest z zaściankiem! Trzeba się jednak zastanowić co dzieje się tym Spiszem!
tak myślę12.02.2024, 13:29
Nigdy ale to nigdy nie ufam takim ludziom to stara zasada której nauczył mnie mój dziadek! Polityka uprawiana przez tych panów to albo demolka tej gminy albo chocholi taniec nad tym co udało się im już zepsuć czytaj zlikwidować! A wydawać by się mogło że to jednak powinni być wykształceni ludzie! To niestety jednak nic bardziej mylnego! Szkoda bo jednak gmina przez tyle lat dreptała w miejscu. Ale im się to należy przecie tyle się napracowali nachwalili ale głównie na stronie gminy co chcieli zrobić ale im nie wyszło?!!!
czy ktoś to rozumie06.02.2024, 07:28
W tym składzie i z takimi klakierami gmina na pewno nie powstanie z kolan! Jeśli będzie powtórka po wyborach a na to wygląda to gmina będzie dalej w dupie i nie będzie zmiłuj się bo to jednak nie ta szkoła! No chyba że nastąpi jakiś cud ale to też wątpliwe by rozjaśnić umysły tych ludzi i na to też nie ma co liczyć!
obserwator31.01.2024, 12:35
Na pewno ta zbieranina nie są to samorządowcy te gostki nie mają jaj to widać na każdym kroku! Też chciałbym umieścić wpis co o tych wszystkim sądzę ale nie warto bo i tak moderator mojej opinii by nie umieścił! Trzeba poczekać co Spisoki wybiorą będzie wiadomo na ile to wiarygodny naród.
sorry27.01.2024, 10:31
Starałem się napisać na tej stronie co sądzę o tych czterech panach oraz o ich rządzeniu gminą! No cóż nie udało się szkoda bo wybory się zbliżają i nie powinno być powtórki w takim składzie! Rozumie że moja opinia może być tylko opinią obywatela drugiego sortu która to nie może się równać z tak tęgimi umysłami wybranymi jednak przez wyborców!
abc24.01.2024, 07:25
myślący...No tak osiągnięcia wójta grubo przesadzone! Ten człowiek po 10 latach zarządzania gminą nie odróżnia dochodu od przychodu! Szkoda czasu na spotkania przerastają wójta i z których nic nie zrozumie. Ja osobiście oczekuje na rozliczenie z dotychczasowych obietnic zanim wójt złoży następne! Może na te obiecanki nabiorą się dzieci większość mieszkańców w to nie wieży w brednie które są wciskane przez 9 lat i nigdy nie zostaną zrealizowane! Raczej oczekuje że zniknie pan z życia politycznego i przestanie szkodzić i kompromitować gminę razem z tą kaleką radą -
bezradą? Cofnęliście gminę co najmniej o dwie kadencje prawie o 10 lat! Każde z waszych działań w tym mnie utwierdza chwalić o tak ale tylko na różnych poczytnych stronach! Ale chwalić się niestety nie ma czym to pewno nie były to lata rozwoju tego regionu!
myślący!19.01.2024, 09:27
No.... nie ze wszystkimi wpisami się zgadzam! W mojej ocenie nie są winni wójt czy radni. Oni to znaczy Ci radni te tanie cwaniaki chcą się tanim to kosztem dorobić! Dobro gminy mają gdzieś liczą się własne korzyści! Wina tutaj leży jednak po stronie głupich ludzi którzy to świadomie czy może nie świadomie wybierają takie dzbany! Ludzie za chwile macie szansę zadecydować czy chcecie rozwoju gminy czy dalej partactwa i paprania się w tym błocie? Można tylko apelować wyborco otwórz oczy i patrz!!!
wkurzony wyborca09.01.2024, 17:20
Ta czwórka to samorządowcy to jakiś żart chyba raczej grabarze samorządowi! Takich ludzi wybiera się do władz gminy? Czym Oni mogą błysnąć swoją wiedzą kulturą inteligencją gdzie to nabyli o to jest pytanie? Też na takich pajacy nigdy więcej nie zagłosuje.
jest jak jest!14.12.2023, 09:04
Ja osobiście na takich ludzi nie głosowałem i co ważne nie zagłosuje więc mam czyste sumienie! Co prawda też mam po dziurki w nosie tej niemocy wójta rady tego pajacowania tych ludzi ale ja ich nie wybrałem więc mało mnie to interesuje! Nie są to ludzie z mojej bajki nad czym mogę tylko ubolewać! Społeczeństwo jednak dokonało takiego a nie innego wyboru to niech się teraz buja z tymi /.../ ! xxx? Kto i w jakim celu dokonał tego zabiegu aborcyjnego tej władzy do tej pory nie wiadomo ale czas biegnie i robi swoje!
xxx01.12.2023, 10:43
Co dalej??? A co ma być przez tyle lat to towarzystwo w pewnych sprawach było wykastrowane z rozumu i teraz miało by się coś zmienić? No tak wybory się zbliżają i szkoda stracić taką kasę to fakt! Po co im prawa nie wystarczy dietka? Czasy się zmieniają pożyjemy zobaczymy czy coś się zmieni.
co dalej?27.11.2023, 07:02
Widzę że wójt przeniósł złe nawyki do gminy! Nigdy nie był, nie jest, i nie będzie gospodarzem gminy w mojej ocenie. Tak to się złożyło że to nie ta klasa nie ta szkoła! Radni jesteście niewolnikami bez żadnych praw i to na własne życzenie gamonie! No cóż jaka wiedza takie decyzje jaka władza taka gmina to widać na każdej sesji! Dobrze że to dziadostwo się już kończy może się coś w końcu zmieni?
jestem to myślę!12.10.2023, 10:50
czy tak być powinno? Hm....też zadaje sobie to pytanie co ta czwórka zrobiła dobrego dla mojej miejscowości w tej kadencji? Sprawdziłem jak głosowali Ci trzej radni! Podam tylko kilka przykładów jak głosowali Ci radni 1.Likwidaca szkoły LO w głosowali ZA. 2.Likwidacja żłobka głosowali ZA. Budowa ścianki wspinaczkowej na obiekcie...Hali Sportowej uwaga.... ta gawieć głosowała przeciw budowie! Narobili wiele dziadostwa a litania co zrobili a co NIE zrobili jest bardzo długa! Radni kto was jeszcze raz wybierze stawia się w roli głupca!!!! Bardzo dobry wpis umieścił/myślę bo jestem/ pokazuje niekompetencje radnych czyli całej gminy! No z takimi radnymi to na pewno gmina daleko nie zajedzie! Ale Ci mędrcy gminni też powinni dostać małe co prawda bukieciki za jednogłośne głosowania popierające chore pomysły w tej gminie!
Jestem to myślę !09.10.2023, 09:52
Nic nowego od początku zmiany obecnej rady czy drugiej już kadencji wójta niestety nic się nie zmieniło żenada jest na porządku dziennym! Jeden z drugim czy to kolejny gamoń myśli tylko jak dopchać się do koryta i jak najwięcej się nażreć - nachapać ! On sam czy też nawet jego rodzina, koledzy, znajomi i to jest ******* nepotyzm czy praworządność oto jest pytanie ? Sprawy mieszkańców gminy im dyndają gdzieś w okolicy kolan i mają to w głębokim poważaniu ! Wybraliście Nas to rządzimy a jak rządzimy to już teraz nie wasza sprawa wyborcy. Wyrazy ubolewania dla mieszkańców z powodu wyboru takiego samorządu ! Ale jedno jest pewne w tej gminie i to na bank coście wybrali to macie !
czy tak być powinno?06.10.2023, 08:48
Gdyby jednak jakikolwiek redaktor był tak uprzejmy i zobaczył na własne oczy jak się rozwija przykładowo największa miejscowość w gminie ponoć turystyczna? Ciekawe czy nie byłby zdziwiony ba przerażony rozwojem tej miejscowości! A wystarczyło by tylko porozmawiać z radnymi tej zapomnianej a co za tym idzie zaniedbanej miejscowości przez gminę wójta radę itd. Wystarczy tylko sprawdzić wpisy co o tym sądzą mieszkańcy pisząc na tej stronie i zapytać radnego nie mylić z bezradnym niech pokaże jak cofa się w rozwoju ta miejscowość! Będzie wszystko jasne i bez żadnej ściemy! A to niewiele trzeba by pokazać troszeczkę prawdy a nie cały czas bić pianę jak się to rozwija gmina!
myślę bo jestem !24.09.2023, 15:44
Wstyd Spisoki! Nigdy więcej nie wybierajcie takich wałków przebranych w szaty świętoszkowatych nieuków! To zależy od Was jakie władze macie w gminie. Wybraliście gatunek wyjątkowo zakłamanych niemoralnych ludzi! Co to za gmina - rada co to za harem gdzie jest jeden sułtan i wokół niego wianuszek ełnuchów którzy spełniają jego życzenia! Do kogo macie pretensje ludzie sami sobie jesteście winni co nie macie świadomości kogo wybieracie? Teraz to szkoda jęczeć biadolić miało być tak dobrze a jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić! Czy Oni są z Bożej łaski nie to wasz wybór mieszkańców tej gminy!
a co nie prawda?14.09.2023, 07:42
He he... z terenu!!!!! Ta elita gminna to politycy z łaski Bożej co nie widać na sesjach? To bogobojna gmina co wójt wymyśli radni przyklepią a ksiądz pokropi! Tak to już jest z tym prawem i sprawiedliwością w tej gminie! Wszystkie nawet drobne inwestycje mają pod górkę taki to wójt tacy radni i takie przewrotne te Spisoki!
z terenu13.09.2023, 17:59
Na mądrych biegłych polityków to Oni raczej mi nie wyglądają. Osoby jednak raczej nie ciekawe. Tacy ludzie zarządzają gminą ja osobiście bym im nie zaufał ! Te uśmiechy to jednak jakieś nieszczere wymuszone chyba nie mają powodów do radości ?
swój07.09.2023, 16:26
Też mnie krew zalewa jak takie zera rządzą gminą i te fałszywe uśmieszki zadowolenia na twarzach! Radość że kolejny raz udało się zrobić społeczeństwo w ciula!
coś podobnego!04.09.2023, 17:47
ale pech! Pewnie pech ale tu nie wystarczy czekać na jakiś tam cud i trzeba się pozbyć takiej władzy takich radnych! Może i Spiszacy do odważnych nie należą i chowają głowę w piasek i wystawiają tyłek i każdy patałach może im dokopać! Tu nie ma co próbować wywalić to dziadostwo tych obiboków i dokładnie posprzątać! Jakie Ci ludzie mają wykształcenie skoro gmina tak nisko lata że pozbywa się majątku?
ale pech !02.09.2023, 17:15
xyz ! E.... to już jest kaplica ostatnio gmina - rada zaczyna pozbywać się majątku gminnego i to za darmo! Taka ci to polityka w tej gminie. Jednym działki za darmo drugim działki się kupuje no cóż Spisz do zbyt mądrych ludzi nie należy! Żadne modlitewniki nie poprawią sytuacji w tej gminie z takimi radnymi czy wójtem nie ma takiej siły! Ale spróbować zawsze można a może się uda ten cud ?
xyz30.08.2023, 19:32
kurde!!!! Ale masz poczucie humoru gdyby wójt zakupił radnym modlitewniki to nie była by już gmina ale kaplica!
kurde!!!23.08.2023, 17:47
Przeczytałem że można na tej stronie podzielić się opiniami na temat pracy gminy! Wójt to jakaś groteskowa postać w wprowadził folklor w gminie! Okres działań wójta czy rady to czas marazmu i braku wizji na lepsze jutro. Braku aktywności w przestrzeni publicznej praca zazwyczaj opierana jest raczej na facebooku! Dziwi mnie że wójt nie wpadł na pomysł zakupu radnym modlitewników by modlili się za swoje i wójta zdrowie bo o coś innego już nie ma sensu! Szkoda tylko że społeczeństwo wybrało taki motłoch w skład którego wchodzą takie hieny!
???22.08.2023, 10:23
No właśnie może się wyłożyć i co dalej gościu ? To jednak są tęgie umysły które trzęsą gminą! Tylko czy żłób jest jeszcze pełny ? Czy nie zabraknie żarcia dla wszystkich chętnych ?
ja was wybiorę!18.08.2023, 16:12
Eeeee... tam po co te dyskusje to i tak się nic nie zmieni te pajace i tak niczego nie załapią! My płacyme podatki nom się to nalezy itd. Wójt ze strachu to wszystko popiera i trzęsie portkami a skarbnik jak zwykle chcecie głąby to macie! Wiadomo szkoda by było utracić taki żłób z którego tak dobrze się żre!!!!!!!!!Ta czwóreczka to jednak wybitni spece bez nich gmina może się wyłożyć na pukiel i co dalej?
ja was wybiorę!18.08.2023, 11:54
Wielka szkoda że nasze społeczeństwo na Spiszu jest na tak niskim poziomie! Że dało się podzielić przez radnych takich *** którzy mają nas w czterech literach! No przepraszam może jednak nie wszyscy radni bo była by to niesprawiedliwa ocena z mojej strony. Przykładem mogą być jednak Ci radni ze zdjęcia no co Oni mogą.... pytanie proste? Jednak za 100 punktów. Jaką wiedzę posiadają o samorządzie, prawie, przecie nawet nie mają pojęcia co to jest rada i po co została powołana! O wielu takich niewygodnych sprawach gminy rzadko się mówi co jednak tym razem na sesji poruszył jeden z radnych! Radna pytała o kondycje gminy szkolnictwo w jaki sposób są wyprowadzane pieniądze poza budżetem gminy i co bardzo istotne ile? Wójt stwierdził jednoznacznie że pytania nie są merytoryczne a co za tym idzie są nie na miejscu! Tak już po prawie 9 latach obecnej kadencji jakaś niemoc czy nawet ciemnota kwitnie dalej w gminie! To nie są ważne sprawy przepraszam... to polecam oglądnąć ostatnią sesję jak są traktowani radni polecam i co się tam dzieje a raczej wyprawia!
xxx18.08.2023, 08:52
he he.....Przewodnia siła gminy na zdjęciu sami popaprańcy w tej gminie! Nie mam pojęcia co tacy ludzie wiedzą o samorządzie? A mącą już prawie 9 lat to znaczy że jednak mocno trzymają się koryta! Kto to kiedy zmieni i jakim sposobem????
co dalej?17.08.2023, 15:46
sory....Też jestem ciekawy ilu tych bezradnych po wyborach utrzyma się przy żłobie a ilu Spiszacy będą w stanie oderwać od koryta? Jak znam życie to ten Spisz to ciekawy naród skłócony zawistny płochliwy i taki jakiś niestabilny! Jak się ogląda sesje to ręce opadają zdjęcie jakby nie było tej władzy świetnie odzwierciedla ich kulturę wiedzę mądrość wykształcenie. Oni promieniują z zachwytu nad sobą! Kto i kiedy będzie w stanie to towarzystwo oderwać od koryta, jak tak dobrze się im żre!!!!
wyborco czy Ci nie żal ?16.08.2023, 20:42
Ej ludzie ludzie ze Spisza najpierw takich gamoni wybieracie a potem dopiero płacz biadolenie jęczenie p******* że wszyscy są ciula warci jako samorządowcy? Zdjęcie może i mało ciekawe no cóż ale obrazuje władze te bukiety gminne! Za Jezusa nie mogę zrozumieć co to za ludzie na tym Spiszu! To chyba najmniej kompetentni radni w tej kadencji nigdy chyba mądrością nie grzeszyli to widać po głosowaniach! Też bym się mocno zastanowił czy warto wybierać takich uczonych?????
jak żyje !11.08.2023, 18:02
A ja na wójta nie głosowałem i nie będę nic na tym nie zyskałem ale i nic nie straciłem. Jedynie mam satysfakcję że mam to ich całe włodarzenie w tej gminie w głębokim poważaniu. Te twarze na zdjęciu odzwierciadlają ich cechy osobowości i przydatność polityczną! Nigdy nie zagłosuje za takimi oscypkami!
sory11.08.2023, 07:56
W mojej ocenie to taką gminę radę wójta powinna sponsorować duża fabryka wazeliny. Kto i jaki sposób w gminie przeżera pieniądze podatnika to już chyba z grubsza wiadomo! Jak funkcjonują w tej gminie inwestycje nauka zdrowie sport rada gminy itd. to też jest widoczne i to na każdym kroku! Za wyniki pracy....? Wójta i tylko samo ocenę na fejsie to trochu za mało na zaufanie radni ale w sumie co wy możecie!
egon10.08.2023, 17:59
Gmina kompletnie odklejona od potrzeb mieszkańców. Głucha na argumenty ludności! Niestety wójt jest osobą bezradną bez żadnej wizji rozwoju gminy! W dodatku okłamuje mieszkańców prosto w oczy! Unika na sesjach trudnych - niewygodnych tematów. Woli się za to fotografować chwalić się marnymi a do tego nie do końca swoimi sukcesami! Człowiek z wiochy wyjdzie ale wiocha z człowieka nigdy! A Ci zadowoleni uśmiechnięci mają ludzie odwagę bo nie wiem co ich tak bawi? Zapytam może wprost koryto???
wyborca!03.08.2023, 15:56
Matko Boska!!! Boję się już otwierać lodówkę czy nie zobaczę zdjęcie wójta i tej reszty bo stracę apetyt i już po jedzeniu! Nie wiem dlaczego redakcja nie opublikuje radnych którzy mają coś do powiedzenia!!!! Chyba to też są osoby publiczne? Do puki nie będą publikowane ich wypowiedzi na sesji ich punkt widzenia i to na róże sprawy czy nawet ich podobizny Ci radni nigdy nie wyjdą z cienia! Wyborca ma obowiązek wiedzieć co reprezentuje i za czym głosuje radny z danej miejscowości. To wtedy by można było mówić o jakiejś tam sprawiedliwości! Czy to jest możliwe przy takim zakłamaniu nie wiem??????
wyprowadzony w pole!!!!!03.08.2023, 13:33
W ostatnich dwóch miesiącach słupki oceny pracy wójta z 3% po kilku już latach gwałtownie wystrzeliły w górę na dzisiaj to już 42% pytanie tyko jaki idiota w to uwierzy? Jeśli jednak do końca kadencji okazało by się że taki pracowity wójt oczywiście że tylko na fejsie osiągnie wynik 100% to wybory są zbyteczne! A trole wójta pracują nie marnują cennego czasu opluwając ludzi do których Jamróz ma jednak fobie! Jad trzeba sączyć bo wybory się zbliżają. Moje drogie trutnie ja WAM dam wotum zaufania przy urnie wyborczej macie to jak banku! Koń by się uśmiał co wyprawiają te tyło włazy gminne to na pewno!
Agata31.07.2023, 12:19
Ludzie! Sami wybieracie tych nieudaczników a teraz narzekacie? Czy możliwy był inny skład przewodniczących rady gminy? Oczywiście że był ale wybierali się sami przy wydatnej pomocy wójta! Jedni radni nie chcieli drudzy się wycofali a reszta została odstawiona na boczy tor! Oglądałam jak wyglądały wybory w tej radzie na drugą kadencje chcesz być przewodniczącym to będziesz! Od razu wiedziałam że z tego będzie chryja i to na 5 lat. Teraz nie ma co biadolić narzekać gęgać to już nie ma żadnego sensu tego nie da się odkręcić!
koń by się uśmiał!!!!30.07.2023, 16:37
Tak sobie kombinuję tak na chłopski rozum czy wyborcy tak jednogłośnie podsumują z działalności wójta radnych przy kolejnych wyborach? Skoro wiele osób wprost pyta na tej stronie czy gmina osiągnęła już dno? Trzeba się modlić żeby ktoś nie wpadł na pomysł przewiercenia tego dna! To dopiero byłby cyrk w tej gminie Boże miej Nas w opiece przed takimi urzędnikami! xyz nie rób sobie jaj z tymi tęgimi głowami ale wiem że to jest jednak forma żartu z Twojej strony!
xyz27.07.2023, 15:15
To jest główny trzon władz gminy jak widać same tęgie głowy inteligencja wiedza aż promieniuje od tych panów! Dlatego gmina jest na 36-tym miejscu w rankingu gmin ale chyba od końca ha ha ha!!!!!
prawnik!25.07.2023, 18:11
Nie wiem po jakie licho radna się denerwuje na sesjach przecież z takiego rządzenia jak jest w tej gminie to koń by się uśmiał! Rada prymitywna a urząd jak to urząd zerżnie głupa i po wszystkim! Sprawa jest jasna gdyby radni powiedzieli nie.... kasa ma iść na rozwój gminy to wójt ze skarbnikiem czy nawet sekretarz mogą się p****ć i na tym koniec! Ale skoro im pozwalają brylować to ich broszka! Pewnie radna może nie raz zaorać to towarzystwo ale czy nie szkoda zdrowia? Przy pomocy prasy telewizji na pewno poruszyła by wiele spraw w tej skostniałej gminie ale pytam czy warto adwokacie diabła?
adwokat diabła .25.07.2023, 09:01
dlaczego? To dobre pytanie! Powiem więcej deptajcie dalej radnej p. Janinie po piętach to Was do końca kadencji tak wyprostuje że się z rozumem nie połapiecie! Myślę jednak że radna już na takie chamstwo obojętnie z czyjej strony jednak sobie już nie pozwoli! Granica arogancji w stosunku do radnej dawno została przekroczona tak przez rade jak i wójta. Co będzie do końca kadencji trudno powiedzieć bo jednak radną trudno rozszyfrować! Starałem się jednak ale nic z tego nie wyszło i sobie odpuściłem.
kontrowersyjny obserwator!24.07.2023, 15:58
Piękne zdjęcie umieściła gmina na stronie.... u a jakie promienne uśmiechy ślą społeczeństwu te paniska niczym***** Pat i Pataszon ta wesoła czwóreczka! Udało się już kolejny raz zrobić radnych w ciula! A społeczeństwo sobie pisze na stronie co o tym wszystkim sądzi! A Oni to mają gdzieś i tak to jest z tymi radnymi. Czasami pokaże się wpis który zaora ten nieużytek gminny! Jednak rzadko co prawda no ale cóż prawda bywa zazwyczaj bolesna!
obserwator24.07.2023, 11:03
Lubię oglądać sesje bo mam taki ubaw że czasami to się popłacze ze śmiechu. Wójt po udzieleniu absolutorium przez wysoką radę.... bo wotum zaufania już nie koniecznie dostaje bukiet kwiatów. To dopiero kpina kto mu go wręcza jeden z największych tyło włazów gminnych! A ponieważ jest to bukiet przechodni wójt staje przed problemem! Komu go przekazać? Skarbnikowi nie bo dużo mąci w finansach co sesja to autopoprawka - wrzutka! A więc najlepiej pierwszej damie czyli sekretarz która ciężko pracuje by utrzymać ten cyrk! Koledzy w tle biją brawo aż dostaną odciski! Jezus aż się boje żeby ten kabaret się nie skończył bo co będzie mnie tak bawić? Niech Was humor nie opuszcza przynajmniej do końca kadencji!
czy ktoś to zrozumie?20.07.2023, 09:00
No.... trzeba uważać na tego bajeranta gminnego i jego klanów! A swoją drogą jestem ciekaw czy po wyborach ten uśmiech będzie gościł dalej na twarzach tych obłudników? Czy ten ciemny ludek kupi już kolejny raz taką ściemę propagandową tego samorządu? Jak z tego wynika pytań niewygodnych jest masa a kto ma pytać na sesjach skoro radnym NIE WOLNO a prasa nie będzie poruszać niewygodnych tematów ??? Pytam skąd społeczeństwo będzie wiedziało jakie są działania wójta gminy pytam ! To tak ma wyglądać demokracja w tej gminie? Czy moje pytanie jest merytoryczne? Wyborca powinien w końcu być świadomy na kogo głosuje! Prawo radnego jest pytać i to niezależnie od tego czy się to komuś podoba czy NIE! Jedno razowe zaoranie to mało ten nieużytek trzeba orać systematycznie by te chwasty nie pojawiły się w kolejnej kadencji!
dlaczego?17.07.2023, 17:33
Dzisiaj rano starałem się umieścić mój wpis na temat działalności tej czwórki! Bowiem na sesji nie było wcale tak wesoło. Były spięcia między radnymi a przewodniczącym rady który to został zaorany przez jedną z radnych. Ale jak widać nie jest to wydarzenie godne uwagi a szkoda bo wybory blisko a kabaret coraz popularniejszy w gminie! Dlaczego nie są poruszane sprawy trudne? Szkoły, Ośrodek Zdrowia nieudolnie działa, nowe stanowiska w gminie, wyprowadzanie pieniędzy poza budżetem, nie równe traktowanie przez radnych czy wójta poszczególnych miejscowości to nie jest godne debaty radni? No cóż jaka gmina taki wójt jaka rada takie uchwały mamy to co mamy!
patrząc obiektywnie !17.07.2023, 10:17
sorry!!!! Nawet fajna forma Twojego żartu a teraz tak na serio! Radna nie może nadepnąć niestety na klejnoty bufonom.... bo te chłopaki chyba już jednak je nie posiadają! Pani Janina słynie już jednak z ciętego języka i to nie tylko na sesji gminy. Ale jak widać i słychać na sesji świetnie daje sobie radę! Koledzy już maksymalnie przegięli i zostali pięknie zaorani! Gdyby jednak nie wrodzona inteligencja i kultura tej pani to riposta ze strony radnej była by okrutna a zaoranie głębokie sięgające dna tej gminy. Wójt miałby to swoje wyuczone adwoce że z rozumem by się nie połapał! Czy warto szczypać radą i to przed samymi wyborami? Kto na tym zyska a kto może stracić? To prawda decyzja należy do wyborcy!
sprawiedliwy14.07.2023, 07:55
Wybory coraz bliżej to i aktywność wójta gwałtownie wzrosła widać to na każdym możliwym portalu! Ci czterej zbawcy narodu Spiskiego też przy okazji się objawili a zwłaszcza przewodniczący, wszyscy jak jeden chodzą na sznurku wójta! Ja osobiście jako wyborca zaufanie do tych ludzi dawno straciłem i tyle! Jednak zdaje sobie sprawę że jest to wszystko ściema bo w sumie to wszystko g**** prawda! Nie należy wszystkich wójtów wkładać do jednego worka bo jest to niesprawiedliwe! Są wójtowie i wójtowie widać to po inwestycjach jedni robią inwestycje a inni się tylko chwalą!
xyz13.07.2023, 12:34
Ech ! Prawda w tej gminie ma pod górę to ciekawe zjawisko! A radni reprezentanci gminy bardzo ciekawi ludzie. To zaściankowy katolicyzm módl się nie myśl a jakoś to będzie !
brak słów !13.07.2023, 09:15
Jezus!!!! Radni skłóceni wójt traktuje ich jak tępaków ! Wójt i owszem zadowolony z uśmiechem na twarzy bo już kolejny rok udało mu się zrobić ich w ciula! Tak durnej rady ta gmina jeszcze nie miała. O zgrozo Ci ludzie nie mają świadomości po co tam są głosują za wszystkim co wójtowi pasuje! No właśnie sory zobaczymy jakie to ostatnie słowo będzie miał wyborca. No i taka to władza kieruje gminą ?
a co nie prawda?11.07.2023, 11:46
Jednego nie mogę zrozumieć dlaczego redakcja tak przykładowo równa inwestycje np. gminy Łapszańskiej z takimi gminami jak Czary Dunajec - Szaflary - Ochotnica - Krościenko itd. tam się buduje faktycznie jest wiele inwestycji robionych! Ale w Łapszach...... wójt twierdził na ostatniej sesji że gmina jest na 36-tym bodaj miejscu uwaga w całej Polsce ale chyba od końca! W tej gminie trudno skapczyć co jest prawdą a co fikcją. Kiedyś redaktorzy starali się pisać rzetelnie co działo się dobrego czy złego w gminie wystarczyło wejść na stronę i wszystko było jasne. Teraz to wszystko jakoś z powszedniało i jest OK a tak nie jest!
sorry11.07.2023, 09:00
Nie tak dawno mieliśmy na sesji kabaret z nadaniem patrona jednej ze szkół! W tym akurat przypadku już jeden z tych tłustych kotów wójta usilnie próbował podrapać radę sołecką czy demokratycznie wybranych radnych? Jednak 9-ciu radnych na taki incydent nie pozwoliło i tu się z Tobą adwokacie nie zgadzam. Resztę wpisu tak zupełnie podzielam to prawda! Ostatnio tych dwóch chłopców bardzo mocno nadepnęło radnej na odcisk! Radna z kolei powinna tak nadepnąć tym bufonom na klejnoty żeby do końca życia a nie tylko kadencji pamiętali z jaką radną mieli do czynienia! Do wyborów pozostało kilka miesięcy czy radna odpuści takie traktowanie i machnie ręką wychodząc z założenia że już nie warto / psy szczekają a karawana jedzie dolej/ wydaje mi się to mało prawdopodobne zobaczymy czym się skończy ta nagonka? Ostanie słowo należy jednak do wyborcy!
adwokat diabła .09.07.2023, 17:26
Hm mieszkaniec? Czy p. Radna Janina dopiero teraz po tylu latach zauważyła ten Bizantyjski wzrost obsadzania stanowisk w gminie podejrzewam że nie nie! Wójt zatrudnia na potęgę te swoje chude koty by je potem tuczyć za pieniądze a jakże inaczej podatnika! Gdyby radna jednak zadała pytanie merytoryczne! W jaki sposób i ile pieniędzy jest wyprowadzane poza budżetem było by to pytanie merytoryczne wójcie czy skarbniku? Jednak na zadawanie takich pytań itp. Radnej jednak przewodniczący nie pozwala! Gdyby radni popierali radną to tak ale nie popierają!!!! Czy te popaprańcy tego nie rozumieją że radny ma prawo wypowiadać się w imieniu swoim i swoich wyborców ! Tak trzymać przynajmniej Ci radni którym to się w końcu oczy otwarły jak pisze /Cymek/ !!!
ech...07.07.2023, 11:04
EyEa Szkoda pewnie szkoda no cóż na głupotę nie ma jeszcze lekarstwa.
EyEa06.07.2023, 22:48
Szkoda tylko, że to "wybrani" wybierali.. Jaki wójt taka gmina -,-
też mi nie do śmiechu!06.07.2023, 20:54
No i czego się śmiejecie i teraz te drwiny z siebie się śmiejcie co nie macie świadomości kogo wybieracie? To do czego doprowadziła ta miernota to wstyd! Kto przywróci rangę temu urzędowi tej gminie? Wiele wody upłynie w Dunajcu! A miało być tak pięknie a jest jak zawsze wszystko się p******o! Stracone lata!
mieszkaniec06.07.2023, 11:08
Jo @ krótko i na temat udało Ci się podsumować gościu tych mistrzów zarządzających gminą to fakt! Jednak w tej czwórce są radni którzy reprezentują rolnictwo, wójt klasę robotniczą, inteligencje, ba nawet były już PZPR a wszystko to wybrane demokratycznie. Co wybieracie to macie! Cymek.... gdyby radni popierali p. Janinę to na pewno była by inna sytuacja w urzędzie bo to kontrowersyjna poniekąd radna! Podejrzewam że niektórzy z przerażenia robili by w g****! No ale tak nie jest i nie będzie bo kadencja się kończy apel o opamiętanie radnych nic tu już nie da kolego!
Cymek05.07.2023, 11:25
W Łapszach to nie było debaty, tylko próba zamiecienia problemów pod dywan.... Brawo Pani Janino za walkę z tą obłudą! Widać że powoli otwierają się klapki reszcie, nagle radny z Trybsza przemówił.... no i Dorota, brawo. Jechać z nimi !!!
spisok05.07.2023, 10:29
Jamrozowi , to w życiu bym nie zaufał.
wkurzony05.07.2023, 07:54
A oto i nasz kwiat nauki postępu i rozwoju naszej kulejącej gminy! Brawka dla władz gminy! Niech uśmiech i zadowolenie gości na waszych twarzach do następnych wyborów! Łubu dubu niech nam żyje kierownik tego klubu.
małolat04.07.2023, 20:15
Wójt gminy Lipnicy dostał wotum zaufania a kto to głosował pewnie ci co w gminie pracują bo od Lipnicanów to by go na taczkach wywiezli .
Jo04.07.2023, 15:55
Mistrzowie drugiego planu, Jurek Owsiak i Dyrektor Mercedesa ;)
zawiedziony04.07.2023, 15:20
Eeeee! Takie zdjęcie to rozumie cała eminecja gminy , miłościwie nam panująca rada wraz z bukietem gminnym ! Czy jest się z czego cieszyć otrzymać wotum zaufania od rady klakierów no nie wiem? Bo za inwestycje na pewno nie! Oglądając sesje można wyrobić sobie zdanie na temat działania tej gminy. Ale czy warto zawracać sobie głowę takimi urzędnikami?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl